Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római vallású gyermekem görög...

Római vallású gyermekem görög templomban nem lehet soha ministráns?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gondolom a válasz nem.

Sajnos átkeresztelni sem lehet úgy tudom, hisz a keresztség egy.

Én nagyon görögnek szerettem volna, de a párom és a család könyörgött, hogy római legyen, így mivel nem járok már igazán templomba úgy voltam vele, mindegy.


Azonban bánom! Bánom, mert gyerekkent én is ministráns voltam..szerettem, hogy vasárnap mikor a mise ment nem ültem a padon, hanem segíthettem a papnak és olyan büszke voltam magamra és az anyukámmal ez egy szép közös emlék, ami évekig kísérte az életem.


Na nekem semmi porcikám nem kíván római templomba menni. Viszont ha egyszsr is eljárnék a görögbe majd a gyerekemmel, attól tartok megkérdi, hogy ő miétt nem lehet benne a karácsonyi vagy húsvéti gyerek műsorban vagy miért nem ministrálhat? Akkor muszáj mondanom, hogy sajnos, mert te római vagy.


Úgyhogy nagyon mérges vagyok magamra, hogy nem álltam ki a görög vallás mellett. Még a keresztelő napján is ezen beszéltem a páromnak, hogy nem hiszem el, hogy ennyire ellenzitek a vallásomat.. én pedig már csak azért sem akarok római misékre járni.


Nekem a görög a megszokott. A párom magától meg úgy se vinné soha.


Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket erről.



tegnap 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

#9 2 hónaposan még nem nagyon tudják hova vinni/küldeni, hogy éljen hit életet...

Mondjuk én is azt hittem, hogy nagyobb gyerekről van szó.

A keresztségről annyit, hogy én megvagyok keresztelve (felnőttként első áldoztam / bérmálkoztam), de a keresztszüleimet szerintem a keresztelőn "láttam" utoljára, ami azért nem most volt.

tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, 2 hónaposan még nem viszem templomba. Egy hónappal hamarabb is született. Rég ott voltam a kórházban, így egy jó ideje nem voltam templomban.

De most nem is ez a lényeg, hanem, hogy az hogy néz már ki, hogy megkérdezem a görög papot, hogy esetleg tekintene e rá úgy, mint egy görög vallásúra? Ministrálhatna -e?

Rítus váltás nem tudom mennyire nagy huzavona lenne, illetve kellene -e hozzá a gyermek önálló akarata.

tegnap 15:48
 13/17 anonim ***** válasza:

A megkérdezés nem kerül semmibe. Szerintem találkoztak már cifrább kérdéssel is.

A gyermek önálló akarata már a ministráláshoz fog kelleni, mert ha nem akar, akkor kegyetlenség lenne kényszeríteni, és úgy biztos, hogy nem engednék (teszem hozzá, hogy igazuk is lenne).

Az egyik barátnőm kényszerből járt hittanra, utálta, pláne, hogy az öccsének nem kellett. Akkor még nem volt kötelezően választható opció, "önkéntes alapon" ment. De az ő családjuk a lánygyermekektől elvárta, ahogy a konfirmálást is. (reformátusok).


Szóval kérdezd meg nyugodtan, egy jó darabig nem lesz rá gondod, ha majd elég idős, lesz, és érdekli a dolog, akkor pedig ez alapján az akkori pappal ugyanúgy fel tudod venni a kapcsolatot.

tegnap 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Ja tényleg, most látom benyögte hogy 2 hónapos.

Szóval akkor meg az van hogy anyós megmondta hogy rk legyen, azt meg a fiúkája nem merte felülírni, te meg szintén gyenge voltál. Elbuktatok mindketten.

Nektek, anyának és apának kellett volna megbeszélni és eldönteni hogy mit akartok! Már most megy a botrány egy ilyen miatt... mi lesz később? Ajánlom legyen saját számlád, saját egzisztenciád, mert úgy néz ki hamar válás lesz ebből...

tegnap 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen rítusváltást kell kérelmezni az illetékes püspököktől.


Ennek csak annyi következménye lenne később, hogy ha pap szeretne lenni, az eredeti, római rítusa miatt nem házasodhatna akkor sem, ha görögkatolikus pap lenne.

tegnap 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne, a római és görög is katolikus. Teljesen mindegy, hogy melyikbe jártok, ugyanaz a kettő, csak külsőségben van különbség.
tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az ortodoxokat érted görög alatt, hanem görög katolikusokat, akkor nincs benne semmi. Egyszerűen járjatok el a görög katolikus templomba, és ha majd a gyerek akar ministrálni, akkor majd megkérdezed a papot.
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!