Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ! VAJDASÁGIAK! Ti úgymond...

! VAJDASÁGIAK! Ti úgymond "árulásnak" tartanátok áttérni a pravoszláv hitre?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 20:43
1 2
 11/13 anonim válasza:
Őszintén szólva engem hidegen hagy, mivel nem vagyok nagy hívő. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miben hisz. Ez szerintem fiatalként még elég nehéz és az egész vallás dolog rá van erőltetve a fiatalokra (inkább megszokásból), úgyhogy nem tartom árulásnak, ha ez után is magyarnak vallod magad.
2011. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

NEM!


Akkor lennél áruló, ha elvesztenéd magyar identitásodat és nyelvedet. Ha pl gyerekeidet nem tanítanád meg magyarul és nem magyarnak nevelnéd őked, vagy ha letagadod, hogy magyar vagy.


De az, hogy milyen vallású vagy az TELJESEN MINDEGY. Ha megmaradsz magyarnak, akkor szószerint bármelyik vallást felveheted.

Ez fordítva is igaz, agyis ha megmaradsz katolikusnak, de letagadod magyarságod, akkor áruló leszel.


Erról szólt az Attila féle mentalitás is. Teljesen mindegy, hogy milyen vallású vagy, de legyél hun.

2018. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A vallásos hit-minden híreszteléssel ellentétben-nem hazafiasság kérdése!


Ha te meggyőződtél a pravolszláv hit igazságáról,akkor is pravoszláv vagy,ha nem térsz át hivatalosan.


Ha sem a pravolszáv,sem a RK hitet nem ismered,nem követed,akkor semmi közöd egyik valláshoz sem.

A gyermekkori spriccelésnek semmi jelentősége nincs a vallásossághoz.

2018. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!