Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kicsoda Krisztus tanítványa?

Kicsoda Krisztus tanítványa?

Figyelt kérdés

Jézus,mennybemenetele előtt megparancsolta tanítványainak,a "tanítvánnyátevést".(Mt 28:19,20)

Kik ez alapján az Ő tanítványai?



júl. 19. 23:23
1 2 3 4
 11/34 Jégszív ***** válasza:
41%

„Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."

/Mt. 7. 21./

júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézus tanítványai azok, akik követik Krisztust és megtartják parancsait.
júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%
Akik az evangélium igéit Krisztus tanitásait minden ellenszolgáltatás és érdek nélkúl terjesztik. Itt is sokan vannak.
júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
6%

#13

Miért, van aki pénzért terjeszti?

júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

9

Egyáltalán nem mondtam, hogy nem Jézus az út....

Valóban csak Jézus által lehetünk jó kapcsolatban az Atyával.


Azonban ez nem a "személyes" találkozó által van, hanem Jézus személyének és tanításának megismerése és alkalmazása által.

Ha találkoznák személyesen Jézussal, de nem élnék összhangban a tanításával, az nem jelent semmit.

Sokan látták személyesen Jézust, még sem követték.

(János 15:20) . . .Ha az én szavaimat megfogadták, a ti szavaitokat is megfogadják majd.

Jézus senkinek nem fog egyénileg külön külön megjelenni a földön. Ilyet soha nem mondott és nem ígért.

Erről Jézus is nyilatkozott, mikor mondta, hogy a nevében beszélnek majd.

Sőt olyat is mondanak, hogy itt látták, meg ott látták, vagy is személyesen találkoznak vele.

Jézus mást nyilatkozott erről. Azt mondta, hogy ne higgyük el.

(Máté 24:23, 24) 23 Akkor ha valaki azt mondja nektek: »Nézzétek! Itt a Krisztus!«, vagy: »Amott van!«, ne higgyétek el. 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták jönnek, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, félrevezessék még a választottakat is.


Jézus jelenlétének idejét nem a személyének fizikai megjelenésével azonosítja, hanem a megnevezett jelek, próféciák bizonyítják azt, ami az Úr napján történik.

ezért mondta, hogy olyan lesz mint a villámlás, mint amit egyszerre több helyen is lehet látni. Ebben az esetben pedig nagyon kevesen "látják", vagy is fogják fel az értelmét.

Ez nem a fizikai látásáról beszél.

júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
61%

Jézus mint a gyülekezet feje, nem külön jelenik meg embereknek, hanem Isten szava által tanít és vezet.

Ezt pedig egységesen teszi azokkal akik egy gyülekezetben, Bibliailag egységes oktatásban részesülnek, és nem megosztott tanításokkal, vallások sokféleségének formájában.

Erre pedig kinevezett embereket, akiknek felügyelniük kell Isten nyájára, amit Jézus vére által vett meg, és arra, hogy tanítsák meg megtartani Jézus parancsait, szellemileg bőséges oktatásban részesüljenek, és felkészüljenek az előttük álló eseményekre.

júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

# 15!


Pál a Krisztussal való találkozás pozitív következményét így fogalmazta meg:

"Élek, de már nem én, hanem Krisztus él énbennem. Minthogy azonban most még testben élek, Isten Fiának hitében élek, aki szeretett engem és feláldozta magát értem." Gal 2:20


Nem szükséges úgy találkozni Krisztussal,mint apa a gyermekével. Elegendé,egy "szellemi találkozás" is. Amikor egy kereső ember szellemisége találkozik az ihletett Ígén, vagy egy közvetítőjén keresztül Krisztus szellemiségével,az Isten Szellemisége közreműködésével.

júl. 20. 18:47
 18/34 A kérdező kommentje:

# 16.


Elfogadom,de csak akkor,ha a "kinevező" nem egy ember,vagy embercsoport,hanem Isten számunkra elkülönített Szellemisége az,vagyis a Szentszellem,- másként -a Szentlélek.

júl. 20. 18:52
 19/34 anonim ***** válasza:
40%

15,16


Ezt a JW tanúi tévtanításai.



Akik Krisztus jó illatát árasszák azok találkoztak Vele és imádják Őt. Eggyé váltak Vele, hallják az Úr szelíd hangját.

[link]

júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

# 19.


Egyetértek,de tanulságos vélemények!

júl. 20. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!