Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a varázslat és az Isten(Jéz...

Mi a varázslat és az Isten(Jézus,apostolok,próféták) által tett csodák közt a különbség?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 19:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%

9-es

Isten csodái, ha voltak, uolyan manipulációk, s előnye isten csodálása, imádása, s egyházának igencsak szép anyagi haszna, amiből mindig minden egyház az épp adott társadalom hatalmát, vezetését támogatta. És hálából vice versa.

Aki vakon hisz, gondolkodás nélkül, az az igazi hitetlen, sztem.

Alkotó sokféle lehet: egy magasabb, fejletteb intelligencia is, akinek emléke sejtszinten öröklődve, az emberekben - mint elég félresikerült művekben - felszínre hozta mindenhol, minden kultúrában a különböző, egymást sok mindenben fedő vallásokat istenekkel vagy egy istennel.

Honnan vagy biztos abban pl., h a mi fajunk nem egy mesterséges intelligenciával kifejlesztett biorobot, amelyik evolúciós útját bejárva szaporodóképes lett, s "Alkotónkra", programozóinkra, egy galaktikus fejlett fajra "emlékezve" találtuk ki az istenhitet?

2023. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 szp72 ***** válasza:

A varázslás vagy idegen szóval mágia az az állítólagos képesség, hogy valaki természetfeletti erőket képes a maga szolgálatába állítani. Tehát a varázslónak (mágusnak) úgymond van valamilyen titkos varázsigéje, hókusz-pókusza, vagy valamilyen varázstárgya, varázspálcája, varázsgömbje, stb, ami ezt lehetővé teszi.


A keresztény hit szerint a varázslás eleve nem lehetséges, mert a természet feletti erők csak és kizárólag természetfeletti személyektől származhatnak, akiket semmilyen módon sem lehet a szolgálatunkba állítani, hanemcsak alázatosan megkérni. Tehát alapvető különbség van a varázslói gőg (enyém ez az erő, ezért megtehetem), s a vallásos alázat között (tied ez az erő, tedd meg ha akarod).


Éppen ezért semmilyen varázslat nem működhet, ha mégis működni látszik, az mindig valamilyen Isten ellenes szellemi lény megtévesztő tevékenysége, aki elhiteti a varázslóval, hogy varázsereje van, holott nincs neki, hanem akarva-akaratlan ezáltal egy gonosz szellem szolgája lesz.


A régi vagy mostani természeti népek varázslásában azonban nem kell feltétlenül (persze sok esetben lehet az) istenellenes bűnt látni, hanem egyfajta igazságkeresésnek is tekinthetjük. Például amikor az ősember barlangrajzokat készített s jelképesen eljátszotta az állatok megölését, abban a reményben, hogy akkor tényleg eredményesebb lesz a vadászat, ez egyfajta hiterősítő tevékenységnek is fel lehet fogni, ami valóban szolgálhatta az eredményesebb vadászatot.

2023. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

szp 72!


Úgy tűnik,ez biblikus és logikus magyarázat!

2023. okt. 8. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!