Milyen meggondolásnál fogva épülhetett Zalaszántónál a Béke Sztúpa?
A Béke Sztúpát 1993. június 17-én ünnepélyes keretek között szentelte fel a XIV. Dalai Láma, Tenzin Gyatso. A különlegessége ennek az építménynek az, hogy Európában az egyedüli olyan sztúpa, melyben eredeti Buddha-ereklyét helyeztek el.
Ennek a magyarázata az 1999.08.11-én ( [link] ) realizálódott, teljes napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt lehet, ami a bibliai vallások "mennyei Jeruzsálemének" számított. Ez a "mennyei Jeruzsálem" a Kab-hegy mellett "landolt", Úrkútnál. Zalaszántó és Urkút távolsága légvonalban ∼45 km. Hogy a Kab-hegytől miért ilyen távol építették fel a Béke Sztúpát az valószínűleg abból adódhatott, hogy magára a Kab-hegyre nem kaphatták meg az engedélyt és nem volt erre a célra másik alkalmas hegy.
1999.08.11. után egy ideig lehetett ott a sztúpáról olyan képeslapot (magam is rendelkezem ezzel) venni, ami felett a napfogyatkozás volt látható. A teljes napfogyatkozás ideje alatt a sztúpánál ünnepélyes buddhista szertartást tartottak. Amennyiben csak egy átlagos teljes napfogyatkozásról lett volna szó, akkor erre nem lett volna szükség.
"Magad írtad le. XD"
De több szem többet lát alapon lehet, hogy mások is tudnak érdekes információkkal szolgálni a Zalaszántó melleti sztúpával kapcsolatosan. Mint látni fogod a későbbiekben, ez egy igazán izgalmas téma...
Hiba korrigálása:
Zalaszántó melletti
Felmerülhet bárkiben a kérdés, hogy miért éppen a Béke Sztúpa nevet kapta ez a szakrális építmény?
A történelmi Buddha születését a buddhista források egy része körülbelül i.e. 450-re teszi, de vannak olyan spekulációk is, melyek i.e. 480-ra, 543-ra, 560-ra, 563-ra, 588-ra, 623-ra, 624-re. Abban az összes forrás egyetért, hogy Buddha 80 évet élt. A Németországban élő mitológiakutató, Klaus L. Matefi egyértelműen azt állítja, hogy Gautama Sziddhártha i.e. 451.05.18-án ( [link] ) jött a világra ugyanannak a kozmikus keresztnek az égisze alatt, ami Ezsdrást a Tóra megalkotására motiválta.
Ennek a fajta kozmikus ( [link] ) keresztnek - amit a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme [link] ) kozmikus forrásait felépítő égitestek alkottak - a korábbi realizálódásaihoz utalta Ezsdrás az általa visszamenőlegesen elkészített vallástörténetben az Ábrahám-féle emberáldozat kísérlet ( [link] ) és a Sínai szövetségkötés ( [link] ) koncepcióját, és 1999.08.11-én ( [link] ) ugyanez a fajta teljes napfogyatkozással hatásfokozott kereszt jelezte az ószövetségi elképzelések Messiásának, Immánuelnek a világra jövetelét, illetve a "mennyei Jeruzsálemnek" a Kab-hegy környékén történt "landolását" és a Maitréja Buddhának, az egyetemes tanítónak a megjelenését is.
Mivel Jeruzsálem jelentése a "Béke városa" ( [link] ), ezért a "mennyei Jeruzsálem" pedig a "mennyei Béke városát" jelenti értelemszerűen, ami a Kab-hegy mellett "landolt 1999.08.11-én:
"És lészen azon a napon, azt mondja az Úr Isten: Lenyugtatom a napot délben, és besötétítem a földet fényes nappal." (Ámos 8,9)
"Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony."
"És lélekben elvitt egy nagy magas hegyre, s ott megmutatta nekem a mennyből, az Istentől alászállt szent várost, Jeruzsálemet. (Jelenések könyve 21,2/10)
“Magyarország egy olyan kalitka, amelyből egyszer még egy gyönyörű madár fog kirepülni. Sok szenvedés vár még rájuk, de egész Európában páratlan dicsőségben lesz részük. Irigylem a magyarokat, mert általuk nagy boldogság árad majd az emberiségre. Kevés nemzetnek van olyan nagyhatalmú őrangyala, mint a magyaroknak, és bizony helyes lenne erősebben kérniük hathatós oltalmát országukra!" (Lejegyezte Pio atya)(forrás: [link] )
Pio atya által emlegetett madár az egyiptomi mitológia mitikus szent tűzmadara, a főnix (egyiptomiaknál: benu; a zsidóknál: chol ; a görögöknél: Φοινιξ; a perzsáknál: szimurg; a törököknél: kerkes; etc. - [link] ), ami azonos a turul madárral ( [link] ). A "nagyhatalmú őrangyal", amiről beszélt, az pedig Mihály arkangyal ( [link] ).
A zalaszántói sztúpa tehát nem ok nélkül kaphatta a Béke Sztúpa nevet és az se tekinthető véletlennek, hogy ezen a helyen valósították meg ezt a szakrális buddhista építményt, amelyben csak itt található egész Európában eredeti Buddha-ereklye.
Úgyszintén nem lehet véletlen az se, hogy az ószövetségi messiásvárás kultikus helye, a Siratófal (Kotel) a legkedveltebb zarándokhellyé vált Jeruzsálemben a pápák és politikusok számára, amely szokást 1999.06.14-én maga a Dalai Láma, Tenzin Gyatso nyitott meg ( [link] ).
II. János Pál (1920 - 2005) pápa 2000.03.26-án, XVI. Benedek (1927 - 2022) pápa 2009.05.12-én, Ferenc (1936 -) pápa pedig 2014.05.26-án látogatott oda, ahol mindegyikük az ottani szokásokhoz híven egy cédulára felírt vágyaikat a fal repedésébe rejtették, majd ezt követően áhítatosan imádkoztak. 2015.07.17. óta minden diplomáciai látogató programjába be van iktatva a Siratófal meglátogatása és ott az előbb említett messiásvárási rituál elvégzése.
Lehet-e esetleg némi köze a "Magyarország a béke szigete" szlogennek az itt felvázoltakhoz?
Szerintem is a szövegben van a válasz.
Még az is lehet egy ok, hogy Zalaszántó délebbre volt, vagy hogy az közelebb van a Balatonhoz(?).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!