Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tartják egyes...

Miért nem tartják egyes keresztények Ferenc pápát az egyház fejének?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasni, hallani olyan kijelentéseket mint hogy Ferenc pápa az egyház ellensége. Miért?
tegnapelőtt 10:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%

10,

"De azért ne felejtsd el, hogy Nyugaton a zsinat előtt a tridenti misék ilyenek voltak"


Nagyjából tudom, milyenek voltak, de mit akarsz ezzel mondani?

tegnapelőtt 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia igazsága alapján, Isten nem hozott olyan elrendezést, hogy egyetlen ember legyen Krisztus tanítványainak a "feje".

A gyülekezet fejének magát Krisztust nevezi meg mint alapot, és nem embert. A Teokratikus elrendezés alapján Isten juhait mindig is elvárásnak megfelelő emberek terelgethették, akik jó hírben állnak mindenki előtt, és erről a Biblia határozott utasítást is ad.

(1Timóteusz 3:1–7) 3 Ez a megállapítás megbízható: Ha valaki felvigyázó szeretne lenni, jó munkára vágyik. 2 Tehát a felvigyázó legyen feddhetetlen, akinek egy felesége van, ne viselkedjen szélsőségesen, hanem józanul gondolkodjon, legyen rendezett az életvitele, legyen vendégszerető, alkalmas arra, hogy tanítson, 3 ne legyen részeges, se erőszakos, hanem észszerű, ne legyen kötekedő, és ne szeresse a pénzt. 4 Olyan valaki legyen, aki megfelelő vezetést nyújt a családjának, és akinek a gyermekei engedelmesek és jól viselkednek. 5 (Hiszen ha valaki nem tud megfelelő vezetést nyújtani a családjának, akkor hogyan fogja gondját viselni Isten gyülekezetének?) 6 Ne legyen olyan, aki nemrég lett keresztény, nehogy büszkévé váljon, és ugyanazt az ítéletet kapja, mint az Ördög. 7 Ezenfelül a kívülállóknak is legyen jó véleményük róla, nehogy gyalázat érje, és nehogy az Ördög csapdájába essen.


A gyülekezet felvigyázóinak sok feladatuk van amellett, hogy némelyikük világi munkából él.

A Biblia teljesen másként ír a gyülekezet elrendezéséről, tagjairól, mint amit napjainkban sok helyen gyakorolnak.

Ezért sem fogadható el sokak számára, hogy Biblia ellenesen egy embert felemelnek. Miközben olyasmibe ártja magát, aminek egy kereszténynek nem is lehetne köze.



A próféciák, és az első századi elrendezés alapján, a hű és bölcs szolga az utolsó napokban nem egy személy, hanem egy kisebb csoport.

tegnapelőtt 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
a jehovások kényszert éreznek, hogy mindenbe beleokoskodjanak, ami nem is nekik szól...
tegnapelőtt 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

#13

Ha még okosat írnának saját eszükkel és kezükkel, de csak a bemagoltatott őrtornyos mantrát ismétlik untalan.

tegnapelőtt 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%

13


Kedves Válaszoló.

Én nem sértegettelek, nem értem miért jó az neked, hogy megalázod az embertársaidat.

A kérdés pedig a keresztényekhez szól.

Akár elfogadod akár nem, Én és a testvéreim keresztényeknek valljuk magunkat.

Érdekes, hogy azok akik nem élnek keresztény életet, csak valahova belekeresztelték őket, azokat nem sértegeted.

tegnapelőtt 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 IstenGyermeke1 ***** válasza:
26%

#9

Annyira szeretem az ilyen ún. jóslatokat. Valamely szent nevéhez köti ezeket a hagyomány, de már-már az eretnekség kategóriájába esnek. A személyes kedvencem az, amelyekben az Egyház elhagyja a hitet, és minden katolikus eretnek lesz. De marad néhány pap, akik az igazságot hirdetik, és az a csavar, hogy őket azonosítja a csalatkozhatatlan Egyházzal, mert Szent Péter trónján a vadállat ül.

Ezekre mondom, hogy VIGYÁZAT! Legyünk éberek, hamis tanítók az Egyházban is vannak. Eretnekséget taníthat bárki!

Az Úr megígérte, hogy az Egyház nem csalatkozhat meg mert Péter kősziklájára épült. Ezt olvashatjuk a kinyilatkoztatásban. Amelyik jövendölés a kinyilatkoztatásnak, a Szentírásnak mond ellent, bárki mondja is, eretnekség, tévtanítás! Egy szentnek sem állhat a szava előrébb az Isten szavánál.


Az hogy valahova lecsap egy villám pár órával valami után, nem bizonyít semmit.

tegnapelőtt 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

15. Én meg vízilónak.

Jelen esetben teljesen mindegy, minek vallod magad, ha nem felelsz meg a kritériumainak.

tegnapelőtt 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%

15. És semmi sértőt nem írtam.

Megengedem, a "beleokoskodjanak" nem a legirodalmibb szóhasználat, de sértőnek nem nevezném, főleg, hogy illik a helyzetre.

tegnapelőtt 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
35%

17.


Ezzel a sértegetéssel, megfelelsz a keresztény kritériumnak?

tegnapelőtt 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
58%

19. A szövegértés nem megy, ez már biztos.

Csak meg ne sértődj :)

tegnapelőtt 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!