Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon mit szólna ahhoz,...

Jézus vajon mit szólna ahhoz, hogy Magyarországon pénzt szednek a belépésért a templomokban?

Figyelt kérdés
Ő a kufárokat is kiverte onnan!

jún. 28. 17:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

9# hát én jártam pár helyen magyarországon némtoszágban és dániában is, egyikben sem kellett.

Általában az volt, hogy voltak odatéve gyertyák, meg egy kassza, ha akartál gyújtani, egy eurót illett bedobni.

Gondolom magyarországon ez nem müködne.


Nem zárom ki amit mondasz, csak én nem tapasztaltam amerre én jártam.

jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

#12 Pl. a bécsi Stephansdomban is belépőjegyet kell fizetni.

#11 A sexshop jobb lenne?

jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Hát, ha Jézus tényleg meglátná a magyar egyházi viszonyokat Balog püspökkel, Semjén Zsótival az élen, akkor kapásból sírógörcsöt kapna!
jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

"Nem a kérdésre válaszoltok."

Mert álkérdés.

Nem kell fizetni se Magyarországon, se máshol a templomba való belépésért, ha arra használod, amire való, tehát liturgikus célra.

Ha múzeumnak használod, az más.

jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, milyen célra használják. Akkor is kufárkodás...
jún. 28. 22:15
 16/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:
66%
A templomot fenn kell tartani valamiből. Vagy jobb, ha az egyházközségnek külső forrásból kell fenntartania magát? Mert ekkor már sajnos nem lesz független a pap/lelkész/lelkipásztor, hiszen aki végül kifizette a költségeket, az kérheti, hogy 1-2 dolog legyen benn a homíliában. És az jobb?
jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor is kufárkodás..."

Pont nem az.

jún. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

16 - Soha az életben nem kapott az egyház Magyarországon annyi közpénzt mint amennyit az Orbán-horda osztogat folyamatosan!

Ékes bizonyíték erre, hogy a papok valóban, mise alatt is agitálnak a nemzetrontó kipcsak mellett!

Én meg is undorodtam ezektől a szemforgató egyházi alakoktól, már semmilyen jogcímen nem teszem be a lábam egy templomba sem.

jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem az a képmutatás, hogy pénzt szednek azokon a bizonyos helyeken, hanem az, hogy nem mondják ki kerek perec, hogy azok az épületek nem működő templomok, hanem közönséges múzeumok, "építészeti örökségek" érdeklődő turisták számára.

(Ja, van néha mise is benne, angolul: négereknek meg harmadik világbeli latinoknak.)

jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
39%

Balog püspök, másodállású kanmajom mindent megtesz az egyházak lejáratására:

[link]

jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!