Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon mért van...

Magyarországon mért van sokkal több templom, mint akármelyik másik országban?

Figyelt kérdés

Magyarországon a megyevárosokban általában megvan a 16-17 templom. A falvakban is vannak általában.


Berlinben, csak 3 látogatható templom van, meg pár műemlék. A többi városban sincs sokkal több. Nagyvárosokban, vagy kisebb városokban is alig van templom. Vagy ha vannak, akkor is kevesebb van, mint Magyarországon egy átlagos megyevárosban.


Ezek nem most épült templomok, ezek már meglévő templomok.


ma 12:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nyugaton már kezdik lerombolni a templomokat, a liberálisok miatt?
ma 12:57
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Nekünk még valamennyire fontos a hit. Konzervatív, lassan fejlődő, vallásos nép vagyunk. Szerencsére. Itt is kezdenek a libsik garázdálkodni, de mindne választásnál bebizonyosodik, hogy az értelmes, erkölcsös emberek még többségben vannak
ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek menekülnek a kereszténységből Európában. Itt is elkezdik bezárni a templomokat. Minek templom mikor megfeleződött a keresztények száma Magyarországon 20 év alatt.
ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Berlinben, csak 3 látogatható templom van, meg pár műemlék"


Hát nem tudom, szerintem kicsit több van:


[link]

ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Hiába van templom, ha nincs benne pap meg hívek. Unokatesóm esküvőjét teljesen elmebeteg időpontban kellett tartani, mert több falunak van egy plébánosa, és csak akkor tudott ott lenni aznap. A templom amúgy kulcsra van zárva, csak a misék idején van nyitva (ezt amúgy Pozsonyban is tapasztaltam, nem lehetett csak úgy bemenni egy templomba sem, ha misén kívül magadban akarnál imádkozni vagy csak megnézni, mert szép).
ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésedben említett kijelentés nem igaz, mindenhol (Nyugaton is) rengeteg templom van, esetleg van olyan, ami nem látogatható szabadon.

Templomokat meg nem rombolnak Nyugaton, ez legfeljebb valami hülye álhír lehet, inkább renoválják öket, söt újakat is építenek.

ma 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nyugaton lerombolják a templomokat.


Budapesten sincs sok, csak annyi, mint egy átlagos megyevárosban.


Sajnos a modern világ elveszi az emberek hitét. Jobb lenne számítógép nélkül élni, sokkal nyugodtabb lenne.

ma 14:47
 8/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Kérdező, elkérhetném a forrásaidat, ami alapján ezeket állítod. Nekem nagyon is hoax-gyanúsnak tűnik, amit írsz.
ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:

Szerintem Budapesten is több van, mint egy átlagos megyeszékhelyen :)


[link]

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A térkép szerint Debrecenben, meg Győrben, van 17-18 darab. Budapesten meg 15 vagy valahogy így. A többi műemlék.
ma 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!