A protestáns teológia miért állítja be úgy, hogy az csak a Bibliát veszi alapul és semmi mást, amit a katolikusok Hagyománynak neveznek? Kifejtés a megjegyzések résznél.
Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a protestánsok nem nézik jó szemmel azt, hogy a katolikusok a Biblián kívül a Hagyományokra is alapoznak. Ugyanakkor a reformátusoknál se feledjük el Kálvin János tanításait, írásait, amelyeket, mint szemüvegeket használnak a Biblia értelmezéséhez. Tehát amikor a reformátusok Bibliát értelmeznek, még ha nem is mondják ki, de Kálvin tanain keresztül szűrik azt meg.
Az ő tanítása pedig szintén tekinthető egy hagyománynak.
A katolikusok legalább explicit módon bevallják, hogy a Biblia mellett létezik a Hagyomány (értelmezés, magyarázat, tanítás).
Kedves Kérdező: Nem vagyok protestáns, DE
Kálvin János is közelebb állt a Biblia igazságaihoz, mint a katolikus egyház.
Jézus határozottan elítélte azokat az emberi hagyományokat, amik nem Biblián alapulnak.
Hogy későbbiekben a reformátusok is elkezdtek hagyományokra építkezni, az csak azt jelzi, hogy ők sem a helyes úton haladnak, nincsenek összhangban Isten ihletett szavával.
Isten szava figyelmeztetett a hitehagyás bekövetkezésére, ami a 4. században érte el a tető pontját, az Úr napjáig.
Ekkor Jézus a prófécia beteljesedése érdekében, kinevezte a megígért Hű és értelmes szolgát, akiket elkezdett megtisztítani a hamis tanításoktól.
Ellentétesen gondolom. A katolikus egyház 2500 éven keresztül töretlenül értelmezte a Bibliát zsinatokon.
A katolikus egyház tévedéseit a II. Vatikáni zsinat végleg megoldotta.
A katolikus egyház rengeteg szempontot megvitatott a Bibliábol. A Bibliábol kovetkeztetések az következtetésekkel oldódott ki olyan szokások ami Biblia alapú.
1500 éven keresztül hatalmas Biblia kutatást végeztek az egyházatyák szenvedélyes viták után rögzítették a dogmákban.
A katolikus egyház mondanivalóját nagyon nehéz megtalálni egy olyan könyvet amely elmagyarázza az egész isteni szándékot, emiatt a hívők csak saját vallásuk öt százalékát ismerik. A baj itt van.
Az összefüggés rendszer fel van tárva, mely mind bibliakózpontu, sürű bibliai hivatkozásokkak.
2
Sajnos sokan nem veszik alapul azt a prófétai kijelentést, ami ebben az időszakban teljesedett.
Az Úr napjáig a "pogányok meghatározott" ideje zajlott. Ez azt jelenti,hogy Isten nem választott magának népet, a nemzeteket hagyta a maguk útján járni, a vallási értelmezéseikkel.
A helyes útra visszaterelés az Úr napján kezdődött, amikor Jézus kinevezte a Hű és értelmes rabszolgát erre a feladatra.
Az egyházak nem lehettek, mivel mélyen benne voltak, és napjainkban is benne vannak a világ politikai, háborús, és egyéb Biblia ellenes tevékenységeiben.
Nekem erről az a véleményem hogy a Krisztus korában élt és megtapasztalt események nem mindegyike került be a Bibliában. Erre az egyik evangélista le is írta hogy sokmindent mondott és tett még Krisztus, de nem írták le.
Ezek elveszett kijelentéseiböl és cselekedeteiből kialakulhatott hagyomány.
Vagy...mondok egy példát. Emmerich a múltat újra megélő (álmaiban) látnok azt mondta hogy Szűz Mária, aki fia elvesztésén bánkodott kálváriát állitott 14 részben stációban emlékezett Krisztus utolsó napjára. Ezekek az emlékezetekek mondatai mind a Bibliában vannnak, tehát nem támadható.
Így kialakult egy körmenet mely már hagyománnyá vált. Átismételni husvétkor a Biblia mondatait.
A reformátusok nem ismétlik át legfeljebb amely lelkész akarja felolvassa ezt a kálvária napjára vonatkozó részt husvétkor. Ha jól tudom nincs rendszerszintű átismétlés.
Melyik hasznosabb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!