Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném megtalálni a hitet,...

Szeretném megtalálni a hitet, az Urat. Segítséget szeretnék hogy hogyan is kezdjek hozzá, és tartsam meg ezt a szokást?

Figyelt kérdés

júl. 10. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Nem egyszerű a helyzet, hiszen minden "vallásban" keresnek és találnak is hibát. Jézussal és az első tanítványaival sem volt másként.

Ezért írtam, hogy a Bibliában leírtak alapján kell felismerned, hogy mi az igazság.

Ha emberi szemszögből, gondolkodásból indulunk ki, akkor azt mondhatnánk, hogy nincs "igaz" vallás.

Márpedig Isten leíratta azokat a jellemzőket, amiknek mindegyike rá illik a választottjaira.

De még így sem ismerik fel sokan a helyes utat.

Jézusról is írtak, hogy miről lehet felismerni, a legtöbben még sem fogadták el.

Ezért is vannak nagyon kevesen a világban, akik valóban a keskeny úton haladva mutatnak be helyes imádatot Istennek.


Én segítenék, azonban rossz híreket terjessztenek Isten népéről, így nem könnyű a feladata a keresztény életet élőknek.

júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
35%

1,4,9

pszichiáter mit mond, meddig fog tartani ez a kényszer, hogy ha vallásost látsz, le kell hülyézned? gyógyszert szeded rendesen?

júl. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem, én gyógyszer és pszichiáter nélkül gyűlölök mindenkit, aki megpróbálja az egyszerű és könnyen befolyásolható embereket kihasználni és megvezetni.
júl. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

13

Megértelek és ugyan így vagyok ezzel. Sokan a pénzt látják benne és befolyásolnak másokat. Én ezért is szeretnék minden féle gyülekezetett, papot mellőzni.

júl. 12. 05:01
 15/21 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogyha segítségre lenne szükséged, pénzt kérnénenk erte. A papok legalábbis nem.
júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

13

Rendben van. De te nem csak ezt mondod, hanem aki vallásos /istenhívo akar lenni, felejtsen el mindent, amit tanult, urítse ki az agyát. Aztán gúnyolódsz, ha kisbetuvel írta a bibliát, mondjon el egy miatyánkot, hátha elég lesz, kulonben pokolba jut, szentségtorés.

Ezt nem így kell csinálni.

Hogy azonosítod be, ki akarja befolyásolni es ki csak segiteni?

Van kulonbseg hit, vallás és egyház kozott. Ha a kérdezo csak istenhitet keres, akkor lehet olyan kereszteny, aki nem vesz mindnet komolyan, szó szerint, amit egy vallás mond. Az egyház meg pláne egy emberekbol álló szervezet, amelyeket emberek hoztak létre, megjelenik a pénz, a hatalom, a pozicio, a vetélkedés stb.

Akkor beszélhetnék vele, ha lenne rá lehetoség, hogy az istenhitet akarja, de a vallást nem? Vagy a vallást is, csak az egyházat nem? és akkor vannak ilyen embercsoportok, akik még így gondolják rajta kivul. De imádkozhat és olvashatja a Bibliát egyedul, és kiderítheti, neki mi fontos belole, mi nem.

júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

14

Kedves Kérdező

Megértem az aggódásodat, hiszen sokan vannak, akikből anyagi hasznot akarnak húzni, Istenre hivatkozva. ezért is kellene a Biblia alapján azt is megvizsgálni, hogy erről mit mond Isten.


A Bibliában leíratta, hogy az emberi társadalmat hogyan szeretné egységes módon tanítani és vezetni.

Kérlek olvasd el a következő gondolatait:

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Isten népe a történelem folyamán egy egységes "gyülekezet" által létezett, működött, Isten szándéka, és vezetése által.

Ez az Izraeliták és később a keresztény életet élők esetében is így volt, Isten ezen nem változtat.

Ha megfigyeled, Isten népe mindig is adakozott, Jézus idejében is volt egy ládika, amibe a testvérek az adományokat tették, hogy abból fedezzék az esetleges kiadásaikat.

Ez nem azt jelentette, hogy kötelező volt egy bizonyos összeget, vagy tizedet adni. Mindenki önkéntesen annyit adományozott, amennyire a körülményei engedték.

Amiről beszélsz, az nincs összhangban Isten teokratikus elrendezésével. Az ember nem függetlenítheti magát Isten vezetésétől.

Vagy is megteheti, de akkor nem Istennel él összhangban.

Nem véletlen nevezi Jézust a gyülekezet fejének. Vagy is nem lehet elszigetelődni, mert akkor nem egységesen élnének Isten imádatával összhangban.


Az adomány pedig szigorúan önkéntes alapon kell hogy legyen. Hiszen Isten népének sem adják ingyen az áramot, a fűtést, illetve vannak kiadások, amik az esetleges katasztrófák áldozatainak a megsegítésére vannak.


Isten népe az adományokat rendszeresen írja, illetve azt is, hogy bizonyos összegek mire lettek költve, és mennyi marad a számlán. Ezt pedig havi szinten bejelentik, a nyomtatványt pedig kiteszik, hogy mindenki láthassa.


Jézus nem kizárólag egyénileg vezet egyes személyeket, ellenben feleslegesen hívnák Őt a gyülekezet fejének.

júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#16


"De te nem csak ezt mondod, hanem aki vallásos /istenhívo akar lenni, felejtsen el mindent, amit tanult, urítse ki az agyát."

Némi túlzással, de így van. Nyilván nem kell elfelejteni a helyesírást (bár ez sokaknak amúgy sem megy) vagy a matematikát, de gyakorlatilag mindent, amit biológiából, fizikából, történelemből, földrajzból tanul az ember, minimum meg kell kérdőjelezned, ha valamilyen istenben hinni akarsz.

És igen, ürítse ki az agyát: máskülönben hogyan lehetne komolyan venni egy olyan mondakört, amit ahány ember, ahány szervezet, ahány pap, messiás, rend, akármi, annyi képpen magyaráznak.

Abban a pillanatban ugyanis, hogy a kérdező megpróbál értelmesen, összefüggően gondolkodni, felismeri, hogy a vallásotok hazugságok egymásra épülő sora.



"Aztán gúnyolódsz, ha kisbetuvel írta a bibliát, mondjon el egy miatyánkot, hátha elég lesz, kulonben pokolba jut, szentségtorés."

Ez a megállapításod csak részben helytálló. Gúnyolódok, ez igaz, de ha egy kicsit mélyebbre látnál, észrevennéd, hogy nem konkrétan a Biblia kisbetűs írása a gúny tárgya, hanem a vallásotoknak az a nevetséges / szánalmas tulajdonsága, hogy bár elméletben tiltja a legkülönbözőbb - és mai fejjel bizony olykor kimondottan nevetséges - bűnt, pokolra jutással fenyeget gyerekes csínytevéseket is, sőt: már a frissen megszületett csecsemőt is bűnösnek kiáltja ki - majd néhány imával feloldoz.


"Ezt nem így kell csinálni."

És célba értünk. Máris meg akarod nekem mondani, hogy mit hogyan kéne csinálnom.


"Hogy azonosítod be, ki akarja befolyásolni es ki csak segiteni?"

Marha egyszerű: ha csak segíteni akarnál, akkor az egész vallásos maszlagot félre tudnád tenni. Segíthetnél felebaráti szeretetből, anélkül, hogy valaha is megtudná a rászoruló, hogy te milyen kitalált mesefigura vagy mondavilág elvei alapján segítesz neki. Csak segíts. Abban a pillanatban, hogy te Jézus vagy a Jóisten vagy a Micimackó nevében akarsz segíteni - és ezt az orrára kötöd - máris térítesz, terjeszteni akarod a ki tudja milyen vallásod ki tudja melyik ágának a tanait.


"Van kulonbseg hit, vallás és egyház kozott."

Nyilván van, hiszen ha nem lenne, nem lenne rájuk három külön szó. Ugye? :) Viszont egyik sincs meg a másik kettő nélkül, és ahol az egyik jelen van, ott előbb vagy utóbb megjelenik a másik kettő is. Épp ezért felesleges hosszú távon külön kezelni ezeket.


"Ha a kérdezo csak istenhitet keres, akkor lehet olyan kereszteny"

És miért csak keresztény lehetne? Van még egy halom vallás. Egyetlen szóval sem mondta a kérdező, hogy a kereszténység érdekli, mégis mindannyian egyből próbáljátok erre téríteni. Egy csomó vallás van, ami ismeri például Jézus személyét (mert ennyit említett a kérdező), mégsem tartják magukat kereszténynek.


"aki nem vesz mindnet komolyan, szó szerint, amit egy vallás mond."

Ez igazán rendes tőled, hogy megengeded neki, hogy szabadon eldöntse, mit akar komolyan venni. Azért azt megkérdezném, mit szólna hozzá az egyházad, ha hirtelen úgy döntene, nem veszi komolyan a rengeteg szabály valamelyikét. Pokolra kerülne, nem? Gyónnia kéne, nem? Csak el kéne mondani azt a pár miatyánkat meg hasonlókat, nem? Mert különben bizony a pokolra jut.


"Az egyház meg pláne egy emberekbol álló szervezet, amelyeket emberek hoztak létre, megjelenik a pénz, a hatalom, a pozicio, a vetélkedés stb."

Ügyes vagy, hogy ezt felismered. Több ilyen kéne, mert sajnos a különböző vallások követőinek nagy része még eddig sem jut el (vagy nem mer!).


"Akkor beszélhetnék vele"

Felőlem akkor beszélsz vele, amikor akarsz. Nem vagyok sem az ő gyámja, sem a te egyházi vezetőd, hogy megszabjam nektek, mikor kivel beszéltek.


"hogy az istenhitet akarja, de a vallást nem? Vagy a vallást is, csak az egyházat nem? és akkor vannak ilyen embercsoportok, akik még így gondolják rajta kivul. De imádkozhat és olvashatja a Bibliát egyedul, és kiderítheti, neki mi fontos belole, mi nem."

Az a gáz, hogy amint az "Egyéb" kategóriából átkerült a kérdés a "Vallás" kategóriába, megjelentek a fanatikusok, akik ostoba idézetekkel és kőkemény, fundamentalista propagandával próbálják megtéríteni azt, aki egyébként egy egészen bátortalan, szinte tapogatózó kérdést írt ki.

Ez az agresszív, arrogáns vallási fanatizmus az, ami rettentően visszataszító, és még azt a kevés tiszteletet is kiöli az emberből, ami egyébként alapból meglenne mindenki iránt.

júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16 vagyok

18

"vallásotok ... az egész vallásos maszlagot félre tudnád tenni, anélkül, hogy valaha is megtudná a rászoruló, hogy te milyen kitalált mesefigura vagy mondavilág elvei alapján segítesz neki... a te egyházi vezetőd...Abban a pillanatban, hogy te Jézus vagy a Jóisten vagy a Micimackó nevében akarsz segíteni - és ezt az orrára kötöd - máris térítesz, terjeszteni akarod a ki tudja milyen vallásod ki tudja melyik ágának a tanait... mit szólna hozzá az egyházad ha hirtelen úgy döntene, nem veszi komolyan a rengeteg szabály valamelyikét. Pokolra kerülne, nem? Gyónnia kéne, nem? Csak el kéne mondani azt a pár miatyánkat meg hasonlókat, nem? Mert különben bizony a pokolra jut.... mindannyian egyből próbáljátok erre téríteni"


Hol írtam azt, hogy én vallásos lennék, és ilyen-olyan egyházam lenne?

Elolvastam a kérdést, meg amit utána írt, amiből arra következtettem, hogy hitet és az "Urat" akarja megtalálni, de nem akar papot, gyülekezetet, pásztort. Nem tudok neki segíteni, mert ahhoz nem ír eleget, de NEKED írtam, hogy amit te írsz neki, az nem lesz jó. Szerinted, (aki már elsőként rohantál és lehánytál minden istenhívőt üresfejűnek és stb-nek) azzal segítesz neki, hogy azt mondod, legyen buta? ezzel segítettél neki?

Szerintem te vagy az, aki ijesztően kiüritetted az agyad, és ahol vallást szimatolsz, hőbörögni kezdesz, gondolkodás nélkül, sértegetsz, gúnyolódsz. Másrészt valóban nem sok fogalmad van a vallásról, hitről: "mindent meg kell gyónni, különben pokolra jutsz, hazugságokból álló mondakör" stb. A hit nem ilyen - ahány ember, annyifélekeppen hisz, más célból, más módszerekkel, és magának a vallásnak is rengeteg különféle csoportja van. Vallásosnak lenni nem azt jelenti, hogy valaki meghallgatja az evangéliumot, és azt mondja, "ja, ez igaz? na, akkor mától én ezt elhiszem, és amit az egyház mond, azt betartom, jaj de szép... és megyek gyónni, ha valami bűnt csinálok".

"Az a gáz, hogy ... megjelentek a fanatikusok, akik ostoba idézetekkel és kőkemény, fundamentalista propagandával próbálják megtéríteni azt, aki egyébként egy egészen bátortalan, szinte tapogatózó kérdést írt ki."

Az is gáz, de az is gáz, amit te csináltál.

Szerintem neked lenne szükséged segítségre, ezt komolyan mondom, mert erkölcsileg is megkérdőjelezhető a viselkedésed, és érzelmileg nagyon szélsőséges. Nagyon sok energiát fektetsz abba bele, hogy az istenhívőket* verbálisan bántalmazd, és ennek van valami mentális oka.

*vagy akit annak vélsz

júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Szerinted, [...] azzal segítesz neki, hogy azt mondod, legyen buta? ezzel segítettél neki?"

Nem. Azzal segítek neki, hogy azt mondom, ne legyen buta, ne hagyja hogy kimossák az agyát a vallásos maszlaggal.


"A hit nem ilyen - ahány ember, annyifélekeppen hisz, más célból, más módszerekkel, és magának a vallásnak is rengeteg különféle csoportja van."

Ezzel nincs is semmi bajom. Ez - szerintem - mindenkinek a magánügye. A gond akkor kezdődik, amikor valaki kérkedni kezd a vallásával, megpróbálja azt másokra ráerőltetni, megpróbál előnyökhöz jutni a vallására hivatkozva, megpróbál másokat hátrányos helyzetbe hozni, másoknak kárt okozni a vallására hivatkozva.


"erkölcsileg is megkérdőjelezhető a viselkedésed"

Szerintem egy keresztény, vallási témájú topikban inkább ne beszéljünk erkölcsről. Elég ironikus lenne...


"és ennek van valami mentális oka"

Nem hiszem. Sokkal inkább gyakorlati, tapasztalati. Nem vagyok már mai gyerek, és a megélt több mint fél évszázad alatt elég sok olyan ember volt az ismerősi körömben, aki a vallásnak "köszönhetően" lett szellemileg, anyagilag és emberileg is nulla. Annak a vallásnak, ami elvileg érte van, ami szereti felebarátját, ami segíti az elesetteket.

Elvileg.

Gyakorlatilag pedig kihasználja, kisemmizi a hiszékenyt, a gyengét, az elesettet, az igazán rászorulót.

Az úr meg a Jézus meg az ördög tudja kinek a nevében.

júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!