Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák szerint bálványimádó...

A jehovák szerint bálványimádó vagyok, ha Jézus Krisztust Istennek tekintem?

Figyelt kérdés
júl. 29. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet.

Te fontos az, hogy más mit minek tekint, ha nem zaklat vele téged, ha nem csinálja azt, amit a párizsi fajtalanok?

júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na, az érdekes lenne, ha Ők mondanák meg, hogy mi a dörgés. Magukat is rosszul ítélik meg.
júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolunk téged "bálványimádónak", Jehova Tanúi ugyanis senkit nem ítélnek meg (vagy el)

Azt mondjuk, amit az Írások és amit Krisztus maga is mond, hogy Jézus nem Isten, hanem Isten fia.

Ezzel a váddal támadták Jézust az 1.században a farizeusok, nézd:

"A zsidók így válaszoltak neki: „Nekünk van törvényünk, és a törvény szerint meg kell halnia, mert Isten fiának mondta magát.” János 19:7


A Jézus kivégzésénél jelenlévő katonatiszt is ezt mondta:

Márk 15:39: ˇ" Mikor pedig a katonatiszt, aki ott állt vele szemben, látta, hogy ilyen körülmények között halt meg, ezt mondta: „Bizony, ez az ember Isten Fia volt.”


Jézus saját maga sem állította soha, hogy Ő lenne Isten, mindig azt mondta, hogy az Atyja küldte, az Atyja nagyobb nála stb...


"Hallottátok, hogy ezt mondtam nektek: »Elmegyek, és visszajövök hozzátok.« Ha igazán szerettek engem, örültök, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam János 14:28


Az, hogy Jézus lenne az Isten, csak jóval a halála utáni századokban "született meg", nagyjából 325 táján, amikor Konstantin császár megalapítja a katolikus vallást és államvallássá teszi

júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én és az Atya egyek vagyunk.

Utálom a jehovákat. Nem érdemlik meg a Mennyországot.

júl. 31. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Jézus a jó Pásztor az Új Szövetségben.Ő a Feltámadás, az Élet, az orvosok Orvosa, uraknak Ura az eljövendő nagy király.


Ő az a szegletkő, akit a JW tanúi lefokoztak....gondolom a szellemi vezetőjük pályázik az Isteni rangjára.

júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus Isten báránya


Jelenések 5:8-9

Ekkor a négy mennyei élőlény és a huszonnégy mennyei vezető leborult a Bárány előtt, és új éneket énekeltek neki. Mindegyiküknél egy-egy hárfa és aranypohár volt. Az aranypoharak tele voltak tömjénnel, vagyis Isten népének imádságaival. Ezt énekelték: „Méltó vagy, hogy átvedd a könyvtekercset, és felnyisd a pecsétjeit! Méltó vagy, mert áldozatként megöltek, és véred árán embereket váltottál meg Isten számára, minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből!


Jelenések 4:10

a huszonnégy mennyei vezető leborul a trónon ülő előtt, és imádja az Örökké Élőt. Koronájukat a trón elé teszik, és azt mondják:



Gondolom szerintük a Jelenések könyvében leírtakat is bálványimádásnak minősülnek.


Ha ismernék Jézust, Ők is tudnák imádni Jézust.


A Jehova tanúi félre vezetett emberek.... Szabadságot hirdetünk Nekik 🙏🙏🙏

szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!