Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak szerb muzulmánok?

Vannak szerb muzulmánok?

Figyelt kérdés
Muzulmánok akik nem bosnyáknak hanem szerbnek vallják magukat. Vagy aki arra felé muzulmánnak mondja magát, az csak bosnyák lehet?

júl. 31. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A szerb, a bosnyák és a horvát nyelvek ténylegesen annyira hasonlítanak egymáshoz, hogy ha egy szerb felvenné az iszlám vallást, megkülömböztethetlen lenne egy bosnyáktól.

A jugoszláv háború előtt az ottani muzulmán szlávok egyszerűen muszlimként voltak számon tartva (ebbe nem tartoztak bele a volt Jugoszlávia területén élő albánok és törökök), majd a jugoszláv háború után ugyan ezek a muzulmán szlávok mind bosnyáknak kezdték vallani magukat.

júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát olyan bosnyák az Jugoszláviában nem is létezett, csak utána kezdték el használni?
júl. 31. 22:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű. A bosnyák etnikai csoport létezett, csak a népszámláláson muszlimnak írtak be minden muzulmán vallású szlávot. Bár a horvát nacionalisták körében létezik egy olyan álláspont, mi szerint a bosnyák, az az a horvát, akinek az ősei a középkorban bogomilok voltak, majd az Oszmán uralom alatt muszlimok lettek.
júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mert én tudok olyat, aki bár Szlovéniában született, de a szülei Szerbiából vándoroltak oda (Szandzsák), viszont muzulmán nevük van. Akkor még egy ország voltak, Jugoszlávia.

Viszont az illető utálja és szidja a bosnyákokat - viszont a muzulmán vallást is, nekem ez az illető ilyen téren rejtély

júl. 31. 22:48
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Muzulmán név alatt a vezetéknévre gondolsz?
júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Általában a keresztnevük muzulmán, a vezetéknév délszláv hangzású általában, gyakran -ic végződéssel, emberünknek is ilyen neve van, a szüleinek meg muzulmán keresztnevük (Jusuf és Zineta).
júl. 31. 22:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Nos, lehet, hogy az illető nagyszülei bosnyákok voltak, de a szülők nem tartották be a vallási a hagyományokat, és be asszimilálódtak a nagyobb szekuláris jugoszláv társadalomba, tehát az illető már kvázi nem muszlinként nőtt fel.
júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
lehet, ez is egy jó ötlet
júl. 31. 23:16
 9/12 Mansour ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki muzulmán, az mind bosnyáknak vallja magát, legalábbis a délszláv háború óta. Szerbiában is élnek bosnyákok, főleg Novi Pazar környékén. Itt látszik, hogy 1991-ben még muzulmánként, a 2002-es népszámlálásnál viszont már bosnyákként lettek regisztrálva: [link]
aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát a háború előtt értem hogy muzulmánok voltak (ezek szerint a bosnyák kifejezés csak utána született meg). Tehát akkor előtte szerbeknek akik muzulmánok?
aug. 1. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!