Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerint és szerintem...

A biblia szerint és szerintem is a Sátán nem lehet abszolút gonosz. A lelkek akik hozzá kerülnek tényleg kínokat és szenvedést élnek át? Mivan ha drogozgatnak, bulizgatnak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem, nincs ilyen. Szenvedés van. Meditációban el lehet érni a belső síkokat, és az olthatatlan éhség és éhezéstől kezdve számtalan szenvedést élnek át azok a lelkek.


Drog & bulik itt vannak.

2023. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a meditációban. Csak és kizárólag Jézus jelenti a kapcsolódást Istenhez. Keleti tanmesék az maradjanak ott szerintem keleten. Mi keresztények sokkal fejlettebbek vagyunk spiritualitásban( már aki vallásos) és sokkal közvetlenebb kapcsolatban állunk Istennel hála Jézusnak, minta keleti papucsos budhisták
2023. ápr. 4. 17:32
 3/14 A kérdező kommentje:

Ekkor Tamás megkérdezte: „Uram, azt sem tudjuk, hová mész, hogyan tudhatnánk akkor az utat?”


6 Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet! Az Atyához csakis rajtam keresztül lehet eljutni. 7 Ha valóban ismernétek engem, akkor az Atyát is ismernétek. De mostantól fogva ismeritek és látjátok őt.”

2023. ápr. 4. 17:38
 4/14 A kérdező kommentje:

Uram bocsásd meg hogy papucsosoknak neveztema Budhistákat, de tudom, hogy nélküled senki nem kerülhet az atyával kapcsolatban. Bocsásd meg bűnöm

Amen

2023. ápr. 4. 17:40
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

"Mi keresztények sokkal fejlettebbek vagyunk..."

Ezen majdnem sírva nevettem :)

A legjobbakat kívánom Neked, sokkal fejlettebb keresztény testvér :)

2023. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
hívő ember élete örök alázat és önmegtagadás és az azt követő élet is ugyanazt tartogatja csak szigorúbb felügyelet mellett, ahol mindez istenük és az ő csatlósai előtt zajlik, igaz ott már nem kell önfegyelmet gyakorolniuk, mivel esély sem lesz arra, hogy kiélhessék vágyaikat. Ellenben a Pokolnak nem feltétlen kell rossznak lennie, mivel istentelen dolog mindennemű vágy kiélése, mely isten nélkül örömet okozhat az embernek, tehát ily istentelen dolgok nélkül a Pokol nem is lenne Pokol. Valószínűleg csakis azok számára kínzókamra, kik egész életükben kigúnyolták, megvetették a Sátánt.hívő ember élete örök alázat és önmegtagadás és az azt követő élet is ugyanazt tartogatja csak szigorúbb felügyelet mellett, ahol mindez istenük és az ő csatlósai előtt zajlik, igaz ott már nem kell önfegyelmet gyakorolniuk, mivel esély sem lesz arra, hogy kiélhessék vágyaikat. Ellenben a Pokolnak nem feltétlen kell rossznak lennie, mivel istentelen dolog mindennemű vágy kiélése, mely isten nélkül örömet okozhat az embernek, tehát ily istentelen dolgok nélkül a Pokol nem is lenne Pokol. Valószínűleg csakis azok számára kínzókamra, kik egész életükben kigúnyolták, megvetették a Sátánt.
2023. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 aki öszinte kapcsolatba áll Jézussal az valóban magasabb szinten áll Istennel való kaocsolatban mint bármilyen keleti tanító
2023. ápr. 4. 18:13
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

7# butaságot beszélsz, csak ezt ,ég nem érted.

Igazából ha jól látom csak provokálni jöttél ide az embereket.

Gondolom a vallásod az ilyen cselekedetekre büszke.

2023. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A keleti tanítók semmilyen istennel nem keresik a kapcsolatot.
2023. ápr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Sátán a lázadásába az embert is belevonta, így az ember elvesztette azt, amit ajándékba kapott. Az életet.

. . .mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”(1Mózes 2:17)

A halál a büntetés, tehát az élet nem folytatható. Ez Sátánékra is érvényes lesz hamarosan.

(2Tesszalonika 1:9) . . .örök pusztulásra ítélik őket,. . .


Isten nem kötött szövetséget sátánnal, hogy élőlényeket kínozhasson.

Az ítélet hozatala, és végre hajtása, kizárólag Isten joga.

Ugyanakkor Sátán ítélet alatt áll, ellesz pusztítva. Ennél fogva milyen Isten az, aki az ellenségének a kezébe adja vétkezőket, miközben a legnagyobb bűnös maga Sátán, és átengedi neki az ítélet végrehajtását?

Ítélet hozatalra, és annak végrehajtására Jézus lett kinevezve, nem Sátán.


Isten pedig nem hozott létre tüzes kínhelyet, ahol élőlényeket kínozzanak mert bűnt követtek el.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.

(Róma 6:23) 23 Mert a bűnért járó fizetség a halál,. . .


Isten a halált nevezte meg büntetésnek az ember számára is, ahogy az angyaloknak is ez a büntetésük. Sátán örökre el lesz pusztítva az ezer éves uralom végén. Tehát nem halhatatlan, és nem élhet örökre, ahogy egyik angyal sem.

Az életet Isten az engedelmességhez kötötte, tehát az ember addig élhetett volna, ahogy az angyalok is, amíg nem lázadnak fel Isten ellen.


Jézus megváltó halála, ezt hivatott feloldani az arra méltóknak.

Akik nem érdemlik meg az életet, azok a halálban maradnak.

De még ebben sem leli örömét, mert ezt mondja:

(Ezékiel 18:32) 32 »Nem lelem örömömet senkinek a halálában sem . . .

(1János 3:14) . . .Aki nem szeret, az a halálban marad.

A következő vers is erre utal Jézustól:

(János 3:36) 36 Aki hitet gyakorol a Fiúban, annak örök élete van; aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem lát majd életet, . . .

Ez a vers azt mondja,hogy "nem lát életet". Vagy is nem élhet semmilyen formában. Isten haragja marad rajta, vagy is örökre halott marad.


Egy másik ok amiért ez kizárt, mert Az embernek a Föld a rendeltetési helye, innen származik, nem az égből.

Az angyaloknak sincs megengedve, hogy lejárkáljanak ide emberként élni, mert nekik pedig fent van a rendeltetési helyük.

Erre Jézus is határozottan utalt:

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

(Júdás 6) 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére.


Az angyalok csak akkor ölhettek emberi testet, ha valamilyen megbízást kellett nekik végezni az emberek támogatására. Ők nem szaporodhatnak, sem angyalként, sem emberként.

Sátán és a démonai megtették, és a következménye az lett, hogy Isten Özönvízzel pusztította el az akkor élőket. A lázadó angyalok emberként kezdtek el szaporodni, amiért rettenetes utódok születtek, akik tarthatatlan állapotokat idéztek elő a Földön.


Ezekből a Biblia beszámolókból látható, hogy Isten teljesen mást mondott és ígért, mint amit az emberek belekevernek.

Istennek a Földdel és az emberekkel célja volt, és van. Ádám miatt, nem mond le az elhatározásáról.

Ezért hozta azt az elrendezést is, hogy az ember kikerüljön a halál büntetéséből.

jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!