Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek miért tudnak megtérni,...

Egyesek miért tudnak megtérni, míg mások miért nem?

Figyelt kérdés
júl. 28. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Vannak, akik nem is akarnak, mert nem hisznek.
júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Vannak, akik nem elég okosak - ök megtérnek, a többinek van esze
júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Nincsen rá semmilyen késztetésem, igényem.

Egyetértek a 135. pontban írtakkal ami szerint nincs szabad akarat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

Eddig a világban lévő rossz magyarázatára csak nagyon gyenge mellébeszélésekkel találkoztam és kitalálni sem tudok elfogadható magyarázatot.

Az Ó és az Újszövetségben ábrázolt Isten és Jézus erkölcsi szempontból egyáltalán nem tartom jóságosnak még ha emberi szintű jóságot várnék el sem. De egy végtelenül tökéletes istenségtől ennél sokkal jobb cselekedeteket várnék el. Kivéve persze ha az egész pusztán emberi kitaláció és ennyire futotta az íróktól.

A Bibliában nem találtam semmi kimagaslót ami alapján azt mondanám, hogy ezt valamilyen istenség találta volna ki.

Semmi jelét nem láttam annak, hogy létezne valamilyen istenség illetve, hogy bármelyik vallás istene több lenne a másikénál, több lenne egy kitalációnál.


Ismeretségi kör alapján volt aki azért tudott megtérni mert igénye volt rá, igénye volt a felsőbb gondviselő megnyugtató gondolatára.

Van aki pedig így nevelkedett.


Ettől még lehet sok más indok is de én ezekkel találkoztam eddig.

júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért térnék meg, nem ment el az eszem.
júl. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
31%
Azért nem tudnak egyesek megtérni, mert még nem találkoztak azzal, hogy a Biblia Istene személyesen velünk beszélő Isten. Ezt sem a maguk, sem mások életében nem tapasztalták, nem látták, nem hallották. A megtéréshez pedig kettő kell: egy hívó szó Istentől és egy emberi döntés, hogy megyek. Kell a hívás is, de van az embernek is felelőssége.
aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!