Mi a tudományos magyarázata Jézus mennybemenetelének (Lukács 24,51, Márk 16,19)?
Semmi.
Ez egy állítás, ami nem történt meg, így magyarázni sem kell.
A Biblia hitelessége!
Van olyan forrás, tekintély, ember, akiben feltétel nélkül megbízol? Jó, tény hogy viszonylag kevés olyan ember van -ha van egyáltalán az egyén életében, akiben fenntartás nélkül megbízik, de azért akad ilyen. Nagyon "szerencsés" (ha lehet ezt mondani) az olyan ember, akinek van az életében egy ilyen személy! Egészen biztosan nem olyan emberben bízunk meg, akit csak tegnap ismertünk meg, vagy csak felületesen, esetleg hallomásból ismerünk, igaz? Vagyis olyannak kell lennie, akinek az ígéretek mindig szentek, aki hűséges, egyenes és ELKÖTELEZETT.
Nos a bibliát, annak az IGAZ tanításait vajon meg lehet úgy ismerni, hogy bizonyossággal el tudjuk róla mondani, hogy Aki mögötte van, avagy az a szellemiség, Akitől az származik, olyan megbízható, mint amiről beszéltünk?
Szerintem igen! Csak éppen nem naivan, hiszékenyen, tradíciókat követve, vakon, mint ahogyan a világ legtöbb hívője teszi.
Csak két lehetőség van: vagy van egy mindenki felett álló, értelmes és intelligens Teremtő, vagy a létezésünk a vak és véletlen "szükségszerűség" játéka.
Szerintem "értelmetlen" dolgok tanulmányozására nem lehet tudományt építeni! Ezzel szemben a természettudomány minden ága -beleértve természetesen a biológiát is, ezen materialista felfogás szerinti "értelmetlen" létezést kutatja, és minél mélyebbre ás, annál több kérdése van. 🥴
#6: nem azon fog múlni az igazság, hogy miben kellemesebb hinni.
Az pedig, hogy vagy van Isten, vagy pedig minden véletlen, egy ezerszer kivesézett hazug dilemma.
Egyszerű ennek is a magyarázata:
Krisztus visszatért oda, ahonnan érkezett. Isteni hatalommal.
"nem azon fog múlni az igazság, hogy miben kellemesebb hinni."
Ezt mondják a racionalitás talaján álló hívők is! Mert bizony olyanok is vannak. Mert bizony biztosan sokakat meglep, de maga a Biblia is bizonyítja, hogy mennyire nem szabad hiszékenyek lenni. Az ok/okozat örök törvényét tanítja, az objektív vizsgálatot, először a kutatást, tapasztalást, a józan ésszel történő megismerést szorgalmazza.
"Mindent próbáljatok ki, ami jó azt tartsátok meg" - mondja Pál!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!