Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az európai bevándorlás nem...

Az európai bevándorlás nem lehetőség az ázsiai és afrikai emberek számára, az evangélium,a krisztusi örömhír megismerésére?

Figyelt kérdés

Talán köztudott,hogy azokban az országokban,ahonnan a menekültek általában érkeznek,halállal jutalmazzák azokat,akik csupán megismerni próbálják a keresztény hitet. Azok,akik Európába érkeznek ettől rendszerint oltalmuk van.


Azt gondolom, ha az európai keresztények valóban Krisztust követnék és nem vallásokat,a bevándorlók örömmel ismernék meg és követnék Krisztust,a feltétlen szeretetet.

A tény valójában az,hogy 3 kategóriába lehet sorolni az európai keresztényeket:


1. Álkeresztények,akik bár keresztényeknek vallják magukat,valójában Krisztust hírből sem ismerik. Vallásokról még csak van valami fogalmuk,de az igazi keresztényi élet mibenlétéről nincs fogalmuk.

2.Olyan csecsemő korban meghintek,akik meghintésük után az esküvőjükön, majd temetésükkor kerülnek kapcsolatba a vallással.

3. A keresztények szinte észrevehetetlen aránya, akik valóban követik Krisztust.


Hogyan lehet így a bevándorló tömegeknek bemutatni Krisztust?

Miként töltheti be a kereszténység az Isten által adott lehetőségét?



2023. okt. 2. 04:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves barátom,egykori tanárom Ruandában igazgatott egy teológiai egyetemet.

Elmondásai szerint,a legkiválóbb tanítványai prédikációi hatásosabbak voltak,mint egykor Billy Grahamé,de hétköznapokban ezek a kiváló prédikátorok áldozatokat vittek a korábbi pogány isteneiknek. Egyik legkiválóbb tanítványa pedig a gyilkos gerillák vezére lett.


Az tapasztalható, hogy az Afrikában élő emberek hiába vesznek fel keresztény vallást, nemzetük pogány tradíciói zsigereikben élnek.(Emiatt maradhatott fenn a karibi országokban a Vudu vallás is.)


Ezek az afrikai emberek,csupán igazi keresztény közegben képesek igazi keresztényekké válni.


A fizikális helyzet adott,de van-e elég igazi keresztény Európában!

2023. okt. 2. 17:55
 12/13 A kérdező kommentje:

2.Hsz!


Nem értek egyet veled!


Minden ember! MINDEN EMBER,vagy tudatosan,vagy tudata mélyén vágyik a SZERETETRE, melyet Jézuson kívül még senki sem élt meg az emberiségben!

Ha egy ember valóban találkozik Krisztussal- követői közvetítésével- nincs az az erő,amely elszakíthatná tőle!

2023. okt. 2. 18:02
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Keresztényként mondom, hogy teljesen igazad van. Sőt én tovább is mennék, nem csak be fogadnám őket, hanem jó kis magyaros módon meg is vendégelném mindjárt őket. Készítenék nekik igazi hungarikumokat: sertéspörköltet galuskával. Aperitifként pedig barackpálinkával kínálnám a jövevényeket. Mert hiszen mit is mond az írás?


" Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is! 41S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!"

(Máté 5:40:41)

(Jézus)


Nyilván nem kényszeríteném vendégeinket a hungarikumok fogyasztására, de azért megnyugtató lenne látni, hogy legalább meg kóstolják a sertést és az alkoholt. Vagy legalább valamiféle Tokai Aszút ihatnának velünk.


Én különben úgy tartom, hogy az iszlám követőinek támasztott az Isten még egy utolsó utáni prófétát, hogy ők is üdvözülhessenek. Én úgy hiszem, hogy a vallásuk igaz képviselői akik nem állmuszlimok legalább olyan kevesen lehetnek mint azok az elenyészően kevés igaz keresztények vagy igaz zsidók.


Azt is mondom, hogy minden népnek az igazi arca a vendégszeretetben nyilvánul meg. Mi magyar emberek félünk, elszigeteljük magunkat. Amit egyszer megtapasztalt a magyar nép, azt nagyon nehezen felejti el. sajnos a török hódoltság idejében a a 150 éves ideiglenes országcsonkítás nehezen felejthető el. Nem mintha ma Magyarország egész lehetne. És ez itt a bökkenő. Azok a népek, akik jelenleg aktívan csonkítják ősmagyar hazánk területeit azt várnák el, hogy támogassuk azoknak a bejövetelét, akik ideiglenesen csonkították évszázadokkal ezelőtt hazánkat.


De tudjátok, mit mondok? Be kellene engedni mindenkit az országba és fel kellene adnunk azt, hogy mi magyarok vagyunk. Lehetnénk csak egyszerűen keresztények és tulajdonképpen teljesen mindegy lehetne számunkra, hogy melyik országban élnénk, mert elsősorban az igaz Krisztust követő emberek Isten országának állampolgárai.


Jól látható, hogy sem a kultúrának sem pedig a vallásnak semmiköze nincs ahhoz, hogy beengedjük-e a keleti országból a jövevényeket. Most is az van, mint minden korszakban. Politikai kérdés ez igazából és nem vallási.

Én pedig keresztényként nem tehetek mást, mint 4 évente elmegyek szavazni arra a pártra, mely leginkább támogatná a keresztény embereket.


Szerintem elég korrekt voltam.

Bocsi, ha valakit megbántottam volna, de ezek világi dolgok tulajdonképpen és nem vallási problémák.

2023. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!