Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen esetben mi a helyes...

Ilyen esetben mi a helyes magatartás?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyok megkeresztelve, de mégis részt veszek szentmisén, akkor mi a helyes magatartás? Mármint én is ugyanúgy kövessem amit a hívők tesznek, vagy maradjak végig ülve vagy állva?
tegnapelőtt 17:17
 1/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Ha mint hívő vagy jelen, akkor természetesen vegyél részt mindenben. Ha nem vagy hívő, akkor csak állj fel, meg ülj le, ahogy a többiek.
tegnapelőtt 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit érdekes lett a kérdés, igen. Akkor ha én is ugyanazt teszem, mint a hívők, úgy, hogy nem vagyok megkeresztelve, akkor az nem gond igaz? Persze áldozni így nem mehetek ki, azt tudom.
tegnapelőtt 18:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
tegnapelőtt 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, áldozni nem mehetsz ki, de minden másban követheted a hívőket. Sőt illik is, ha például letérdelnek, akkor nem illik ülve maradni, stb.
tegnapelőtt 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán nem vagy hívő, csak kíváncsi vagy (turista szerep), akkor inkább hátul ülj le, és állj fel-ülj le, ennél nem kell több.

Ha hiszel Istenben, csak nem vagy megkeresztelve, akkor mondhatod az imákat velük, vagy az énekeket próbálhatod velük (sokszor ki van vetítve a szöveg), letérdelhetsz - akkor tényleg csak áldozni nem mehetsz.

tegnap 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat!
tegnap 06:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!