Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek probléma a teremtő...

Szerintetek probléma a teremtő és a bűn szót együtt használni egy könyvcímben, ha az nem az Istenre vonatkozik?

Figyelt kérdés

Olvasok egy könyvet, Adam Brown: A teremtő bűne. A címben a teremtő direkt van kisbetűvel, mert a gépeket megteremtő emberre utal, nem a Teremtő Istenre. Izgalmas, jó kalandregény, melyben a mesterséges intelligencia átveszi az irányítást és egy olyan világot hoz létre, amit az interneten megjelenő nyomaink alapján gondol tökéletesnek, ami persze nem tükrözi minden ember vágyait. A történet száz év múlva játszódik egy kislány izgalmas kalandjait írja le, de visszakanyarodik a mába és részesei lehetünk annak is, hogy miért juthattunk el idáig. Sok erkölcsi mondanivaló van benne, vallásos emberként is teljesen korrekt és egyet lehet vele érteni. Sőt, nekem az is nagyon tetszett, ahogy párhuzamot von a gépek alkotta világban a főszereplő hite és aközött, hogy most sincsenek kézzel fogható bizonyítékaink Isten létezésére, mégis a hitünk miatt elfogadjuk a létezését.

Viszont egy ismerősöm teljesen kikelt magából, hogy hogy lehet ilyet csinálni, micsoda provokáció a teremtő és a bűn szavakat együtt említeni. Hiába mondtam neki, hogy ez a teremtő nem az a Teremtő, hajthatatlan volt és engem is elhordott minden istentelennek, hogy ilyet olvasok. Azt sem tudja miről szól a könyv, de totál előítéletes lett csupán a címe miatt.

Ott van Shelley Frankeinsteine is, ahol szintén bűn a teremtés, mivel nem isteni eredetű, és ebben a könyvben is lényegében az. Szóval én nem értettem egyet az ismerősömmel és most emiatt haragszik rám. Hogy lehet valaki ennyire vak hívő, ennyire valláskárosult, hogy ilyen vakon megbélyegez másokat úgy, hogy nincs is tisztában a körülményekkel?

Vagy én vagyok túl szabadelvű, hogy a biblián kívül más könyvet is olvasok, amelyben a teremtéshez hasonló dolgokról van szó és neki lenne igaza?



tegnap 15:10
 1/5 Potyondi Gergely ***** válasza:

Ez a cím szerintem is istenkáromlás.

Ha az író istenkáromlás szándékkal adta ezt a címet, akkor bűn.

Istennek nincs bűne.

tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: De pont hogy ellenkező volt a cél szerintem. Az Istent játszó, MI-t megteremtő ember bűnéről van szó. Istennek persze hogy nincs bűne, ezt senki sem állította.
tegnap 20:36
 3/5 Potyondi Gergely ***** válasza:

Meg kéne tudni, hogy az író milyen szándékkal adta ezt a címet.

Isten a szívek és a vesék vizsgálója.

Igazságos lesz mindenkivel.

tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te linkelted be ezt a konyvet a Konyvek temaban a "Mit olvastok most?" kerdes ala?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__12839341..

Es a "vakhivo, vallaskarosult ismerosod", aki emiatt "teljesen kikelt magabol" es "elhordott minden istentelennek", "azota haragszik rad...", es ezert azt kerdezed, hogy neki van-e igaza es te vagy "tul liberalis", "mert a biblian kivul mas konyvet is olvasol"? Komolyan kerdezed ezt, ezekkel a szavakkal?

Szerintem ha valaki nem olvasta es nem tudja, mirol van szo, akkor nem mondhatja ezt elore ra, de a konyvek mar csak ilyenek: van, akinek tetszik valami, van, akinek nem, van akit mar a cime vagy a mufaja taszit.

ma 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyebkent a szerzo, "Adam Brown", egy angol alneven iro magyar, Bartfai Barnabas, es erdekes, hogy a konyvet a nem-olyan-nagynevu kiado igazabol meg be sem mutatta

[link]

beleolvastam a konyvbe, es egy gyerekes ponyva, kar volt ezen igy felizgulni

te arulod? vagy te irtad?

ma 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!