Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már veletek hívőkkel...

Volt már veletek hívőkkel olyan, hogy úgy éreztétek, hogy csak szélmalom harcot vívtok, de azt is éreztétek, hogy folytatnotok kell az adott dolgot, és hinni abban továbbra is, hogy Isten átfog lendíteni az akadályon előbb utóbb?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti egy időben elkezdtem tevékenykedni a Facebookon, illetve egy személyes blogon, melynek tartalmait szintén közzétettem a Facebookon. A helyzet az, hogy sokat foglalkoztatott egy bizonyos téma, többek között azért is, mert nekem is voltak személyes tapasztalataim a dologgal kapcsolatosan, s főként negatívak és úgy éreztem, hogy fontos ezzel kapcsolatosan véleményt alkotnom és ezt megosztanom másokkal is, s ez a téma egyébként nem más volna, mint az önkielégítés.

Nos én ezt a dolgot rendre negatív színben tüntettem fel a bejegyzéseimben, mint mondtam tapasztalataimból adódóan is azt tartom, hogy ez egy eléggé káros és helytelen tevékenység.

És hát én ezzel kapcsolatosan rendre véleményt formáltam és megosztottam bejegyzéseket a Facebookon ezzel kapcsolatosan.

De a helyzet az, hogy a szüleim, főleg édesanyám ezt nem igazán díjazta, sőt folyton azt mondta, hogy vegyem le ezen posztjaimat a netről, de én ennek ellenére is helyénvalónak és fontosnak tartottam, hogy folytassam a véleményalkotást, illetve blogolást ezzel kapcsolatosan ezért folytattam is.

És mivel ahogy mondtam, anyámnak ez annyira nem tetszik, de számomra mégis fontos, hogy ezt folytassam, ezért emiatt már egy jó ideje úgymond szélmalomharcot vívunk.

Mint mondtam többször volt már, hogy posztoltam ezzel kapcsolatosan, melyekben ugyebár alkottam egy véleményt a témával kapcsolatosan, beleszőve pl. a saját tapasztalataimat, illetve "élményeimet" is.

ÉS hát anyám ezt nem igazán nézte jó szemmel sosem. Volt hogy végül én vettem le az ő kérésére egy-két posztot. Illetve volt emiatt pár durvább vitánk is, aminek végül szintén a posztok törlése lett a vége.

És volt még emellett több eset is, melyeknek szintén törlés lett a vége.

De én ezek ellenére is mégis azt gondolom, hogy fontos kiállnom ezért, pláne azért is, mert pl. a szüleim amúgy ezt nem is tartják olyan súlyos dolognak érzésem szerint, illetve tulajdonképpen saját bevallásuk szerint is.

És hát emiatt folyton ez van, hogy én valamikor kiteszek egy posztot, aztán anyám azt meglátja és végül valamilyen úton módon törlés lesz a vége.

Hogyan lehetne ezt úgy megoldani, hogy ne torkolljon ismét úgymond kudarca?

Mert én igenis fontosnak tartom az ezzel kapcsolatosan alkotott véleményemért való kiállást, pláne ha már egyszer elkezdtem, akkor nem lenne tanácsos ezt félbe hagyni.

És hát habár anyám ellenzi, de én hitből adódóan fontosnak tartom azt, hogy kiálljak az ezzel kapcsolatos véleményemért, így hát szeretném folytatni az erről való írást.


(Ha esetleg valaki olyan intézne hozzám kommentet, aki esetleg más véleményen van a témával kapcsolatosan, az is megteheti, csak kérem ne egymondatos válasszal.)


Szóval mit tehetnék annak érdekében, hogy az ezzel kapcsolatos véleményemet, illetve akaratomat érvényre juttassam?

Azaz, hogy folytathassam a Facebookon vagy bármely más internetes platformon akár, az erről való véleményalkotást?


Vagy ti mit gondoltok erről azt egész helyzetről?



2023. jan. 28. 17:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

A) Választanod kell anyád és Jézus között.

B) Névtelenül bloggolsz.

C) Bebizonyítod, hogy igazad van.

2023. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra, és állj ki azért, amit jónak gondolsz, akkor is ha ők ellenzik.

Az első jól írta, választanod kell, kire hallgatsz: Jézusra, vagy anyukádra.

2023. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy már olyan régóta húzódik ez a dolog. Már majdnem egy éve, hogy először elkezdtem bloggerkedni úgymond és még mindig nem sikerült elérnem azt, hogy a tartalmaimat kinthagyhassam az oldalamon. Mondjuk többek között az is probléma, hogy édesapám informatikus, szóval pillanatok alatt eltüntethetik a bejegyzéseimet, még akkor is ha én mondjuk önszántamból nem teszem meg. Ez meg elég nagy probléma, illetve akadály.
2023. jan. 28. 17:50
 4/22 A kérdező kommentje:

Illetve néha az is a gond, hogy így próbálok elmélkedni azon, hogy mi is a valódi célom ezzel, meg hogy mi haszna van annak, amit teszek, meg hát kérem az Istent, hogy világosítson meg, mutasson utat. De eddig csak arra jutottam mindig, hogy egyszerűen bensőleg úgy érzem, illetve a hitem úgymond azt diktálja nekem, hogy ezzel kapcsolatban megkell nyilvánulnom és ezért teszem.

Habár azt nem tudom, hogy a bejegyzéseimet a 400, bár már jelenleg az új profilomban a "csak" 200 ismerős közül vajon hányan nézik meg.


Meg nem tudom, hogy a cél vajon az volna-e tényleg, hogy ezt az ismerőseimhez intézzem célzottan, vagy csak, hogy az anyám nem helyeslése ellenére i kiálljak a véleményem, illetve meggyőződésem mellett.

2023. jan. 28. 17:54
 5/22 anonim ***** válasza:

"Mondjuk többek között az is probléma, hogy édesapám informatikus, szóval pillanatok alatt eltüntethetik a bejegyzéseimet, még akkor is ha én mondjuk önszántamból nem teszem meg."

A te Facebookodról?

Volt rá már példa?

2023. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Elolvashatom?
2023. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-os

Mármint a bejegyzéseimet?

Igazából a tartalma nem lényeg, mert már sajnos az is probléma a szemükben, hogy maga az önkielégítés szó szerepel az írásaimban. Mert hogy ez ciki. Szerintük. És ezt nem rosszallóan mondom, de én egyáltalán nem gondolom azt, hogy ez ne volna helyénvaló, ilyen témákkal kapcsolatosan is megnyilvánulni akár a Facebookon is.

De ha nagyon érdekel majd előkotrom a bejegyzést.

2023. jan. 28. 18:12
 8/22 anonim ***** válasza:
A blogodra gondoltam 😊
2023. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az is törölve lett, így már nem tudom elérni.
2023. jan. 28. 18:22
 10/22 anonim ***** válasza:
Te egy próféta vagy... ja nem, csak szereted fosni a szót.
2023. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!