Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy pap sértegetheti a ministr...

Egy pap sértegetheti a ministránsát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Római katolikus keresztény vagyok, az helyzet hogy immár három éve ministrálok.

A papnak eléggé fura a stílusa viselkedés tekintetében először azt csinálta velem kapcsolatban hogy a reggeli szentmise előtt mondta: "Mivan nem tudsz aludni? Minek vagy itt?" Stb. Különösebben nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, aztán idővel ez fokozódott odáig elment hogy másoknak megszégyenít

mások előtt is szintén megszégyenít. Hozzá teszem hogy azt hiszi ez vicces amit csinál vagy mond.

Szerintettek ilyenkor mit kéne tenni?

Vagy csak én reagálom túl az egészet?

Meddig mehet el egy pap ilyen helyzetben?

Köszönöm szépen ha valaki tanácsot ad.


2023. aug. 8. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem elfogadható ez a viselkedés. Ha zavar, hagyd a ministrálást. Ma már többnyire egy funkcióját vesztett liturgikus szerep, ami a régi miséből maradt meg.


(A ministrálásnak főleg a régi latin, csendes misében az volt a funkciója, hogy a ministráns mondta a pap mellett a nép helyett a feleleteket.)

2023. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
*mármint a papnak nem kéne így viselkednie, ha félreérthető volt, ahogy fogalmaztam.
2023. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

A következő megfelelő alkalommal mond meg a pap szemébe az igazat:

"Azért ministrálok, mert a szüleim kényszerítenek rá, mert amúgy a hátam közepére kívánom ezt az infantilis jelmezes bohóckodást!"


Azért vagy "római katolikus", mert olyan családba születtél. Ahogy a nóta mondja az "Élet értelme" című tragikomédiában: "Katolikus lettél abban a percben, mikor kilőtt az édesapád."


Ha írásbeli nyilatkozatot teszel arról hogy ateista (vagy esetleg más vallású, pl. Jedi) vagy, és ezt két tanú jelenlétében beadod a plébániahivatalba, akkor a pap már soha az életbe nem pimaszkodhat veled, mivel nem vagy többé a háziállata.

:-)

2023. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű a megoldás, ne csináld. Erről nem Isten tehet, nem az Egyház tehet, sajnos vannak a papok között is gyarló, semmirekellő emberek. Javaslom, hogy jelentsétek a püspöki hivatal felé is.
2023. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem sértegetheti!

Két dolgot tehetsz: vagy megbeszéled a szüleiddel, és megkéred őket, beszéljenek vele, hogy hagyja abba.

Vagy nem ministrálsz tovább (ebben az esetben is leírhatják a szüleid neki, hogy miért; vagy hagyhatjátok szó nélkül, ha továbbra is oda akartok járni és nem akartok feszültséget).

De semmiképpen nem hagynám ezt a papnak.

2023. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

A "nem tudtál aludni" még lehet egy rossz poén, ha olyan hangsúllyal mondja. A "miért vagy itt" már elég sértőnek hangzik.

Én átmennék másik egyházközségbe, bár nem tudom hogy hol laksz és milyen opciók vannak. Nagyobb városban ez nyilván egyszerűbb.

2023. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
A fogalmazásodból kiviláglik, hogy több tényt elhallgatsz. Magam is sokat ministráltam, sokszor ötön-haton egyszerre, van rálátásom. Ha a pap ilyesmit mondott, annak előzménye is kell legyen, de ezt te elhallgatod. Lehetséges, hogy annyira tehetségtelen vagy, hogy összezavarod a tennivalókat, a misén résztvevők kuncognak emiatt. Többször eltanácsolhatott, de te nem értsz a szép szóból, hivatlanul is visszamész a szüleid miatt és jelenléteddel zavarod a többi ministránst. Hagyd abba és menj focizni.
2023. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

7

Ha ez szó szerint így is van, akkor SEM sértegetheti. Beszéljen a szüleivel és mondja meg, hogy nem alkalmas. Ez egy passzív-agresszív kezelése a dolognak és gyerekjogokat sért.

2023. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

"Lehetséges, hogy annyira tehetségtelen vagy, hogy összezavarod a tennivalókat, a misén résztvevők kuncognak emiatt."


Nem tudom, mit lehet összezavarni a csengetésen, a felajánlás előkészítésén, a persely és az áldoztató tálcák kezelésén.


A mi plébániánkon ennél többet nem bíznak a ministránsokra. Vannak olyan ministránsok is, akiknek az egész mise alatt nincsen semmi különösebb feladatuk.

2023. aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Pl. csökkent szellemi képességű állandóan csengetni akar, hacsak a csengő közelébe jut. Az ide szóló beírást pedig a "vérig sértett" apuka írta...
2023. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!