Isten nem fél hogy ez a sok ember akit teremtett, egyszer még gondot fognak okozni?
Magasról lesz@rja az egészet.
Ha akart volna, eleve úgy hozta volna létre az embert, hogy ne rombolja szét a világot.
De mivel "mindenható" ezért előre látott mindent.
A Föld - és ez a szint ahol az ember van- egy "homokozó". Innen úgy lehet kijutni, hogy erkölcsi és morális belső megértéshez jutunk, a vallásokban átadott értékrendek szerint.
Ne kívánd meg a másét, ne lopj, ne ölj, minden emberre úgy tekints mintha ők te lennél, ne hazudj, ne "tudatmódosíts öncélúan, stb.
Azt a fizikai anyagot, amiből mi a testünket felépítjük a bolygó anyagából "kölcsönözzük", nem tudjuk hatékonyan kivinni a naprendszerből.
Az emberiség nem fog tudni kijutni a csillagok közé, ha nem végzi el a belső munkát.
Hasonló szinten lévő fajok/bolygók néha elpusztítják magukat, -ez mindenképp nagyon szomorú dolog- de nem nagy veszteség az univerzumnak és a Teremtőnek, máshol majd jobban sikerül.
Csak ebben a galaxisban több 10 millió világon van hasonló vagy fejletteb szintű élet, és ilyen galaxisból 100+ milliárd van.
A Teremtőnek minden élet a sajátja, de nem korlátozza a szabad akaratot, tehát az önpusztítás is egy opció előttünk.
Szia
Isten fél???? Ez az ember sajátja, ami egyáltalán nem isteni tulajdonság. Isten szeretet, és azt mondja nekünk embereknek, hogy a szeretetben nincsen félelem.
Attól kezdve, hogy az ember bűnbe esett és átörökítette minden leszármazottjára, az ember folyton bajt csinál saját magának. Isten ezt is pontosan tudja, látja. Éppen ezért mintegy 15 éven át emberekkel leíratta a Bibliát, hogy abban tájékoztasson minket arról, hogyan fogja megoldani azt a sok gondot, amit saját magának okozott. Csak figyeld meg kérlek, ma attól retteg a világ, hogy az ember az atommal megsemmisítheti a földünket, vagy olyan gyilkolászást hajt végre, amilyen még nem volt a földön. De aki a Bibliát olvassa, minden nap, az saját magát meg tudja nyugtatni, mert Isten a Bibliában leíratta, hogy a földünk soha nem fog megszűnni létezni, ez akkor is így van, ha valaki az "új eget és új földet teremtek"-et szó szerint értelmezi.( ok, az ember gonoszsága talán okot ad ennek az elképzelésnek. de az eget miért szüntetné meg, amikor az Isten és szellemi családja lakhelye?!)
Egyébként a félelem általában véve azt jelenti, hogy valaki számít arra, hogy kár vagy fájdalom éri, többnyire fájdalmas érzésre utal, egy fajta veszélyérzetre, rettegésre vagy nyugtalanságra. A félelem azonban azt is jelentheti, hogy valaki higgadtan átgondolja, illetve tudomásul veszi a lehetséges károkat, ami segít neki abban, hogy ésszerű módon óvatos, megfontolt és előrelátó legyen.
A Biblia ír nekünk a félelemről, rámutat, hogy van helyénvaló és helytelen félelem. A félelem tehát lehet egészséges, mivel óvatosságra intheti az embert, ha veszély fenyegeti, és ezzel elkerüli a szerencsétlenséget. De a félelem lehet beteges is, amely megfosztja az embert a reménytől, és legyengíti az idegrendszerét, ami akár még halálhoz is vezethet. Az istenfélelem egészséges, mivel ez a Teremtő iránt érzett tiszteletteljes félelem, egészséges rettegés attól, hogy valami olyasmit teszünk, amit Isten helytelenít. Ez egyrészt abból fakad, hogy értékeljük a szerető-kedvességét és a jóságát, másrészt abból, hogy felismerjük, hogy ő a Legfőbb Bíró, a Mindenható, akinek hatalmában áll megbüntetni vagy akár hallállal sújtani azt, aki nem engedelmeskedik neki.
Szia! Nem is úgy fogalmaznám meg, hogy fél, de jó a kérdésed.
A lényeg viszont az, hogy volt olyan időszak, amikor Isten bánkódott amiatt, hogy embert alkotott a földön. Mondom, hogy hol írja ezt a Biblia.
1Mózes 6. fejezet 5. és 6. verse.
„És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.”
6
„Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.”
Akkoriban özönvízet árasztott Isten a földre és meghaltak a gonoszok. De az a 8 ember életben maradt, akik hűségesek voltak Istenhez. Noé és családja. Valamint azok az állatok is életben maradtak, akik a bárkában voltak, ugyanis Isten megbízta Noét, hogy építsenek bárkát, hogy túléljék az özönvizet.
De mások is túlélhették volna az emberek közül az özönvizet ha elhitték volna Noénak, hogy Isten tényleg elhozza az özönvizet és változtattak volna a viselkedésükön. De ha mindenki megváltozott volna, akkor Isten valszeg kegyelmezett volna, nem kellett volna az özönvíznek eljönnie.
Mire következtetünk ebből? Arra, hogy Istent ma is ugyanúgy bántja, hogy az emberek sokan a gonoszságot teszik.
Na de felvetődik akérdés: Ha régen véget vetett a gonoszságnak özönvíz által, akkor most, a modern korban tenni fog valamit, hogy ennek vége legyen?
Írhatsz privátban is, ha van ehhez még kérdésed.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!