Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már veletek hívőkkel...

Volt már veletek hívőkkel olyan, hogy úgy éreztétek, hogy csak szélmalom harcot vívtok, de azt is éreztétek, hogy folytatnotok kell az adott dolgot, és hinni abban továbbra is, hogy Isten átfog lendíteni az akadályon előbb utóbb?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti egy időben elkezdtem tevékenykedni a Facebookon, illetve egy személyes blogon, melynek tartalmait szintén közzétettem a Facebookon. A helyzet az, hogy sokat foglalkoztatott egy bizonyos téma, többek között azért is, mert nekem is voltak személyes tapasztalataim a dologgal kapcsolatosan, s főként negatívak és úgy éreztem, hogy fontos ezzel kapcsolatosan véleményt alkotnom és ezt megosztanom másokkal is, s ez a téma egyébként nem más volna, mint az önkielégítés.

Nos én ezt a dolgot rendre negatív színben tüntettem fel a bejegyzéseimben, mint mondtam tapasztalataimból adódóan is azt tartom, hogy ez egy eléggé káros és helytelen tevékenység.

És hát én ezzel kapcsolatosan rendre véleményt formáltam és megosztottam bejegyzéseket a Facebookon ezzel kapcsolatosan.

De a helyzet az, hogy a szüleim, főleg édesanyám ezt nem igazán díjazta, sőt folyton azt mondta, hogy vegyem le ezen posztjaimat a netről, de én ennek ellenére is helyénvalónak és fontosnak tartottam, hogy folytassam a véleményalkotást, illetve blogolást ezzel kapcsolatosan ezért folytattam is.

És mivel ahogy mondtam, anyámnak ez annyira nem tetszik, de számomra mégis fontos, hogy ezt folytassam, ezért emiatt már egy jó ideje úgymond szélmalomharcot vívunk.

Mint mondtam többször volt már, hogy posztoltam ezzel kapcsolatosan, melyekben ugyebár alkottam egy véleményt a témával kapcsolatosan, beleszőve pl. a saját tapasztalataimat, illetve "élményeimet" is.

ÉS hát anyám ezt nem igazán nézte jó szemmel sosem. Volt hogy végül én vettem le az ő kérésére egy-két posztot. Illetve volt emiatt pár durvább vitánk is, aminek végül szintén a posztok törlése lett a vége.

És volt még emellett több eset is, melyeknek szintén törlés lett a vége.

De én ezek ellenére is mégis azt gondolom, hogy fontos kiállnom ezért, pláne azért is, mert pl. a szüleim amúgy ezt nem is tartják olyan súlyos dolognak érzésem szerint, illetve tulajdonképpen saját bevallásuk szerint is.

És hát emiatt folyton ez van, hogy én valamikor kiteszek egy posztot, aztán anyám azt meglátja és végül valamilyen úton módon törlés lesz a vége.

Hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne torkolljon ismét úgymond kudarca?

Mert én igenis fontosnak tartom az ezzel kapcsolatosan alkotott véleményemért való kiállást, pláne ha már egyszer elkezdtem, akkor nem lenne tanácsos ezt félbe hagyni.

És hát habár anyám ellenzi, de én hitből adódóan fontosnak tartom azt, hogy kiálljak az ezzel kapcsolatos véleményemért, így hát szeretném folytatni az erről való írást.


(Ha esetleg valaki olyan intézne hozzám kommentet, aki esetleg más véleményen van a témával kapcsolatosan, az is megteheti, csak kérem ne egymondatos válasszal.)


Szóval mit tehetnék annak érdekében, hogy az ezzel kapcsolatos véleményemet, illetve akaratomat érvényre juttassam?

Azaz, hogy folytathassam a Facebookon vagy bármely más internetes platformon akár, az erről való véleményalkotást?


Vagy ti mit gondoltok erről azt egész helyzetről?



2023. jan. 28. 17:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%
Akkor probléma megoldva.
2023. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem kamu.

Azért válaszolok, hátha segít valakinek:

1: Időnként előfordul, hogy akkor is harcolni kell, ha veszíteni fogsz.

2: Az önkielégítés ÖNMAGÁBAN nem káros és nem is bűnös. Nem szabad túlzásba vinni.

3: Valami rettenetesen zavaros az írásod, szóval - ha tényleg valós - akkor valamilyen személyiségzavarod lehet, és ezzel foglalkozni kéne.

2023. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem hittel kapcsolatos kerdes, hanem egy szuleiddel valo konfliktus

olyasmibe akarnak beleszolni, amihez nincs joguk (gondolom, elmultal 18 eves?)

nem torolhetik le, amit irsz

ezt szulokent mondom

de ha beket, nyugalmat szeretnel, vezess blogot mashol, es nevtelenul, hatha azt jobban elfogadjak (vagy nem tudnanak rola)

2023. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#9

Te törölted?

Vagy édesapád?

Csak mert ha édesapád, akaratod ellenére, akkor nagyonis ez problémás...

2023. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ahogy a 13as is írja.

Hozzátenném, hogy ha otthonról netezel, tegyél fel a gépre egy VPN "IP cím elfedezőt", vagy netezz inkognito módban, és töröld a böngésződ előzményeit... hogy apukának ne legyen olyan könnyű kikutatnia, merre jársz a neten.

2023. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kérdező!


NA DE MIRŐL ÍRSZ PONTOSAN ?!

2023. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Velem folyamatosan ilyen van itt a gyakon örökös szélmalomharcot vívok, de muszáj valakinek képviselnie a másik oldalt is! :)
2023. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16

Nos felmerült bennem anno, hogy miért ne írhatnék az önkielégítésről velemenyt a blogomban, illetve egyeb Facebook posztokban.

Mivel ugymond sajna jartas vagyok a dologban olyan szempontbol hogy sokaig en is rabja voltam ennek ezert ezt is belekivantam fuzni a mondandomba es tobbek kozott ez sem tetszett.

Illetve hat osszesegeben egy velemenyt irtam errol az egeszrol melyben azert eleg negativan festettem le ezt a dolgot.

2023. jan. 28. 23:25
 19/22 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam, hogy ez egy téves vélemény, ne erőltesd.

Most attól függetlenül, hogy ennyire valóban nem lenne szabad rád szállni senkinek.

2023. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18: na, de miért vagy még mindig rabja az önkielégítés témának, beakadt a lemez? :)
2023. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!