Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Hogyan finomíthatnám?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam mi lenne ha vennék barátság nyakláncokat vagy karkötőket és hozzájuk csapnék egy cetlit hogy "Szia Jézus vagyok leszel a barátom?" és széthagynám játszótereken vagy parkokban ahol sok a gyerek.

Csak itt az a probléma hogy a mennyiség kedvéért ketté felezném ugyebár őket és ha megtalálná a párját a gyerek és kisebb lehetséges félreértés ha látná hogy a szomszéd gyereken van a másik fele...

Meg nem nagyon merek így nyíltan beszélni Jézus nevében csak imában ugyebár hogy "Jézus nevében Ámen" mert nem én vagyok Ő így imán kívül felénk vagyok mert nem tudom mennyire helyes kezdő vagyok még én is.

Csak gondoltam ez egy aranyos módja lehetne az Ige terjesztésének mert ha mondjuk a kisgyerek megkérdezi ki az a Jézus és hát elmondják persze helyesen és így téma lesz belőle még meg is szeretheti.

Vélemény?



szept. 6. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is aranyos ötlet, nem tudom, mennyire vezetne bárkit is a valláshoz, ha amúgy nem vallásos a családja, de tényleg aranyos ötlet.
szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nyugodtan megcsinálhatja bárki szabad a pálya nem védem le.

Nagyon örülök hogy tetszik az ötlet. Én naiv kislány voltam kevert hitem volt mert amit érdekesnek találtam elhittem belőle valamennyit úgy is hogy más vallása volt a családomnak. Ebből adódóan vagyok nyugodt ebben a kérdésben hisz saját példából tudom elhiheti a gyerek attól hogy mást hisz a családja.

szept. 6. 23:23
 3/8 he84 ***** válasza:
23%
Hmm, érdekes ötlet, de egyben fura is. Egyrészt egy régen meghalt személy nevében nyilatkozni nem helyes (Jézus nevében), másrészt meg nem kell finoman téríteni az embereket, a gyerekeket se. Ahol nem vallásosak, ott ezt nem veszik túl szívesen, ebből baj is lehet idővel. Én nem javaslom, gondold át alaposabban.
szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Sose fogom megérteni, hogy miért nem lehet a hitet megtartani magánügynek.
szept. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SZTANN ***** válasza:
100%

NEM JÓ ÖTLET. Ha hittérítő akarsz lenni, az csak személyesen, szemtől szembe lehet, nem ilyen hülyeségekkel. Egyébként normális gyerek szülei simán megtiltják az efféle "talált tárgyak" begyűjtését (akármilyen aljas szándék is lehetne mögötte). Hagyjuk a gyerekek nevelését, hitbéli irányítását a szülőkre, iskolára (egyházra - ha a család igényli).

Csak szólok, hogy vehemensebb szülő még fel is jelenthet, mit csábítgatod a gyerekeket.

szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
pls no már így is rohadt idegesítőek vagytok hogy mindenhol, mindenfajta oda nem illő téma alá odakommentáljátok a zagyvaságaitokat. Meg mondjuk ha már 5-6 éves a gyerek akkor már kinőtt a képzeletbeli barátokból (még ha ti nem is) és tudni fogja hogy egy hús-vér ember hagyta azt a karkötőt ott és nem valami mitikus lény.
szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Isten minden korban, jól szervezetten tanította, vezette a népét.

Jézus idejében ezt a feladatot egységesen megszervezte, hiszen Ő a gyülekezet feje. Erre a feladatra nem egyéni, személyes akciókat, hanem egy egységes oktatási programot hozott létre. Gyülekezetbe szervezte a tanítványait, hogy egységesen tanuljanak, és tanítsanak.


Jézus nem erre adott utasítást, és Ő maga sem tett ilyesmit, ahogy az első követői is.

Az elsődleges cél, Isten királyságának jó hírét elvinni az embereknek, hogy ez a kormányzat fogja megoldani az Emmerek problémáit. Aki pedig szeretne részese lenni ennek, annak tanítvánnyá kell válnia.

Nem véletlen mondta Jézus mindenkinek, hogy aki tanítvány lett, az idővel Tanítóvá válik, hogy megtanítsa másoknak Jézus parancsát megtartani.

szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es mert a hit nem magánügy!

Amúgy Szerintem nagyon aranyos ötlet de lehet hogy tényleg nem Jézus nevében kéne. Mondjuk lehetne egy olyan üzenet mellette hogy pl: ha rossz napod volt akkor vigyél magaddal/ ha szeretnél egy barátot. És mondjunk egy igevers.

szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!