Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Manapság miért nincsenek...

Manapság miért nincsenek próféták? Miért nem sugalmaz többé a Szentlélek? Vagy lehet sugalmaz, de az emberek farkast látnak nyúl helyett és egyből rásütik a hamis próféta bélyeget?

Figyelt kérdés
Loyolai Szent Ignác volt az utolsó próféta, aki az Isten szavait közvetítette és Jézus útmutatásai szerint élt, azóta elmúlt 500 év. Ennyire eltávolodtunk Istentől mi emberek, hogy nem érdemeljük meg az Úr szavait?

2023. jan. 25. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az Úr szavait nem érdemeljük meg, mégis megkapjuk. Ott van a Bibliában. Az eltávolodott ember ugyanúgy megkapja, mint aki közel van Istenhez. Aki keresztény, az mind Jézus útmutatása szerint él. Hogy Loyolai Ignác próféta volt? Hm...
2023. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A prófétálás és a prófétaság nem ugyan az, Loyolai Szent Ignác nem volt próféta.
2023. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy mondod. Én már voltam elküldve pszichiátriára is. Szóval.. Inkább csak azoknak, akik kérik.


Nincs kollektivitás. Mindenki egyéni és magáért felelős. Ha te már vagy olyan fejlett, te is bármikor csatlakozhat bárhová. Sőt csak ezen a bolygón nem divat a telepátia. Beszéltem már olyannal, akinek olyan erős telepátiája volt, hogy más bolygókon élőkkel csevegett.


Egyszer én is kipróbáltam, de hamar megmondtam neki, hogy na jó hagyjuk, mert egy büdös szót sem értek. Azóta inkább csak 3. dimenziót meghaladt létezőkkel kommunikálok, akik nem 1 sikúak, nem szavakkal kommunikálnak, mert azt legalább értem....

2023. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Ezért nincsen ma amiről kérdezel:

"A szeretet soha nem múlik el. De a prófétálás vagy a nyelveken szólás ajándéka, és az, hogy valaki csoda útján ismeretet kap, meg fog szűnni. Mert van ismeretünk, de az részleges, és prófétálunk, de az nem teljes. Amikor viszont megérkezik, ami teljes, meg fog szűnni, ami részleges. " 1Korintusz 13:8-10

"Isten régen sokszor és sokféleképpen szólt ősapáinkhoz a próféták által. Ezeknek a napoknak a végén viszont egy Fiú által szólt hozzánk, akit kinevezett mindennek az örökösévé, és aki által a világrendszereket is alkotta. Ő Isten dicsőségének a visszatükröződése és lényének a pontos mása, és mindent fenntart hatalmának a szavával." Héberek (Zsidók) 1:1-3

Korábbi időkben így történt:

4Mózes 12:8

Szemtől szemben, nyíltan beszélek vele, nem rejtélyesen. A szeme láttára jelenik meg Jehova. Hogy mertétek kritizálni a szolgámat, Mózest?”

Jeremiás 7:25

attól a naptól fogva, amelyen ősapáitok kijöttek Egyiptom földjéről, mind a mai napig. Ezért elküldtem hozzátok szolgáimat, a prófétákat, mindennap, újra és újra.


Ahogyan abban az időben sem figyeltek a prófétákra, amelyeket Isten küldött, sajnos hasonló a helyzet ma, pedig most a Fiát küldte el nekünk, értünk.

2023. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mt.11,13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.


Jézussal lezárult egy korszak. Azelőtt Isten elhívott prófétákat, hogy Isten akaratát közvetítsék az emberek felé. Ám Jézussal megnyílt az út Istenhez és Jézus által személyes kapcsolatba lehet vele kerülni, így már nem szükséges a külön Prófétai elhívás. Vannak Istentől lelki ajándékok ezek közé tartozik a prófétaság lelke is és vannak olyan keresztény hívők, akik megkapták ezt az ajándékot. Ma az igahitű keresztények a bennük lakozó Isten Szent Szelleme által vannak személyes kapcsolatban Istennel.


Jézus óta um. kegyelmi időszak van. A kereszténység elterjedt az élet halad a maga útján. János megprófétálta az utolsó időszakot az antikrisztus idejét, az utolsó nagy földi hatalom és birodalom idejét.


Röviden és tömören ez a lényeg.

2023. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Vagyunk páran, akik prófétálnak.

De haladni kell a korral. Néhány éve magánéleti nehézségek miatt nem volt más kiút a bajomból, csak hogy kinyírjam magam, de végső elkeseredésemben letérdelve Jézus krisztushoz imádkoztam. nem érhetek így véget, könyörögtem, össze voltam omolva. Aztán Ő megérintett. Kihúzott a gödörből, majd én mindenkinek azzal dicsekedtem, hogy milyen nagy dolgot tett velem az Úr! Néztek rám, mint egy ufóra. Elkezdtem kutatni megmentőmet, jobb híján a Bibliában, majd néha álmokat is láttam. Az jött le belőle, hogy elindítják felém az információkat, de hiába osztom meg, kevesen hisznek majd nekem, mert ugyanaz van, ami volt a régi időkben is. Néznek, de nem látnak, fülelnek, de nem hallanak. Ha meg is értik, gyakran elfelejtik a lényeget.


Könyvbe szedtem a lényeget, többféle módon többféle rétegnek magyaráztam Isten igazságait. Nem egyszerű. Ma már az Isten által elhívott próféta nem tud úgy tevékenykedni, mint régen. nem is kell, nem is lenne értelme, mert valóban megváltozott a világ. Régen az utcákon üvöltötték az eljövendőket, egy olyan kultúrában, ahol jelentett valamit az Isten. ma már másképp kell dolgoznia egy prófétának.

Az evangéliumban szépen le van írva, hogy ne tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb. Nekem nem kell tudnom, hogy kihez jutnak el a szavaim, ha azokat Isten ihlette ,akkor mindenképpen célba fognak találni.


Anonim módon itt a Gyakorin szoktam osztani az igét. Ez a legjobb módja, ahogy egy magyar próféta igazgathatja Isten bárányait. Ám a valós facebook profilommal is elérek embereket és a munkahelyemen is. Nekem nem az a dolgom, hogy a jövőt mondjak az embereknek, hanem az, hogy a jövőre tegyem őket készre, hogy amikor előttük van a döntés, akkor a szabad akaratukkal Istennek tetsző döntést hozzanak meg. De van, hogy a jövőt is kőkeményen oda kell vágnom valakinek vagy valakiknek, hogy időben kapcsoljanak, hogy a rossz úton járnak a rossz igazságot követve.


De én is ugyanonnan kapom az infókat, mint bárki ember fia. Kinyitom a Bibliát és olvasom, ezek után pedig elkezd kikristályosodni a jövő. Lehet, hogy a Biblia a múltban íródott, de az olvasása közben jelenik meg az ember elméjében Isten szava. Az pedig számomra azt mondja, hogy létezik egy séma, amibe az emberiség van és újra, meg újra megtörténik ugyanaz. Megszületnek, felnőnek, megerősödnek, szolgálnak, uralkodnak és előbb vagy utóbb el is tűnnek, de mindezek mértéke attól függ, hogy ki mennyire hajlandó ráhagyatkozni Isten akaratára. Egy idő után előre látható a társadalmunk jövője, hiszen ezek a múltban is megtörténtek. Az agy pedig olyannak lett megalkotva, hogy aki párhuzamot keres a jelenlegi dolgok, akár magán életi, akár társadalmi ügyekben, az meg is találja. Mert aki keres, az talál. Aki pedig olvassa, annak a megfelelő szavak beütnek és megjelenik a párhuzam és láthatóvá válik, hogy merrefelé halad a világ.


Ime, néhány információ:

Ez a háború, jó ideig eltart majd. Ugyanaz van ezzel is, mint a coviddal. nem kellett volna, de mégis szükséges, hogy felpörgessék a gazdaságokat az országok. Amerika nagyot fog bukni, de ilyen 100 éves történelmi bukás fog beköszönteni rá. Vele bukik még néhány ország, amik szorosan üzleteltek vele. A Viktor jól látja a helyzetet, mert minél kevesebb szállal kötődünk ehhez a háborúskodáshoz, az annál nagyobb stabilitást nyerünk. És amíg a Gyurcsány házaspár a politikában van, addig marad a Fidesz is. Kivéve, ha Gyurcsányék nélkül fog össze Kunhalmi-Donáth-Dúró. Ez a három leányzó együttesen képes lenne összedolgozva megdönteni a Fidesz 2/3-ot.

Azt is tudni vélem hála Istennek, hogy ez a korrupciós botrány ami az unióban van mélyebb, mint amiről beszámolnak, sokkal, de sokkal mélyebb.

Oké, jelenleg Magyarország és Vatikán áll legközelebb Isten országához, amely már 2000 éve, hogy elközeledett, de csak most válik lehetővé, hogy megépüljenek Isten országának a kapui. nem a Vatikánban fog megépülni, mert ott kevés a kisgyermek, hanem Magyarországon. Ezek nem szemmel látható daruval épült kapuk, hanem olyan személyek, melyek Isten akaratát képesek közvetíteni. Olyan 140 ezer kőrül lesznek akik értik ezeket a kapukat és képesek általuk belépni Isten országába. Mi vagyunk amúgy új Izrael, vagyis a régiek leszármazottjai akiket már javarészt összegyűjtött az Úr ide a kárpát medencébe és környékére. Néhányan még ateisták, de majd megtérnek, ha végzem a dolgomat tovább. Viszont azt tök jó tapasztalni, hogy mások is vannak ezen az oldalon is, akik részt vesznek a kapuk építésében. Ez nem szekta, ez személyes elhívás Krisztustól.

Én csak javaslom mindenkinek, hogy térjen meg és olvasgassa a Bibliát és ne csak arra figyeljen, amit olvas, hanem arra is, ami az olvasóban zajlik olvasás közben. Nem biztos, hogy a gondolatok elkalandozása olvasás közben a véletlen műve, mert lehet az Isten is, ahogy vezeti az ember gondolkodását. Nem irányítja, hanem csak vezeti mint a hideg-meleg játék az oviban. te találod meg az elrejtett kincset, ami benned is ott szunnyad, ő csak segít a Bibliával.

Higgyetek és láttok, Olvassátok és meghaljátok. Mert nem olyat készített az úr, amire szívetek vágyik, hanem olyat készített el nektek az Úr, amit szívetek meg sem sejtett, ám mégis megelégszik vele. Sosem ígért olyat, hogy minden könnyű lesz és egyszerű az életben, de előttetek járva elkészíti az utat, mögöttetek haladva pedig elfedezi a nyomaitokat. mert ilyen jó fej az Isten, aki szeret téged.


Ja és még egy fontos infó Istenről:

Úgy született előszőr, mint ember. Volt kisbaba, volt neki gyerekkora, hétköznapi életet élt 30 évig, majd rádöbbent, hogy ő teremti majd meg az egész világot. 3 évig csodákat művelt, aztán hamisan és félelemből keresztre feszítették. Na ott, akkor született meg isten, aki látott szörnyűségeket és igazságtalanságot, de megteremtette ugyanazt a világot ugyanazokat az évezredeket, azért, hogy a kereszthalálig vezesse még emberi önmagát. Mert így állhat csak fent a világ, ezért írják, hogy Ő a szegletkő. Neki az idő, mint egy szoba, olyan, úgy halad benne, ahogy jónak látja. De látott téged is és ezért ment keresztre, hogy megszülethess. Nélküle egyikünk sem lenne, meg sem születtünk volna. A mi szemszögünkből 1990-éve született meg Isten. Az ő szemszögéből egy örökké valóság volt újra eljutni a keresztig, évmilliárdok.


Tudom, ez igy lehet sok egyszerre. De ezért nincsenek próféták.

2023. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Istennek minden időben volt és van prófétája,azonban a próféta szó értelmezése csak a kozépkor óta jelent jövendőmondót is.


A "próféta" szó jelentése a bibliai értelemben,"az isteni üzenet közvetítője",amit lehet akár énekkel,zenével is gyakorolni,de mindenki,aki szólja Isten üzenetét a maga kortársainak,próféta.


Kétségtelen,hogy Dániel és János evangélista írt a jövőről is,de nem azzal váltak prófétákká.

2023. jún. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

Próféta: Olyan személy, aki által Isten közli a szándékát. A próféták Isten szószólói voltak, és nemcsak jövendöléseket mondtak, hanem Jehova tanításait, parancsait és ítéleteit is feltárták.

Ámós 3:7

"Mert a legfőbb Úr, Jehova semmit sem tesz úgy, hogy ki ne nyilatkoztatná bizalmas ügyét szolgáinak, a prófétáknak."

2Péter 1:21

"Prófécia ugyanis soha nem ember akaratából hangzott el, hanem Isten üzenetét mondták el emberek, ahogy arra a szent szellem indította őket."

2023. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bálint6969 válasza:
Ha valaki azt mondaná neked hogy próféta manapság hinnél neki? - Szerintem ebben áll a válasz a kérdésedre
2023. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bálint6969


Miért ne hinnék neki?


Talán egy, a sok hamis próféta közül,ha a Bibliával ellentétes dolgokat állít,hisz Isten Lelke sosem váltogatja az inspirált gondolatait.

2023. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!