Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány nap telt el Jézus feltáma...

Hány nap telt el Jézus feltámadása és mennybemenetele között?

Figyelt kérdés
A 40 nap csak hagyomány vagy a Biblia írja hogy ennyi telt el?

szept. 10. 19:27
 1/3 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Apostolok cselekedetei 1,3

Kiknek az ő szenvedése után sok jel által meg is mutatta, hogy ő él, negyven napon át megjelenvén nekik, és szólván az Isten országára tartozó dolgokról.

szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyomány, de a Biblia írja. Ugyanis a Biblia is egy apostoloktól és az ő munkatársaiktól származó hagyomány.
szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Állítólag 40.


De én egyszer jól betéptem és valami démoni megszállás alatt is álltam, akkor pedig jól megszámolhattam, hogy az a 40 valójában 42.


Sőt, az idő maga is relatív. Jézus szemszögéből az pedig egyszerre mérhető napokban és évmilliárdokban is. Csak ez kicsit bonyolult, hogy fel lehessen fogni, meg lehessen érteni. Boldogabbak azok, akik simán elhiszik a negyven napot, mint azok, akik értik, és átlátják, hogy miért 42.

szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!