Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Észak Koreába miért nincsenek...

Észak Koreába miért nincsenek Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
A tanúk hiresek pedig arról hogy a börtönt is képesek válalni a hitükért.
aug. 28. 11:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

#10

Hol ott? Mind Júdeában élt, annak is egy szűkebb részén. Péter apostol Rómában szenvedett vértanúságot, Pál szintén Rómában. András apostol Görögországban, Fülöp a mai Törökország területén, stb...

És olyan helyekre mentek, ahol tudták, hogy üldözik őket. A Jehova tanúinak semmi köze az őskeresztényekhez.

aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

8-11


Azért én megnéznék akármilyen hivőt hogy meddig birná ki Észak Koreába a gulagon.lásd Otto Warmbier esetét.

aug. 28. 21:07
 13/17 anonim ***** válasza:
28%

11


Sajnos nem értetted meg, mert Péter nem Rómában élt, a Jeruszálemi vénekhez tartozott. A kivégzésére vitték oda, ahogy Pál is a császárhoz fellebbezett, római fennhatóság alatt éltek.

A zsidók bújtatták fel a Rómaiakat, meg a Görögöket is.

Andrásról semmilyen mártír halálról nem írnak, ahogy Fülőpről sem.


Persze, hogy üldözték, mivel a Farizeusok ügyesen politizáltak azért, hogy megtarthassák a hatalmukat. Ők vádolták be a keresztényeket lázadással.

Pál egyébként is olyan ügyesen érvelt a császárnak, hogy majd nem keresztény lett belőle.

(Cselekedetek 26:27, 28) 27 Agrippa király, hiszel a Prófétáknak? Tudom, hogy hiszel.” 28 Agrippa erre ezt mondta Pálnak: „Mindjárt meggyőzöl, és kereszténnyé teszel.”


Sokszor nem is az uralkodókkal van a baj, hanem magával a csőcselékkel, akik befolyásolják az uralkodókat.

(János 19:12) 12 Pilátus ezért továbbra is kereste a módját, hogy szabadon engedje őt. A zsidók azonban így kiáltoztak: „Ha ezt szabadon engeded, nem vagy a császár barátja. Aki királynak mondja magát, az a császárral száll szembe.”


Egyébként pedig Isten leíratta, hogy lesznek, vannak békés időszakok.

(Cselekedetek 9:31) 31 A gyülekezet ekkor egész Júdeában, Galileában és Szamáriában békés időszakba lépett és épült.. . .


Ha folyamatosan mártír halált haltak volna a keresztények, megszünt volna Jézus gyülekezete, Isten népe.


"Jehova tanúinak semmi köze az őskeresztényekhez."


Valóban? Akkor nem ismered a Bibliában azokat a próféciákat, és írásokat, amik Isten kicsiny népéről szól, akit Isten nevéről fognak nevezni az utolsó napokban.

aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

#13

"Sajnos nem értetted meg, mert Péter nem Rómában élt, a Jeruszálemi vénekhez tartozott."

Butaság, Péter apostolként missziós tevékenységet végzett, maga ment Rómába is.


"Andrásról semmilyen mártír halálról nem írnak, ahogy Fülőpről sem."

Miért ne írnának? Én se most találtam ki, neten is olvashatsz róla.


"Pál egyébként is olyan ügyesen érvelt a császárnak, hogy majd nem keresztény lett belőle."

Agrippa sose volt császár, nem tudom honnan szeded ezt. Bár általánosan látom, hogy az őrtorony vallás tagjai egyáltalán nem ismerik sajnos a történelmet.


"Valóban?"

Igen, valóban, sajnos ti nem ismeritek a próféciákat és mindenfélét összemostok Isten Szavában, kifacsartok, átírtok, hogy magatokra próbáljátok érvényesíteni.


"akit Isten nevéről fognak nevezni az utolsó napokban"

Amúgy melyikre gondolsz? Mert van pár ilyen. Gondolom kizárólag arra, amiben te is vagy :)

aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14

Bocsi, de ott van a Biblia idézet, Agrippáról, mint uralkodóról.


""Andrásról semmilyen mártír halálról nem írnak, ahogy Fülőpről sem."

Miért ne írnának? Én se most találtam ki, neten is olvashatsz róla."


Kedves válaszoló, Biblia idézetet kérek.

Mint láthatod, én nem örtoronyból idézek, hanem magából Isten szavából.

Ez már "beteges" ragaszkodás, vagy megszokás a folyóiratra utalni, mikor ez Isten szavából idézem. Valaki ezt elkezdte, és vakságukban nem látják, hogy Bibliái idézet.


"""akit Isten nevéről fognak nevezni az utolsó napokban"

Amúgy melyikre gondolsz? Mert van pár ilyen. Gondolom kizárólag arra, amiben te is vagy :)"


Ismét csak azt mondhatom, hogy a Biblia ír róla, az a hiteles, és nem azért, mert Én is benne vagyok.

Ha nem lennék benne, akkor is erről van szó.

Nem mindig voltam Tanú, de soha nem utasítottam el a Bibliát, ha megmutatták nekem mi van beleírva.


Egy Isten van, és az Izraeliták voltak valamikor a választott népe.

Nyilván való, hogy nem Zeuszról, vagy Artemiszről beszél a Szent írás.

aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

"Bocsi, de ott van a Biblia idézet, Agrippáról, mint uralkodóról."

Semmi baj, elnézem, hogy hülyeségeket írsz, a Jehova tanúi annyira ismerik a történelmet, mint a kvantumfizikát. Csak sajnos hamisítjátok is.


"Biblia idézetet kérek."

Miért is? Azért vannak más források is a Biblián kívül. Vagy akkor Ceasar se létezett, mert nem ír róla a Biblia? Amúgy Russel se szerepel a Bibliában.


"Valaki ezt elkezdte, és vakságukban nem látják, hogy Bibliái idézet."

A hamis őrtorony interpretálásában, megfűszerezve sok sok hamissággal.


"Ismét csak azt mondhatom, hogy a Biblia ír róla, az a hiteles"

Melyik, mert a többi is azt mondja magáról, hogy hiteles. A Bibliában meg nincs szó Jehova tanúi vallásról. Se őrtoronyról, se brooklyni vénekről. Egyiket se tudod idézni a Bibliából.

aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Agrippa sose volt császár, nem tudom honnan szeded ezt. Bár általánosan látom, hogy az őrtorony vallás tagjai egyáltalán nem ismerik sajnos a történelmet."

Arról nem is szólva, hogy ez az Agrippa, nem a "híres Agrippa", Augusztusz császár barátja, mert ő Krisztus előtt 12-ben meghalt. A Bibliában szereplő ember Heródes Agrippa, Júdea királya (uralkodott: Kr.u. 41-44). Amennyire tudni lehet, Pál sosem találkozott vagy beszélt közvetlenül egy római császárral sem.

szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!