Szia
A második kérdés lényeges a számomra, ezért erre reagálok.
Valamennyi földi teremtmény közül csak az ember elmélkedik az élet célján. Tudod, miért? A Biblia a Prédikátor 3:11-ben elmondja ennek egyik okát. A Teremtőre vonatkozóan ezt írja: „Adott ugyan nekik (az embereknek) (némi) fogalmat az idő egész folyásáról.” Jóllehet minden élőlény törekvése az élethez való ragaszkodásra irányul, mégis úgy tűnik, hogy az ember egyedülálló abban a tekintetben, hogy fogalmat alkot az időről — a múltról, a jelenről és a jövőről. Az ember képes elmélkedni a múlton, képes a jövőbe tekinteni, tervezni a jövőre, sőt erős vágyat érezni arra, hogy tevékeny részese legyen annak. Továbbá csalódottá válhat, ha rövid életidejének tünékeny volta miatt nem képes megvalósítani a jövőről szőtt álmait.
Így tehát egyedül az ember teszi fel azt a kérdést, hogy „Miért vagyok itt?”, „Hová tartok?”
Viktor Frankl pszichiáter ezt írta: „Az élet értelmének megtalálása a legfőbb motivációs erő az ember életében . . . Megkockáztatom azt a kijelentést, hogy nincs a világon még egy olyan erő, mely ilyen hatásosan segítene túlélni akár a legrosszabb körülményeket is, mint az, ha valaki tudja, hogy van értelme az életének.”
Csak Jehova Isten képes teljes mértékben felülkerekedni a mindennapokban megnyilvánuló emberi gyarlóságon, és csak ő képes bölcs célokat adni az emberi tetteknek. Az élet tehát hiábavalóság Isten nélkül. Ahogy arról a Prédikátor 12:15 beszámol, Salamon ezt így magyarázta: „A dolognak summája, mindezeket hallván, ez: az Istent féljed, és az ő parancsolatit megtartsad; mert ez az embernek fődolga!”
Salamonnak az a meglátása, hogy az élet értelme elválaszthatatlan az egészséges istenfélelemtől, ismételten megerősítést nyert Krisztus által. Isten szavát idézve Jézus ezt mondta: „Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik” Máté 4:4; 5Mózes 8:3. Valóban, ahhoz, hogy egy személy élete teljességre jusson, nem hagyhatóak figyelmen kívül a dolgok szellemi oldalai. Jézus később azt mondta magáról: „Az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, a ki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem” János 4:34. Az, hogy engedelmesen szolgálta égi Atyját, az öröm és a megelégedettség forrása volt. Táplálta őt. Célt adott életének.
Van értelme élni?
Találj egy megfelelõ csajszit, jõjjetek össze (alaposan), aztán megtudod. :)
+++
"Miután mintegy két évezreden át héberül csak mássalhangzókat írtak, az I. évezred végén létrejött a magánhangzó-jelölés, a „pontozás”. Ekkor a négy héber betű köré a kiejtendő szó magánhangzó jeleit rajzolták, hogy mindenki tudja, Adonájt kell olvasnia. Ám egyes teológusok ezt nem tudták, és egybeolvasták az Örökkévaló mássalhangzóit, az Uram héber szavának magánhangzóival, s így jött létre a vallásos zsidó által soha nem használt, értelmetlen JEHOVA elnevezés. Ez éppolyan tévedés, mintha a magyarban az Isten szó mássalhangzóit összekevernénk az Uram magánhangzóival, valahogy így: SuTaN. Ilyen is értelmetlen sutaság a fent említett téves olvasat. Az Örökkévaló Istent jelölő négy héber betű azonban a szeretet Istenére, a örténelem gondviselő Urára utal"
Nincs értelme élni,mert egy átlag embernek csak a szenvedés jut,meg a mindennapi túlélés.
Várom a halált személy szerint.
Ijesztő,mert akkor nem fogunk többet létezni,elmúlunk,ugyanakkor velünk megszűnik az összes fájdalom is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!