Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Nem érzitek úgy,...

Muszlimok! Nem érzitek úgy, hogy a vallásotok túlságosan lekorlátoz?

Figyelt kérdés
Legyen szó arról, hogy mit nem ehettek vagy, hogy napi 5x kell imádkozni és ehhez hasonló dolgok.

2022. dec. 10. 22:14
1 2
 1/18 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Nem.


Kibirom disznó hus nélkül meg pia nélkül.


Az ima pedig segit ídőrendet kialakitanom.

2022. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1

És sajttorta és pillecukor nélkül? :D


De egyébként ezt a disznóhús témát sosem értettem.


Egyrészt egészségügyileg mi a gond vele?


Másrészt akkor milyen felvágottat teszel a szendvicsbe? Xd

2022. dec. 10. 22:57
 3/18 Isti22 ***** válasza:

Az erkölcsrendszerek viszonylagosak, minden kultúrkör korlátoz, egy muszlimnak semmivel sem nehezebb ellenállni a sajttortának, mint neked a kutyahúsnak.


A disznóhús nem egészségügyi, hanem erkölcsi kérdés.

2022. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"És sajttorta és pillecukor nélkül? :D"


Az utobbit fogyasztom, az elöbbiről életemben nem hallottam de soha nem ennék belőle!


"De egyébként ezt a disznóhús témát sosem értettem.



Egyrészt egészségügyileg mi a gond vele?"


Nem nagyon tudom én se, lehet hogy az hogy minden evő, már mint tényleg MINDEN evő, vagy valami más. Vannak kutatások miszerint nem egészséges vannak miszerint az.


Mindenesetre enyi bele fér.


"Másrészt akkor milyen felvágottat teszel a szendvicsbe? Xd"


Általában csirkéset, de marhásat és pulykásat is szeretek.

2022. dec. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért mi van a sajttortával?
2022. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4 Abban van az egyik legtöbb baktérium, azt mondta a biosz tanárom. Mondjuk, hogy sülve miért nem lehet az

jó kérdés.Akkor elvileg màr elpusztulnak benne a baktériumok.

Elvileg a disznók néha a megeszik a saját ürüléküket is.

Amióta ezeket tudom èn se eszem olyan jóízűen.

2022. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5

Tartalmaz zselatint.


A zselatin pedig általában a sertés kötőszövetéből kivont kollagén.


Ezért asszem haram-nak számít (nem halal azaz nem fogyasztható)


Pillecukor


"A mályvacukrot általában sertés- vagy marhahús-zselatinból készítik. A szivacsos cukorka csak akkor megengedett és alkalmas muzulmánok számára, ha valamelyik halal forrásból állítják elő, nevezetesen (1) Halal levágott szarvasmarhából nyert marhahús zselatinból, (2) halzselatinból vagy (3) növényi alapú (karragén, agar-agar) )."

2022. dec. 13. 20:39
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Oké de a mai sertés tenyésztők azért figyelik és tisztában vannak vele, hogy mit adnak a sertésnek. Figyelnek, hogy ne egye meg a saját örülékét meg hasonlók.

2022. dec. 13. 20:41
 9/18 anonim ***** válasza:
A disznóhús azért haram, mivel a disznó egy nem tiszta állat, mindent megeszik, amit lát, ürüléket, moslékot, tényleg minden szart. Azokban az időkben nem volt hűtő meg fagyasztó, a romlandó húsok tartósítását nagyon nehéz volt megoldani, illetve a sütés sem volt annyira modern, mint napjainkban. A disznóhús a disznó táplálkozási szokásai miatt sokkal több baktériumot és emberre veszélyes kórokozót tartalmazhat, így hamarabb is indul romlásnak, illetve ha nincs megfelelően átsütve, akkor ezek a baktériumok nem halnak el benne, és az emberek megbetegszenek.
2022. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok

Abban igazad van kérdező, hogy a világ fejlődött és most már a modernizáció lehetővé teszi a disznóhús megfelelő tartósítását és elkészítését, viszont szerintem nem olyan nagy áldozat egyfajta húsról lemondani, hiszen mellette ott van még sok más. Aki pedig muszlimnak születik, alapból soha nem is kóstolja meg a disznót, így megint nem nagy áldozat lemondani róla, ha nem is tudod milyen.

2022. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!