Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás elterjedés...

A keresztény vallás elterjedése és uralkodóvá válása késleltette vagy felgyorsította az ókori Róma hanyatlását és bukását?

Figyelt kérdés

máj. 10. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Ebben szerintem még a történészek sem értenek egyet. Szerintem gyorsította.

Egy viszont biztos: az az ún "kereszténység", amely hatalmat, államvallási pozíciót kapott, már messze volt az eredeti igaz keresztényi eszméktől.

máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Gyorsította,mivel a kersztények többsége elutasította az erőszakot és nem álltak be katonának.A pótlásukra betelepítettek barbárokat akik belülről bomlasztották fel a birodalmat.
máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Hogy az ökörségek mellé rendes választ is kapj, lassította. Rómát számtalan külső támadás tépázta, belső feszültségektől rendkívül terhelt volt, ezek egyszerre voltak vallási, társadalmi problémák. Ezekre gyakorolt pozitív hatást az egyébként is elterjedt kereszténység felvétele.
máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Tisztelt kérdező, gondolom hogy a 325 utáni korszakról beszélsz, amikor az ún "kereszténység" olyan hatalmi pozícióba került és olyan cselekedetei is voltak, amelyet már nem igazán nevezhetünk krisztusinak.

Ha erre gondolsz, akkor a válaszom: nem tudom!


Az viszont igaz, hogy ekkor már nem volt jellemző a fegyveres katonai szolgálat elutasítása. Ez a valódi keresztényi korszak kb Marcus Aurelius idejéig tartott sajnos!

máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Azért nem árt figyelembe venni, hogy a Rómat elpusztító barbárok szintén keresztények voltak.
máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Rómát Attila hunjai és végül germán, gót törzsek döntötték meg.


A kereszténység azért gyengíthette a Római birodalmat, mert Jézus tanításai túlzottan erőszak mentességre szólítanak fel. És amikor már mindenki nagyon erőszak-mentes keresztény jó ember lett, nem volt aki harcoljon a falakon.


Az a Madács-i toposz, hogy azért bukott meg Róma, mert csak lakomáztak és csoportos szexeltek, azért nem igaz, mert a görögök és főleg a rómaiaknál a házibuli végén mindig csoportos sz..xualitás volt.


Pompeiben megmaradtak a korabeli freskók és tömény pornográfia. A házak védőszelleme egy hatalmas pén...iszű istanség volt.


A prostik egy pohár bor áráért voltak kaphatóak. Volt több nejűség, de több férjűség is és a rabszolgákat korlátlan szexualizálták.


Az egyik császárnő párbajt csinált egy híres kurtizánnal, ki tud több férfivel sz...xelni egy éjszaka alatt.

máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5

Legalábbis annak tartották magukat!

máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6

"A kereszténység azért gyengíthette a Római birodalmat, mert Jézus tanításai túlzottan erőszak mentességre szólítanak fel. És amikor már mindenki nagyon erőszak-mentes keresztény jó ember lett, nem volt aki harcoljon a falakon."

😇


Te ezt most viccből írtad? Vagy komoly? Mert ez egy nagyon naiv és idillikus elképzelés. Gondolod, hogy a római birodalom felemelte volna ilyen hatalmi pozícióba azt a keresztény egyházat, amelyik az első században volt, és amelyik szigorúan ragaszkodott a krisztusi semlegességhez, valamint a szeretethez és békéhez? Kizárt dolog, mint ahogyan addig sem tett ilyent.


Nem, az már csak egy jelentős mértékben hitehagyott szekta volt, amit ma katolikus egyháznak hívnak.

máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

A korabeli jó ember-kereszténységre a mártíromság volt jellemző.


Xyz mártírok általában korabeli keresztény egyházi vezetők voltak, akiket a még pogány rómaiak kínhalálra ítéltek (Szt. Sebestyén, Szt Bertalan, Szt Polikárp stb.) és gyakran közösségük tömegesen követte őket önként a mártír kínhalálba.


Szent Péter esete, aki először megtagadja Jézust, megmenekül a mártírhaláltól, majd egy későbbi alkalommal visszafordul a "Quo vadis?" látomásnál és kiszolgáltatja magát a kínhalál mártíromságnak.


Ez volt a szellemiség.


Na most egy rakás kelet-európai hun, gót, türk, mongol stb. nem fog megijedni fegyvertelen, imádkozó mártíroktól, hanem lekaszálja őket és azt gondolja, hogy jó hülyék, mennyi b...lf...sz, könnyű győzelem.


Ez így volt. A kereszténység általánossá válása miatt bukott meg a Római Birodalom és később a Magyar Királyság is Mohácsnál (a krónikák szerint a kereszténység miatt a magyarok elszoktak a hadászattól. A vezető Tomori Pál épp békés szerzetesi elvonulást tervezett, és még ő értett legjobban a hadászathoz)


Hasonló volt ez, amikor a kínai komcsik megkergették a békés vallású, állatvédő, embervédő vegán tibetieket. Három öt piff-puff és pikk-pukk, oszt vége volt a független Tibetnek.

máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Ez az időszak mikor is volt? A 325-ös niceai zsinat, az államvallássá tételük előtt? Mert hogy az első sz-i krisztusi kereszténység között, már akkor az első sz-ban megjelentek a hamis tanítók a Biblia tanúsága szerint.


Később, az apostolok halálával ez a folyamat egyre jobban felgyotsult. Olyannyira, hogy a következő századokban a bibliában szintén előre jelzett hitehagyás is egyre határozottabban felütötte a fejét, ami természetesen magával hozta a szakadásokat, szektákat.


Ez a második sz első felétől az olyan nem bibliai tanítások lassú beszivárgásában nyilvánult meg a keresztények között, mint a halhatatlan lélek, majd a háromság lassú átvételét a görög filozófiából.


És a történészek szerint a katonai szolgálat is a második sz közepe táján kezdett először megjelenni, Marcus Aurelius uralkodása kezdetén.

De sajnos ez is elkezdődött és a katolikusok közül ma sokan még ezt a kb 240 körüli időpontot is szeretnék korábbra tenni, mondván hogy Krisztus konkrétan nem is tiltotta meg a követőinek a nemzeti, etnikai, politikai, megosztottságot, tehát az természetes volt (mint náluk ma is), hogy ezen alapokon háborúznak a nemzetek, birodalmak felesküdött alattvalóiként!


Tehát akkor mikor volt ez a békés időszak a kereszténység életében, ami miatt a római birodalomnak is annyi lett?

máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!