Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Mit gondoltok arról,...

Hívők! Mit gondoltok arról, hogy a csimpánzokkal 98%-ban egyezik a dns-ünk? Ez bizonyítja, hogy nem Isten teremtett bennünket.

Figyelt kérdés
aug. 23. 18:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem viszont a tudomány és a hit kéz a kézben jár. A tudományos munkában mindig van valamilyen feltételezés, ami ugye még nincs bizonyítva, tehát csak hiten alapszik, és ezt a feltételezést igazoljuk vagy cáfoljuk meg különféle kísérletekkel, kutatásokkal.
aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
nekem a saját testvéremmel sem egyezik 98%-ban a DNS-em
aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

#12

Ne vedd el a kérdező kedvét, ő 98%-ban csimpánz.

aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%

A százalékokkal kapcsolatban ennél a kérdésnél egészen jókat írtak:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..



A kérdésre pedig:

A Bibliában írtakat ha nem természettudományos leírásként kezeljük mint arról már írtak akkor nem mond ellen az evolúciónak.

Az pedig, hogy nem utal semmi arra, hogy a világ teremtett lenne még nem jelenti, hogy nem az. Lehet, hogy az ősrobbanást egy istenség csinálta úgy, hogy utána az evolúció által kifejlődjünk.


Én mondjuk nem hiszek ebben de az érvelésed amivel próbálod megcáfolni Istent vagy valamilyen teremtőt, rettentően gyenge.

aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Az ősrobbanás = Isten, hülyeség. Attól, hogy nem tudjuk, hogy mi okozta, még nem kötelező istent kiáltani. A tudomány amúgy sem tudja figyelni Istent.
aug. 24. 08:42
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Azt jól írod, hogy nem tudjuk, hogy mi volt előtte. Ennél fogva nincs olyan információnk ami alapján kizárható lenne az, hogy valamilyen istenség közre játszott benne.
aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Mások szerint a semmi instablin volt. De azelőtt mivolt , és azelőtt?
aug. 24. 08:52
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

A hangsúly a szerint részen van.

De ők sem tudják, hogy mi volt.


Marad a sok szerint és lehet. Ebbe pedig belefér egy vagy akár több isten is. Amíg nem tudunk róla semmit nem tudunk mi alapján kizárni bizonyos lehetőségeket.


De én itt ezt lezárnám. Ha te azt szeretnéd hinni, hogy az evolúció kizárja Istent akkor felőlem hihetsz ebben. Ha te erre vágysz én nem állok az utadba. De ez sem lesz sokban más mint amikor valaki abban hisz, hogy létezik.

aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%
Az hogy a balliberálisok a hiányzó láncszem az ember és a majom között.
aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Tényleg ennyire hülyének nézel minket?

A kérdésben írt két állítás között semmilyen logikai kapcsolat nincs. Ezt nevezed bizonyítéknak?

aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!