Ha valaki súlyos mozgássérült és egy évbe egyszer se tud elmenni gyónni, ettől még átélheti megélheti a katolikus vallását?
Sziasztok én ilyen vagyok, felnőtt fejjel elkezdtem megélni a Római katolikus vallásom. Súlyos mozgássérült vagyok, mindenhova anyáéknak kell vinni, mivel felnőtt vagyok a mozgatásom se egyszerü. Misét a neten ill az EWTn TV-n nézem, most csak ennyi érdekel, hogy ha nem tudok elmenni gyónni, ettől még "jogom van" átélni a vallásom? Mint irtam nehezen tudok mozogni, szüleimtől EL SEM VÁRNÁM, hogy templomba vigyenek , csak azért mert gyónni kell ők se járnak templomba nekem is közel a 40 hez jött ez, hogy átélem a vallást, tehát ergo eddig nem is tartottam fontosnak a gyónást . És én úgy érzem , ha Jézusnak szeretném eltudom mondani gondolatba is, ha van mit megbánni.
De mégis érdekelne, hogy mit mond az egyház erre, ha valaki egy évben egyszer sem tud gyónni menni, mert pl fizikailag képtelen erre? (súlyosabb mozgáskorlátozottság)köszi
Mivel nincs benne akarat sem, ezért a válasz, nem.
Ha valaki igényli, akkor a papok legalább két nagy ünnep előtt elmennek gyóntatni és áldoztatni is. A mise tévében való nézése nem helyettesít semmit, mivel a mise lényege a közösségi részvétel. Nálunk például van egy tolószékes, aki menni se tud, kezei se működnek rendszeresen, de mindig ott van. Nyilván adódhatnak olyan élthelyzetek, hogy valaki semmilyen körülmények közt sem tud részt venni, ekkor mentesül a kötelező miselátogatás alól és tévében, rádióban, neten követheti. De a fentebb leírt módon így is járulhat szentségekhez. A legsúlyosabb probléma akkor van, ha ezt egyáltalán nem igényi, se az Eucharisztiát, amire a Biblia azt írja, hogy "örök életet adó kenyér", se a gyónást, ami lelki megtisztulást hoz, se a betegek kenetét, ami enyhítheti a testi és lelki fájdalmakat is.
"Mivel nincs benne akarat sem, ezért a válasz, nem."
kedves 3 as örülnék ha nem személyeskedés lenne a topikból nem ismersz, nem tudod mennyire vagyok sérült és még sorolhatnám, én egy egyszerü kérdést tettem fel, hangsúlyozva, hogy mostanába kezdek a vallással foglalkozni . Azt meg hogy ki mit igényel nem ezen topik célja , nem erről szól a kérdés. a választ köszi
Jézus nem alapított papságot.
Olvasd a Bibliát, és élj Jézus tanításai szerint.
#3: De a testi állapot adhat felmentést, így például a súlyos betegeknek, időseknek nem kötelező eljárniuk a templomba. Nem lenne kötelező annak a mozgássérültnek sem, akiről írtál. Meg a mise nem közösségi élmény, mivel nem beszélgetünk egymással, többnyire még egymás nevét sem ismerjük. Nem tudjuk, hogy ki hol lakik, miket gondol, mik a problémái, satöbbi. És erre az egyház közösségi élményről mesél.
Kedves kérdező, ahhoz meg kell tudnod a pap telefonszámát, elmondanod, hogy mozgássérült vagy, ezért szeretnél gyónni és áldozni. De úgy látom, hogy erre egyelőre még nincs igényed.
#4
Nem tudom mit húzod az orrod, te írtad:
"én nem tartom fontosnak"
Nem volt benne semmi személyeskedés, de jellemző, ha az embernek nem tetszik a kapott válasz, akkor néha támadni kezd, mint tetted te.
Gondolom a kérdés célja az lett volna, ha mindenki azt mondja, amit hallani szeretnél.
Ha a katolikus egyház véleménye érdekel, akkor azt fentebb leírták.
Ha Isten véleménye érdekel, akkor igazából valamilyen szinten megválaszoltad a kérdésedet, mikor azt írtad, "És én úgy érzem , ha Jézusnak szeretném eltudom mondani gondolatba is, ha van mit megbánni."
"Jogod van" hinni és bízni Benne, az Ő szeretetében és megbocsátásában, bármilyen élethelyzetben és életkörülmények között.
Nálunk minden hónapban minimum egyszer kijár a plébános az otthon felkő betegekhez.
Szóval van erre lehetőség és akkor otthon meggyóntat, megáldoztat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!