Az Ószövetségben leírt Édenkert a mai Bahrein szigetországban található a Perzsa-öbölben?
Régészeti lelőhely, temetkezési hely a Perzsa-öbölben található mai Bahrein szigetországban, a valaha feltalált legnagyobb ősi temető, kb. i.e. 2200 és i.e. 1750 közötti időszakból, több mint 170.000 kisebb-nagyobb halomsírban nyugszanak itt az akkor élt emberek (lásd a videót a halomsírokról), csontjaik arról árulkodnak hogy ezek az emberek nagyobbak és egészségesebbek voltak és hosszabb életük volt mint az ezen a területen élő más népek tagjainak, egyes sírokban balzsamozott kígyók tetemeit helyezték el. (Akkoriban a tengerek szintje alacsonyabban volt.)
https://www.youtube.com/watch?v=GkX6mkgCpak
Szia
Csak találgatni lehet, hogy eredetileg hol lehetett az Éden-kert. Földrajzi behatárolásához a Bibliának az a leírása szolgál elsődleges támpontként, mely szerint volt egy folyó, amely ’Édenből eredt’, és amely ezután négy „főágra” szakadt, létrehozva az Eufrátesz, a Hiddekel, a Pison és a Gihon nevű folyókat. Lásd: 1Mózes 2:10–14. Az Eufrátesz (héb.: Peráthʹ ) közismert. A „Hiddekel” nevet az ókori feliratokon a Tigris megnevezésére használták. A másik két folyót, a Pisont és a Gihont viszont még nem azonosították.
Az Éden-kert hagyományos helyeként már régóta az Araráttól mintegy 225 km-re délnyugatra elterülő hegyvidéket javasolják, amely a Van-tótól néhány km-re délre, a mai Törökország keleti részén van. Abból sejthető, hogy Édent valamilyen természetes akadály vette körül, mondjuk hegyek, hogy a Biblia szerint csak a kert keleti oldalára lettek állítva kerubok, ahol kiment Ádám és Éva: 1Mózes 3:24.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!