Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ázsiában a hagyományos -...

Ázsiában a hagyományos - katolikus, ortodox, református stb. kereszténység - hátrányban van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. Kínában vagy Japánban egy katolikus keresztényt diszkrimináció éri?
aug. 5. 15:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

Ázsia elég nagy, és sok országot foglal magában. Például a volt-szovjet közép ázsiai iszlám köztársaságokban nincs akkora hátrányban a pravoszláv kereszténység, egyszerűen azért nem, mert Közép-Ázsiában a mai napig él pravoszláv keresztény orosz kisebbség, de egyik közép-ázsiai ország kormánya sem fogja elnyomni őket, mert nem akarják fel dühíteni Moszkvát.

Ezzel szemben Észak-Koreában, ami ugyan úgy Moszkva szövetsége, a Biblia birtoklásáért halál büntetés, az illető családjának pedig “munka” tábor jár.

aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%

#10.


Sosem voltam és valsz nem is leszek JT.


Természetesen senki nem ismerheti itt a te tekintetedet,de nyugodtan kérdezd azt,amire kíváncsi vagy és azt ne rejtsd rébuszokba!


Az ázsiai keresztények-mind- nem "hátrányban" van,hanem rendszerint üldöztetésben,kisebbségben. Ebből kivétel,csak Dél-Korea.

aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12


Te vagy az, aki Görög Iratoknak nevezte az Újszövetséget a màsok topikomban, ugye?

Lehet, hogy nem voltál/nem leszel, JT, de amint a másik topikban is megírtam neked, egyértelműen a hatásuk alatt vagy. Tanulmányoztál velük, vagy valamilyen kapcsolatban álltál a Tanúkkal, azért írsz úgy, mintha JT-i lennél.


Amúgy járt ide évekkel ezelőtt egy fazon, aki szintén tagadta, hogy Tanú, de egyértelműen az ő nézeteiket vallotta. A viselkedésed hasonít rá.

aug. 11. 18:16
 14/16 A kérdező kommentje:

"Dél Koreában élnek Testvéreim, bár a fiatalok között némelyek börtönben vannak, katonai szolgálat megtagadásáért."


Tipikus JT szóhasználat. Nem lepődnék, meg ha a testvérek JT-k (esetleg adventisták) lennének.

De, de tegyünk egy próbát!

Gondolom, nem ortodox és katolikus keresztények a testvéreid.

Hát akkor kik azok, melyik keresztény irányzatot követik?

Hmm?

aug. 11. 18:57
 15/16 anonim ***** válasza:

#13!


1.Az Újszövetséget én sosem neveztem "Görög iratoknak",de tény,hogy ógörög (koine) nyelven íródott minden könyve.


2.Amit a JT-k biblikusan tanítanak,azt elfogadom,de Jézus 100%-ban isten,és 100%-ban ember. A 144 ezer jelképes szám (12x12000),ami azonos a "nagy sokasággal. Sorolhatnám a JT-k hamis tanait,de nem célom most.


3.Igaz,járt hozzám egy JT tanítani 52x,és meggyőződött róla,hogy Isten Fia,csak Isten lehet,és még temérdek hamistanjukkal,míg végül a főnöke eltiltotta tőlem,mert "rossz hatással vagyok rá"

aug. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15 vagyok.


Az egységem politikai tisztje engem is rá akart beszélni,hogy nem fogok fegyvert.(Legalább 120 percig győzködött.) Kb 5x el kellett mondanom,hogy a konyhakés számomra ugyanolyan fegyver,mint az AKM géppisztoly: egyikkel sem gyilkolok,mert életet nem adhatok s ezért nincs jogom elvenni senkitől. Nem engedi azt a lelkiismeretem....

Mivel a laktanya tábornoka ragaszkodott az egyetlen trombitáshoz-hozzám- nem fenyített meg,de sosem kellett őrszolgálatot végeznem.(Súlyos lekiválságot okozott ezzel!:)

aug. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!