Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek általánosítani? Főleg a kereszténység kritikusai.

Figyelt kérdés
aug. 30. 21:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
73%
Szíved joga. Igazad nem lesz tőle.
aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Vagy mégis?
aug. 31. 19:39
 23/32 Potyondi Gergely ***** válasza:
16%

21-es:


Nem értek egyet.


Ha én kiások ezer követ, amire azt vésték körülbelül 2000 évvel ezelőtt, hogy Jézus feltámadt, azt a hitetlenek valószínűleg nem fogadnák el megkérdőjelezhetetlen bizonyítéknak, és ha valaki kiás ezer követ, amire azt vésték körülbelül 2000 évvel ezelőtt, hogy "Jézus nem támadt fel", azt én se fogadnám el megkérdőjelezhetetlen bizonyítéknak.


Az az állítás, hogy a "Biblia nem hiteles" sohasem lesz megkérdőjelezhetetlenül bebizonyítva.

aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

A 23-assal egyetértek.


Mert " ha megtalálják New York-ot,bakkor Pókember létezett "? :)

aug. 31. 19:47
 25/32 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem is a szánalmasságról, képmutatásról, beképzeltségről szóló részek ellen próbálsz meg érvelni hanem az a kijelentés ellen, hogy az érvek nem bizonyítékok és vannak ellne is érvek bőven, az érvek nem lényegesek.
aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Ha a kereszténység értelmetlen, akkor mi az értelem az ateizmusban?

A logikátok szerint mi csak szőrtelen simabőrű majmok vagyunk véletlenszerű életmóddal. ( A közös ős is majom volt )

aug. 31. 19:50
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem állítottam, hogy a kereszténység értelmetlen.


Ezenfelül milyen értelemre gondolsz? Milyen értelmének kéne lennie?

Az ateizmus annyit jelent, hogy nem hisznek istenekben. Én még azt sem mondtam, hogy nem hiszek valamilyen istenben pusztán, hogy a fent említett istenségek szánalmasak.


A kérdésed kicsit olyan mintha azt kérdezted volna, hogy mi az értelem a mágnesességben. Nem értelme van benne hanem csak van.

aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Milyen értelemre gondolok? Arra, amit nyilvánvalóan nem értesz. A kereszténység nem egyszerűen 'csak van' mint a mágnesesség, hanem útmutatást ad az élet értelméhez. Ha valamilyen istent is elismernél, talán lenne rálátásod arra, hogy miért nem szánalmasak azok az istenségek, akiket most lenézel. Lehet, hogy te nem látod az értelmet, de ez nem jelenti azt, hogy nincs ott. Inkább gondolkodj el rajta, hogy mit veszítesz azzal, hogy így állsz hozzá.
aug. 31. 20:14
 29/32 anonim ***** válasza:
73%

Az élet értelméhez keresztényektől is annyit hallottam, hogy

- Isten teszttel

- Istennek van egy nagyobb terve

és hasonló problémás dolgokat.


Azt nem állítottam továbbra sem, hogy a kereszténység értelmetlen de jó, hogy tudsz olvasni.

Az ateisták szerinti élet értelmére pedig már volt jó pár kérdés. Nézzed vissza.


Azzal pedig, hogy így állok hozzá semmit sem veszítek. Nem én hiszek és próbálok követni szánalmas isteneknek a lehetetlen és vagy ostoba elvárásait.

aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Mitől vagy boldog?


Van olyan aki minden egész nyáron elmegy koncertekre, nyaralásra ( én is ezt teszem néha) de sajnos a hétfő reggel mindig eljön!

aug. 31. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!