Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kristályok, energiák és az...

Kristályok, energiák és az egyház?

Figyelt kérdés
Születésnapomra kaptam egy mohaapát karkötőt a nagymamámtól, és elkezte mondani h ilyen meg olyan pozitív energiákkal rendelkezik, meg ilyen csakrákhoz csatlakozik meg ilyenek. Viszont én keresztény vagyok, és nem nagyon szabadna hinnem ilyesmikben. A kettő gondolom nem fér meg egymás közt. Nekem nagyon tetszik egyébként a karkötő, így is hordhatom? Ti mit gondoltok erről? Köszi a válaszokat!

jún. 28. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hordd, Isten nem hinném, hogy emiatt megharagudna rád :D
jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Fel ne vedd azt a karkötőt! Ahol már csakrákról beszélnek, az ezotéria.
jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, miért, milyen következmények lesznek??
jún. 28. 23:21
 4/9 adenin ***** válasza:
100%

Ha hinnél benne, mágikus erőt tulajdonítanál neki, az bűn lenne. Ha csak egy szép karkötőként hordod, akkor nem.


Van egy hasonló kérdés, ami szerepel a Bibliában: szabad-e olyan ételt megenni, amit bálványoknak áldoztak fel. Pál apostol szerint szabad, egészen addig, amíg tisztában vagy azzal, hogy az a bálvány nem valós.


[link]

jún. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

általában a keresztényeknek azt mondják, hogy az összes csakrás, pozitív energiás és egyéb ezoterikus, szellemvilággal kapcsolatot teremtő dolgot jobb kerülni (pl. jóslás, horoszkópok is)

én biztos hordanám, ha tetszene és mert a nagymamám adta, csak nem gondolnám közben, hogy javítja a csakrámat

jógázni is lehet, ha csak gyógytornának használod, és nem meditálsz közben keleti vallások szerint

de döntsd el te

tegnapelőtt 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azért hordod, mert energiákat tulajdonítasz neki, hanem azért, mert tetszik, akkor hordhatod.

Kamaszként nekem is volt ásványgyűjteményem, pusztán érdeklődésből.

tegnapelőtt 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Hát, én keresztényellenes vagyok, a keleti vallásokhoz viszont vonzódom, de az ilyen kristályos-csakrás hülyeségekben nem hiszek, szerintem semmi alapja nincs.
tegnapelőtt 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Kereszténység bizonyos részeiben bűnnek számít ha ilyenekkel foglalkozol.


Azonban az, hogy hordasz egy kiegészítőt mint akármelyik másik karkötőt az nem ide tartozik az nem bűn. Ha elmerülsz az ezotériában azt már bűnnek tarthatják de az amúgy is 99.9%-ban átverés és 0.1% pszichológia.

Nem éri meg annyi hazugsággal tömnöd a fejedet.

tegnapelőtt 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te csak ékszerként tekintesz rá, akkor nem bűn a hordása. Attól, hogy bárki valami hülyeséget hisz ezekről, még nem lesz igaz. Ha adok egy noteszt, hogy abban pozitív szellemek laknak, nyugodtan használhatod jegyzetelni, nem lesznek benne pozitív szellemek, az csak az én hülyeségem lenne, amit lehet azért mondtam, mert közel 40 fok van kint és megsütött a nap.


Én akkor nem hordanám és nem is javasolnám hordását, ha olyan jelképek lennének rajta, amivel keresztényként nem tudok azonosulni.

tegnap 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!