Van olyan vallás, amely valamilyen jellegű végzettséghez van kötve?





Igen, az adventisták nem keresztelnek meg és nem vesznek fel a közösségbe olyan embert,aki a hitelveiket nem ismeri.Ennek bizonyosságát egy (vizsga)bizottság ellenőrzi.
Természetesen,az ismeretet, egy arra kijelölt,-a bizottság által kiválasztott személy,mely sok esetben egy laikus -tag végzi.
Ha az ismeret hiányos és kiderül,hogy a tagjelölt rá lett beszélve a tagságra, további tanfolyamra javasolják,esetleg eltanácsolják.





#1.
Hé!
A KONFIRMÁCIÓ feltételeiről megfeledkeztél?















Kedves kérdező! Jehova Tanúi mindenféle végzettségtől függetlenül felajánl egy bibliai tanfolyamot minden embernek. Mely a Biblia alaptanításának megismerésére épül. Mindez önkéntes, ingyenes, helyhez időhöz nem kötött. Saját igény szerint lehet előrehaladni. A ismeretszerzés végén nincs vizsga, nincs számonkérés. Az illető ezután eldönti mit tesz az ismerettel.
Két lehetőség van, vagy megköszönöd és elmész. A másik, ha szeretnéd tovább folytatni, akkor egy személyes beszélgetés után, lehetőséged van a keresztelkedésre, ha szeretnéd. Mivel minden önkéntes alapon működik.





#5
Minden vallásban van ilyen, nem csak a te vallásodban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!