Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok a...

Keresztények, mit gondoltok a műszempilláról, műkörömről, stb.? Hazugság? Csalás?

Figyelt kérdés
Férfi/nő vagy, és ha nő, használsz ilyet?

tegnap 11:34
1 2
 1/12 Mansour ***** válasza:
83%
Férfi vagyok és nem használok ilyet :) De a nőkön sem szeretem látni. És ezt nem elvi vagy vallási alapon mondom, egyszerűen nem tetszik. Nem azért mert hazugság vagy csalás, hanem mert mű. Akár egy művégtag, az sem igazán vonzó dolog.
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, nem használok semmi ilyet. De nem vallási alapon döntöttem el, bár nyilván ennek is szerepe van abban, hogy nekem mi az érték, mi nem. Van saját körmöm, hajam, szempillám. Teljesen felesleges is lenne a mű. Általában rondák is, nem igényesek.

Csalásnak, hazugságnak durva nevezni. Főleg, mert legtöbb esetben egyértelműen látszik, hogy mű, pl. a most megszaporodott óriás, sűrű, műszempillák.

tegnap 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Szia


Isten nem ítéli el a szépítő szerek használatát, csak ha az már túlon túl megy a természetességen.

Nekem egyszer volt "műkörmöm" amikor férhez mentem, de nem volt túlzó, hivalkodó, vagy szélsőséges. Alig vártam, hogy lekopjon, mert nem szeretem.

Nem használok műszempillát, se mű hajat.

Személy szerint a Bibliával értek egyet.

"Istenfélő asszony ne a külsőséges kinézet által legyen szép"

Egyébként pedig Isten szabad döntési jogot adott erről, nem ír mindenre konkrét szabályt. Sokkal inkább a szerénységre hívja fel a figyelmet.

tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

1 Péter 3:3-5 "Szépségetek ne külsőségekben nyilvánuljon meg – hajfonogatásban, aranydíszekd és drága ruhák viselésében –, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere, melynek romolhatatlan ékessége a csendes és szelíd szelleme. Ez a szellem nagyon értékes Isten szemében. 5 A múltban is így ékesítették magukat az Istenben reménykedő szent asszonyok..."

Minden korban igyekeztek/igyekeznek a nők csinosak, ápoltak lenni, ez hozzá tartozik a női mivoltunkhoz. Viszont az a szint, hogy ki mit tart csinosnak, divatosnak, ez már változó. Vallásos és vallásos nők közt is eltérő lehet. Van, aki a víz és szappan kombóval jól elvan, tiszta ruhát vesz fel és kész. van aki fodrászhoz, kozmetikushoz is elmegy rendszeresen , és vannak akik sminkelik magukat és műköröm nélkül ki se lépnek az utcára. A fenti Bibliaversbe mind belefér - ha mindez nem a fő célja a nőnek az életében, nem hivalkodó és nem ésszerűtlen pl az a körömhossz, vagy díszítettség. Hiszen Péter a nő keresztényi egyéniségére, belső személyiségére helyezi a hangsúlyt, hogy annak kell jellemeznie a nőt. Ne arról legyen ismert, hogy mindíg a legutolsó divat szerint öltözik és agyoncicomázott , hanem arról, hogy szerényen követi a régi hűséges asszonyok ppéldáját (mint pl Sára - a vers folytatásában) .

tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Nem vallás miatt nem szeretem az ilyeneket hanem mert szimplán nem tetszik.
tegnap 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
No azért vannak olyan szolid pillák amelyek nem tűnnek fel. Ez is ízlés dolga. Számomra a sűrű szempilla rajzfilm-szerű komolytalanná teszi a nőt. Nálam is ellentétes hatást kelt, mint aki nagyon csinos akar lenni de igazábol nem érti hogyan díszítse magát.
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kereszténységnek ezekkel kapcsolatban nincs álláspontja, irreleváns. Ezek az egyén ízlésére vannak bízva.
tegnap 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De van, a szolid diszités megengedett.
tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor számodra a díszítés is csalás? Nem bűn szépnek lenni. Viszont megvan a veszélye, hiszen aki szép, az hajlamos az ezzel járó dolgokkal túlbecsülni magát, elfordulni Istentől. Sokan nem szépek, vagy legalábbis nem a szépség a fontos számukra, sem nem törekednek gazdagságra, mégis elfordulnak Istentől.


Inkább bálványnak mondanám, hiszen sokan abban keresik a kiutat, hogy sikeresebbek lesznek. Ez inkább fizikai, de maga a túlzott sikerhajhászás, vagy túlzott szépítkezés is elfordít Istentől.


Higgy Istenben, imádkozz Istenhez, kövesd Jézus Krisztus szavait, és olvasd az Újszövetséget.

tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben is van igazság, de a nő ilyen, gondolod azt, ha díszíti magát az jeelzés arra, hogy kész arra hogy jól akarja érezni magát, ami a férfinak is hasznos infó.
tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!