Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúitól kérdezem! Ha...

Jehova Tanúitól kérdezem! Ha van egy nő, aki tetszik, de Jehova Tanúja, akkor ha én is belépek, lesz nála esélyem?

Figyelt kérdés
ma 14:13
 1/7 IstenGyermeke1 ***** válasza:
42%

Ha agymosott, addig szóba sem áll veled.

Ha pedig belépsz, előbb vagy utóbb vagy kilépsz, mert nem bírod a sok szektás szöveget, vagy te is ugyanolyan fanatikus leszel.

Ezért felejtős nálam, ha a csaj szektás.

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ezt tőle kell megkérdezned.


Lehet, hogy akkor sem lenne esélyed, ha épp te lennél a körzetfelvigyázó, mert mint férfi, nem vagy az esete.

ma 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

De ha csak miatta lépsz be, nem fogsz tudni azonosulni a baromságaikkal akkor ebből elöbb utóbb bajok lesznek. Így nem kezdenék egy kapcsolatba...pláne hogy nem is biztos hogy te bejössz neki agymosással vagy agymosás nélkül...

Én a jehovásokat messzire elkerülném.

ma 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Szomorúan olvasom a hozzászólásokat.

Nem vagyunk agy mosottak, ....sem szekta tag. A gyűlölet csak úgy sugárzik...


Kedves Kérdező, Én Tanú vagyok, ezért válaszolok a kérdésedre.

Kevés a valószínűsége, mivel ez nem ilyen egyszerű.

Sajnos azt kell mondjam, hogy a terved nem összeegyeztethető azzal, amit a Tanúk képviselnek. Valaki nem azért lesz Jehova Tanúja, mert tetszik valaki a gyülekezetből. Hanem mert megértette a Biblia tanítását, és összhangban szeretne élni Isten akaratával.

A gyülekezetben arra is oktatást kapunk, hogy ha házasságot fontolgatjuk, akkor is legyünk résen. Mert a házasság örök érvényű, nem lehet csak úgy elválni, mint a világban szokás. Ugyanakkor az udvarlás idején felismert hiányosságok megóvnak a későbbi szívfájdalmaktól, csalódottságtól.


Ha valaki komolyan veszi a Biblia oktatását, akkor kizárólag az "Úrban" házasodik, vagy is olyan társat választ, akinek ugyan olyan fontos Isten személye, és egy célért tudnak élni. De még gyülekezeten belül is óvatosnak kell lenni.

A gyülekezetben lévő testvérek közül, még a legstabilabbnak tűnő testvér is eltévedhet. Számtalan példa van a Bibliában az ilyen esetekre, de napjainkban is tudunk ilyesmikről.

ma 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

5

Ha nem Krisztus értelme van a JW tanúinak, már pedig nem az van, akkor eléggé találó az agymosott szó... szóval igaz.

ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz, ne lépj be!
ma 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Be se kell lépned és ahhoz. Én anno így flörtöltem egy amúgy szex mániás de Tanú csajjal. Kis sportos baba volt, de nála ez mind rendben volt. Persze ugyanúgy betartotta azt a szabályrendszert, hogy semmilyen ünnepet , se szülinapot , névnapot tilos tartani.

Szóval nagyon sokan közülük szabadosan és saját szájuk íze szerint értelmeznek mindent . Én azt tanácsolom próbálj hozzá közel férkőzni , simán benne van, hogy ő is ilyen típus lehet. Mert közülük sokaknak kitűnő az álcája de ez csak a külvilágnak szól.

ma 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!