Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ilyen...

Jehova tanúi miért ilyen kitartók, hogy 40 fokban is ott állnak az utcán és térítenek? Honnan merítenek erőt?

Figyelt kérdés
júl. 11. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok foglalkozás van, melyben ilyen időben is a szabadban dolgoznak. De azért a tűző napra ők se mennek ki.
júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Szia

😮

Jehova Tanúi nem térítenek, Hanem prédikáló szolgálatot végeznek, aminek ez az egyik ága. A közterületes tanúskodás elsősorban azért van, hogy azok akik nagyon ritkán vannak otthon, és nem lehet velük találkozni, nem maradjanak le a jó hírről, és időben tudjon dönteni.


Ahogy az első Válaszoló írta, fontos az ésszerűség, Isten nem várja el, hogy felelőtlenül kitegyék magukat az időjárás viszontagságainak.

Ezért ha valaki úgy dönt, hogy még is szolgálatban megy, meggondolja, mit, és hogyan végezzen.


Erőt pedig Isten adja, ahogy az első keresztények is Isten támogatásával, Jézus és az angyalok segítségével végezték a feladatukat.

Illetve mindig észben tartják, hogy Isten munkatársaiként, a feladat fontosabb, a saját kényelmünknél is.


(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

(Máté 28:18–20) . . .. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Jézus megígérte, hogy támogatni fogja ezt a munkát a világrendszer befejezéséig.

júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Fanatikusan bálványozzák és szolgálják az Őrtorony szervezetet.
júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

3

Nem az őrtorony szervezet adta ki a parancsot erre.

Mindössze betartják a Tanúk, mint Krisztus tanítványai.

Téves információkat terjesztesz, ezt Jézus mondta azoknak akik a tanítványai lesznek. S a világ rendszer befejezéséig szól a feladat, amit Jézus ígéretéhez hűen támogat:

(Máté 28:20) . . .tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Kis ellenségeink szorgalmasak, és bosszankodnak miattunk, mert ugye nekik nincs hitük!
júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Na ez új, mesélj, kiket tartotok ellenségeiteknek?

júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vicces ez a "nem térítenek", egyszer egy köretfelvigyázó megkérdezte szántóföldi összejövetelen, hogy szerintük térítenek-e, mindenki rávágta, hogy nem, erre azt mondta a körzetfelvigyázó, hogy márpedig térítenek, hiszen az a célja a prédikálásuknak, hogy istenhez térítsék meg a JT szervezethez az embereket.
júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!