Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy teologustól hallottam...

Egy teologustól hallottam hogy a halálunk ugyanúgy levan determinálva mint a születésünk. Az élet kezdetétől elvan döntve hogy mikor halunk meg. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem. Szerintem ez is kicsit olyan, mint a szabad akarat, emberi döntések. Isten nem determinálja, hogy mit fogunk dönteni, de mindentudása okán előre tudja. Azt se determinálja Isten, hogy holnap xy személyt elüsse egy autó, de tudja, hogy elcsapják majd.
2023. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul fogalmaztam. Nem ezt a szót használta hogy determináció hanem hogy az életünk kezdete benne hordozza a halálunk napját is amit isten már a születésünktől kezdve tud hogy mikor jön el. Nem én döntöm el hogy mikor akarok meghalni és ezért direkt teszek hogy így legyen hogy korábban haljak meg bármit teszek az már előre levan fektetve halálom utolsó napján és ezt a szabad akarattal nem tudom befolyásolni
2023. jan. 18. 21:08
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez viszont már butaság. De ezt is megválaszoltam fentebb.
2023. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Tisztázásképpen: nincs olyan, hogy isten, ezt felejtsük el. Ez szimplán egy hit, nyilván mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy milyen humbugban hisz, én addig míg gyerekek halnak éhen, lesznek rákosak, míg gyilkosok, terroristák és más szemét emberek élnek 60-70-80 évig, addig nekem ez az "isten" dolog elég visszás.


A sorsban viszont én speciel hiszek, az bizonyos mértékig meg van írva. Vannak leágazások, ahol dönthetsz így vagy úgy, de összességében az utak ugyanoda futnak ki.


Ha már a halál, én tipikusan az az ember vagyok aki szerint nem véletlen, hogy valaki kiszáll egy olyan balesetből karcolások nélkül hogy el sem hiszed, míg más egyszerűen megbotlik, beveri a fejét aztán szörnyethal.


Valaki életében 2 autóbalesetben is részt vesz, valaki meg 50 évet levezet úgy, hogy egy koccanás sem. Ez a sors, szerintem meg van mindenkinek írva. Ha pedig az van megírva, hogy márpedig te rákos leszel, akkor élhetsz te bármilyen egészséges életmódot, akkor is rákos leszel, ha meg nem ez van megírva, akkor élhetsz 80 évig úgy, hogy egy alkoholista valaki vagy.


Ezekben hiszek, persze, de nyilván abban nem, hogy ezt egy fehér szakállas öregúr dönti el ott fent. Ezért is írtam, hogy ennek semmi köze a valláshoz.

2023. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Tisztázásképpen: nincs olyan, hogy sors, ezt felejtsük el. Ez szimplán egy hit, nyilván mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy milyen humbugban hisz. Ha én holnap vonat elé ugrok és kifingok, akkor nem a nem-létező sors döntötte ezt el, hanem én.
2023. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Ő már csak tudja...
2023. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%

5


De nem ugrasz vonat elé, mert nem ez van megírva. Ha öreganyámnak fasza lenne akkor ő lenne az öregapám.


Majdnem sikerült okosnak lenned, de azért még gyakorolnod kell :)

2023. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ugrok vonat elé, mert nem vagyok hülye. Mert ha még néha szar is az élet, akkor is szeretek élni. Ennek semmi köze nincs a sorshoz.
2023. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

8


De sokan meg ugranak. Ezek szerint mégiscsak van köze hozzá.


Egyébként pedig a halálról volt szó, totál irreleváns hogy vonat elé ugrasz-e vagy sem, mert nem jelenti a halált ha vonat elé veted magad.


Lásd a 2 héttel ezelőtt kamerák előtt nyilatkozó 11 éves kislányt, aki vonat elé ugrott és úgy ült a kamerák előtt mint bárki más. Mert neki nem az volt megírva, hogy így és akkor haljon meg.

2023. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Csak szólok, hogy aki a sorsban hisz, az istenhívő.

Merthogy olyan élettelen erő nem létezhet, amelyik így tud mérlegelni és dönteni.

A "vak sors" az más, az létezhet.

De ezzel együtt azért a te döntésed is megvan.

2023. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!