Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak is az Úr Jézus Krisztus...

Csak is az Úr Jézus Krisztus kegyelmén múlik, hogy nem perzselte fel még Isten a földet?

Figyelt kérdés

júl. 15. 18:22
1 2
 11/15 Jégszív ***** válasza:

Szegény Kaporszakállút A szentírás és a szent(?) hagyomány eléggé le-antropomorfizálta*!

Csak néhány példa:

- Megteremtette a világot; elfogulatlanul megállapította, hogy "ez jó".

- Angyalaitól - később az embertől is! - megkövetelte, hogy ezésrt hálálkodjanak és dicsőítsék.

- "Bűneik miatt" bedurrant az emberekre: Özönvízzel ritkította a lakosságot, velük együtt pusztította a teljes szárazföldi ökoszisztémát!

- Istentől szokatlan módon "megbánta tettét": Megígérte(?), hogy ilyent többé soha... 😕

- Igaz, hogy ez nem akadályozta meg abban, hogy szintén "bűnei miatt" elpusztítsa Szodomát és Gonorrheát😊.

- A mózesi törvények taglalásakor (Kiv 20,12.5) önkritikusan bevallotta, hogy ő egy "féltékeny Isten".


* antropomorfizál = Akár egy tárgyat, akár nem emberi lényt emberi tulajdonságokkal ruház föl.


Amúgy a kérdésre nem tudok válaszolni! A Szentháromság belügyeibe nem ártom bele magam... 😜

júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

10


A kérdésedre a válasz,

nem gondolom, mivel Isten elmondja, hogy a földet milyen okkal, vagy céllal hozta létre:

(Zsoltárok 115:16) . . .De a földet az emberek fiainak adta.

(Ézsaiás 45:18) . . .aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: . . .

(Jeremiás 27:4, 5) . . .: 5 „Én alkottam a földet,. . . .és annak adom, akinek én jónak látom.


Isten lakásként hozta létre nekünk, az emberi teremtményeinek.

Vagy is nem azért hozta létre, hogy elpusztítsa, hanem hogy lakjanak rajta, és benépesítsék.


Ezek mind arra utalnak, hogy Isten ha akarjuk ha nem, ha elhisszük ha nem, megvalósítja a kezdeti elhatározását.

(Ézsaiás 55:11) 11 úgy lesz az én beszédem is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghezviszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem.


Isten tervét siker koronázza, nem fog meghiusúlni.

Ő a földet és a rajta lévő életformát az embereknek tervezte, hogy itt legyenek boldogok.

júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

#12

Így van, ezeket mind be is teljesítette a föld, a végső ítéletben pedig megsemmisül a fizikai világ a Biblia szerint. Amúgy a Biblia később ír új földről és új égről. Egyszer olvasd el ezt a könyvet, tényleg hasznos és biztos igazabb, mint az őrtorny.

júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ez rajtad is múlik. Hogy hiszel -e
júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40%

13


Mint említettem, az új ég és a Föld, nem a fizikai eget és földet jelenti.

Ha Ádám nem vétkezik, senkinek sem jutna eszébe, hogy Isten egyszer elpusztítsa az emberek lakását. Ahogy az sem volt terve, hogy az emberek valamikor majd meghaljanak.

Isten az embereknek készített otthonát megtartja a hűségeseknek, ezért írja azt, hogy öröklik.

Az eget pedig nem fogja megszüntetni, mivel az Isten és angyalai életközege.


Tudom mit ír az "új földről, és égről". 34 éve tanulmányozom az írásokat, és összehasonlítom Isten szavának más részeivel, és kezdeti elhatározásával.

Egyébként M’Clintock és Strong Cyclopædiája is (1891, IV. köt. 122. o.) azt írja, hogy ez az Ézsaiás egyik próféciája, amit Péter idéz.

„Az Ézs 65:17-ben szereplő új ég és új föld egy új kormányzatot, új királyságot, új népet jelent.”


A Bibliában a föld az emberi társadalomra is utalhat, ahogy az ég, egy kormányzatra, vagy uralkodási rendszerre.

Ez azzal van összefüggésben, hogy Krisztus királysága veszi át a hatalmat a föld felett, és azokat fogja vezetni, akik túl élik Isten nagy napját.


Ellenben hogyan teljesülne az, hogy Jézus és a felkentek a föld felett fognak uralkodni, ha felrobban az ég is meg a föld is?


Ugyanakkor Jánostól tudjuk, hogy ez az ígéret, Úr napján fog teljesedni. Vagy is Jézus uralkodása alatt. Hiszen Jézus kapott ezer évre kinevezést, hogy ítélkezzen a föld felett is.

Ebben az esetben is láthatjuk, hogy nem a szószerinti fizikai föld felett fog ítélkezni, hanem a rajta élő emberi társadalmon.

Ha felrobbanna, akkor hol lenne ítélkezés az ezer év alatt.


ezek csak néhány Bibliában leírt ígéretek, amiket figyelmen kívül hagynak amikor ezt a verset olvassák, és ezért szó szerint veszik ezeket.

De ez ellent mond Isten szavának, és kezdeti elhatározásnak.

Némelyek szabály szerűen kihagyják azt, hogy Isten a szándékát a földdel és az emberekkel meg fogja valósítani.

júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!