Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A konfirmációnak van olyan...

A konfirmációnak van olyan módja, amikor nem kell eljárni előtte konfirmációra való felkészítésre?

Figyelt kérdés
mert a megkeresztelkedés után már azt hittem, hogy nem kell végre semmit sem csinálni, de el kellett járnom tavaly minden pénteken konfirmációra való felkészítésre, már akkor sem volt sok kedvem hozzá, de most meg kiderült hogy még egy évet kellenne, szoval tele van a tököm vele, igy kilencedikbe sokkal többet kell tanulnunk, és péntek délután 3-ra hullafáradtan hazaérek és akkor még erre is el kellene mennem, pedig végre pihenni szeretnék, nem ilyenre menni, de ez az egész az csak apám ötlete volt, de viszont meg se akarom bántani azzal hogy akkor nem járok, csak akkor van-e valamilyen módja a lekonfirmálásnak, úgy hogy ne kelljen járni konfirmációra való felkészítésre?
2010. okt. 3. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
esetleg ha a lelkészeddel beszélnél...
2010. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak édesapád miatt csinálod, ne csináld! Annak, h megkonfirmáljanak úgy, hogy lényegében közöd sincs a valláshoz, nem is érdekel az egész, annak nincs sok értelme.
2010. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, általános iskolában végig hittanos voltam (heti 1 óra). Nyolcadikban pedig egész tanévben volt heti egy alkalommal ezen felül a KT-oktatás (ami nem volt olyan rossz). Annyiban meglep a kérdésed, hogy én nem foglalkoztam ennyit vele, mint te. Nálunk is volt pár srác, akik 6-7. évfolyamban kezdtek hittanra járni, és a KT-ra se sokszor jöttek el, de ők is lekonfirmálhattak.
2010. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy péntek este fáradtan érsz haza, de ha jó a közösség, jók a témák, akkor érdemes ott lenni. Keresd benne a jót, és próbáld jól érezni ott magad.

Jártam olyan ifis csoportba, ahova sokan este 5-6 körül értek haza a koliból nyilván fáradtan, mégis eljöttek fél7-re vagy ahogy tudtak, mert jó volt a közösség, jól érezték magukat.

Viszont a konfirmáció elvileg a te személyes hitvallásod. Ezért fontosak az órák! Hogy te magad is eljuthass oda, hogy amit majd a konfirmációkor elmondasz, az ne csak egy betanult szöveg legyen, hanem a te hitvallásod is. Ne csak tananyagként mondjad majd el, hanem te magad is úgy gondolhasd. Felkészülés nélkül könnyen hazugsággá lehet az egész. Elmondasz valamit Isten és az emberek előtt, amit te nem is úgy gondolsz.

2010. okt. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!