Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók most isten kegyelmébő...

A zsidók most isten kegyelméből irtják, üldözik a palesztinokat?

Figyelt kérdés
Ugye az ószövetségben is rengeteg népet irtottak (pl. kánaániták, edomiták, midianiták) és ezt isten parancsolta nekik hogy tisztítsák meg azt a földet mivel isten azt a földet csak is nekik igérte. Lehet hogy most is egy ilyen mentalitás lehet a háttérben? A keresztény országok (főleg a mélykeresztény USA) tömegével küldik nekik a fegyvereket, támogatást. Lehet hogy ők is a zsidók próféciáját akarják teljesíteni, mivel a bibliában van benne hogy isten márpedig a zsidóknak igérte azt a földet?

#cionizmus #Jeruzsálem #prófécia #népirtás #Harmadik szentély #Judeo-kereszténység
jún. 19. 12:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
78%
Igen, miután a saját államukból akarták a palesztinok eltüntetni őket, plusz miután kb 30 éve rendszeresen agresszorként léptek fel ellenük a palesztinok. Micsoda csoda, hogy végül betelt náluk a pohár...
jún. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
19%
A zsidók önkényesen kiálltottak ki egy olyan államot aminek a területe nagyrészt nem az ővék volt. 5%-ot birtokoltak ami történelmi tény. Előtte pedig alig élt ott zsidó. Az 1. vh idején kezdtek beszivárogni fegyverrel a kezükben azért hogy elvegyék erőszakkal a palesztinok földjét és ezt teszik ma is.
jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
A jogos államalapítás mióta önkényes? A vetőmag és földműves felszerelés mióta fegyver?
jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
19%
Hol jogos amikor mások területén kiáltod ki? Mondom, tény hogy a terület 5%-a volt zsidó kézben ők meg maguknak követelték a terület több mint felét.
jún. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
63%
Pont úgy, hogy nem mások területe volt. A palesztinoknak semmi jogalapja nem volt a területre. Simán csak voltak magán telkeik mások területén.
jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 szp72 ***** válasza:
75%

Sem palesztin állam, sem Izrael nem létezett ott. Angol gyarmat, előtte pedig török fennhatóság volt.


Az persze igaz, hogy a zsidók tömegesen kezdtek oda bevándorolni főleg a holokauszt után, de ugye más népek is szoktak vándorolni. Továbbá a zsidók csináltak ott virágzó országot.


Az arab népek meglehetősen nehezen jönnek ki más népekkel. Nem hiszem, hogy a zsidó-palesztin konfliktusban csak a zsidók a hibásak, sőt szerintem inkább a palesztinok a fő bajkeverők.

jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
16%

"Pont úgy, hogy nem mások területe volt. A palesztinoknak semmi jogalapja nem volt a területre. Simán csak voltak magán telkeik mások területén.2


Végülis "csak" annyi jogalapjuk volt hogy ott élnek 1400 éve és nagyrészt az ő magántulajdonukban volt a terület. Azt még elmesélnéd hogy a 20.századi migráns zsidóknak milyen jogalapja volt arra a területre?

jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem éltek ott 1400 éve, hisz nem is léteztek még 200 éve sem. A magántulajdonú telkeknek pedig semmi köze ahhoz, kié az adott terület. Az csak annyit jelent, hogy van egy magántulajdonú telked mások területén.
jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:

@37


Halljátok meg az Úrnak szavát, ti pogányok, és hirdessétek a messzevaló szigeteknek, és ezt mondjátok: Aki elszórta az Izraelt, az gyűjti őt össze, és megőrzi, mint a pásztor a maga nyáját. (Jer 31:10)

Íme, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttük lesz vak, sánta, viselős és gyermekszülő is lesz velük, mint nagy sereg jőnek ide vissza. (Jer 31:8)



Erre buzgó lőn az Úrnak szeretete az ő földje iránt, és kegyelmezett az ő népének. (Jóel 2:18)

És választ tőn az Úr, és mondá az ő népének: Íme, adok nektek gabonát, bort és olajat, hogy megelégedtek vele, és nem adlak többé titeket szidalomra a pogányok között. (Jóel 2:19)

Az északi [népet] is elűzöm tőletek, és puszta és sivatag vidékre vetem azt; elejét a keleti tengerbe, hátulját a nyugati tengerbe, és bűze magasra száll; felszáll büdössége, mert nagy dolgokat cselekedett. (Jóel 2:20)

Ne félj, te föld! Örülj és vigadozz, mert nagy dolgokat cselekeszik az Úr! (Jóel 2:21)

Ne féljetek, ti mezei vadak! mert zöldülnek a pusztának virányai; mert a fa megtermi gyümölcsét; a füge és szőlő is kitárják gazdagságukat. (Jóel 2:22)

Ti is, Sionnak fiai! örvendezzetek és vigadjatok az Úrban, a ti Istenetekben; mert megadja nektek az esőt igazság szerint, és korai és kései esőt hullat nektek az első [hónapban]. (Jóel 2:23)

És megtelnek a csűrök gabonával, és bőven öntik a sajtók a mustot és az olajat. (Jóel 2:24)

És kipótolom nektek az esztendőket, amelyeket tönkre tett a szöcske, a cserebogár és a hernyó és a sáska; az én nagy seregem, amelyet reátok küldöttem. (Jóel 2:25)

És esztek bőven és megelégesztek, és magasztaljátok az Úrnak, a ti Isteneteknek nevét, aki csodálatosan cselekedett veletek, és soha többé nem pironkodik az én népem. (Jóel 2:26)

És megtudjátok, hogy az Izrael között vagyok én, és hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek és nincs más! És soha többé nem pironkodik az én népem. (Jóel 2:27)

És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak. (Jóel 2:28)

Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet. (Jóel 2:29)

És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat. (Jóel 2:30)

A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja. (Jóel 2:31)

De mindaz, aki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, amint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, akiket elhí az Úr! (Jóel 2:32)

jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
23%

Na jönnek a zsidó hazugságok. Hát akkor honnan jöttek? :) Kik éltek ott 1400 éve?


Itt azt írja az első vh idején 600 ezer muszlim élt zsidó viszont alig.


[link]



"A magántulajdonú telkeknek pedig semmi köze ahhoz, kié az adott terület. Az csak annyit jelent, hogy van egy magántulajdonú telked mások területén."


Akkor ez egyből felvet két kérdést. A zsidók milyen alapon jelentették ki hogy ővék a terület? A zsidók milyen alapon vették el a palesztinok magántulajdonát?

jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!