Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az,hogy adjam át...

Mit jelent az,hogy adjam át Istennek a nehézségeimet?

Figyelt kérdés

Ne cipeljem a problémáimat hanem adjam át neki!

Ezt hogyan lehet megtenni?

Mit kell csinálni?



2022. júl. 25. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy elfogadod ezeket a nehézségeket. A szenvedés Krisztus nélkül értelmetlen fájdalom, Krisztussal pedig részesedés az Ő szenvedéséből, kereszthalálából, s majd reményeink szerint feltámadásából is.
2022. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés.

Minden embernek van egy időszaka, amikor egészen összegyűlnek a viharfelhők a feje felett. Gondok, problémák, nehézségek nehezítik az ember életét.

Ez, amire te készülsz egy többfázisú mutatvány. Így halaást mindenképpen el lehet érni. Na mármost nem mindegy, hogy mire figyelsz oda az életedből. Látod a gondokat, problémákat, nehézségeket, ezzel nincs is semmi gond. De Isten adott az embernek egy egész tárháznyi képességet, amiket megfelelően alkalmazva egészen más megvilágításba helyezhetjük a nehézségeinket. Nekem is javasolták ezt és nem titkolom, azért, mert mindenben észrevettem a problémát és nehézséget. Amolyan problémafókuszba helyeztem a Körülöttem lévő világot.

Kénytelen vagyok leírni a saját példámat, hogy megértsd. Láttam a problémáimat: Drogfüggés, kevés fizetés, csalfa feleség aki bármikor kiteheti a szűrömet, gyerekneveléssel kapcsolatos kihívások. És belűl rendesen megsértődtem, amikor azt tanácsolták, hogy adjam át ezeket a dolgokat Istennek. Nem értettem. Mindez 5 évvel ezelőtt történt. Én annyit tudtam és tapasztaltam, hogyha eljárok ilyen anonim alkoholisták vagy NA csoport gyűlésekre, akkor valamivel pozitívabban látom a világot és nem sóvárgok a drog után. Ettől függetlenül a fiam balhézott az oviban, az asszony félrekurt, pénzem nem volt és várható volt, hogy a házasságomnak meszeltek. Mivel már sok veszteni valóm nem volt elmentem egy drog rehabra. Ott legalább józanodtam annyit, hogy elkezdjem megérteni, hogy hogyan is kellene átadnom a problémát istennek. Elkezdtem az alapoknál: Tanulmányoztam magamat, az életemet, amit addig leéltem és tanulmányoztam Isten megnyilvánulásait a világban. Csak hogy megismerjem, hogy ki az a csóka, aki át veszi a nehézségeimet. Mikor belekezdtem, azt hittem, hogy tudom, hogy ki isten, de rá kellett jönnöm, hogy nem. Fogalmam sem volt róla, hogy Isten hatalma miben teljesedik ki és ő maga hogyan észlelhető. De elindultam valamerre. És a rehabot bár félbe hagytam, később vissza is estem, mégis úgy éreztem az ezt követő évben, hogy az ott eltöltött pár hónap adott valamit, amit nem lehet egyszerűen szavakba önteni. Másfél évvel később jöttem rá arra, hogy basszus, én az egész életemet egy nejlonzacskóban éltem le. Elkezdtem valóban megoldásfókusszal tekinteni a körülöttem lévő világra és a problémáimra és íme, ez kerekedett ki belőle:

A fő problémám a drogfüggőség volt. De ezzel a problémával gyakorlatilag megszűnik a hajléktalanság fenyegetése, hiszen gyakorlatilag az ország bármely részén élhetek, mert mindenhol vannak rehabok.

Kevés a fizetésem, az sem probléma, hiszen bármelyik másik munkahelyre megyek is el, ennél csak többet kaphatok.

Nincs pénzem, vagyonom, az sem probléma, hiszen így semmit és semennyit sem tudnak elvenni tőlem, nem tudnak megkárosítani anyagilag.

Elvált az asszony és vitte a gyerekeket? Mi is volt ebben a probléma? Nincs veszekedés,nyugalom van, béke van, a gyerekeket pedig bármikor telefonon elérhetem. És lehet, hogy ma már egy másik országban élnek és így nem tudom megölelni őket, de képzeld el, amikor pár havonta, félévente sikerül találkoznunk. Olyan szeretettel ölelnek meg és puszilgatnak, és olyan jó esik hallani a hangjukat és látni a kis arcukat, hogy az messze felülmúlja azt, amit az anyjuk valaha is kap tőlük.

Amikor a válásom volt, akkor ütöttek be igazán Krisztus tanításai és nagyon jó lehetőséget láttam arra, hogy a gyakorlatba is átültethessem Krisztus tanítását. Volt egy nagy házunk és 2 lakásunk. Azt mondtam az exnejemnek, hogy tartsa meg, nekem azokból nem kell egy forint sem. Költse a gyermekeinkre. Én persze vissza kényszerűltem menni a szüleimhez lakni. Itt a probléma: ,,Baszzus harmincakárhány évesen a szüleimnél lakom" De ekkor már a megoldást is kerestem ebben a helyzetben. Olcsó lakbér, főznek, mosnak rám, állandó társaság. De a legjobb az, hogy van, aki 20 évesen elköltözött a szüleitől, majd feléjük sem bagózott, de a temetés után naponta kijárt a sírjukhoz siratni őket. Én így kihasználhatom az időt a szüleimmel, ami megadatott, esélyt adva nekik, hogy átadják és elmeséljék azokat a történeteket is, amiket amúgy nem tudnának.

Ez a nézőpont megváltoztatásának képessége. Ha mindig ugyanabból a szemszögből nézed az életedet, akkor nem veszed észre, hogy egy másik szemszögből a problémáid és nehézségeid tulajdonképpen nem is olyan szörnyűek, mint azt hitted.

Aztán a napi rendszerességgel végzett ima, meditáció szintén egészen nagy csodákat tud végbe vinni az emberben. Ha beszélsz Istennek a problémáidról és kéred, hogy segítsen meglátni a megoldásokat, akkor ő bizony meg fogja mutatni neked. Lehet, hogy a megoldásai számodra nem szimpatikusak vagy félelmetesek ( mert általában ilyenek) de valójában a legjobb út, amin járhatsz.

Ha nagyon mélyen vagyok, akkor hangosan szoktam kiönteni neki a szívemen. Általában vezetés közben. Nekem ez nagyon sokat segít. Megkönnyebbülök, megnyugszom.

Ahhoz, hogy át tudjam adni a nehézségemet Istennek, meg kell bíznom benne. Ahhoz, hogy megbízhassak benne, látnom kell, hogy ő barátságos és szeret engem. Ahhoz, hogy ezt az állapotot elérjem elkezdem sorolni, hogy ki és mi mindenért vagyok neki hálás. Hidd el, ez így működik. Megköszönöm a fedelet a fejem felé, azt, hogy van meleg víz a zuhanyozáshoz, sőt, egyáltalán van lehetőségem zuhanyozni. megköszönöm az ágyat, amiben alhatok, meg mindent példáúl a munkahelyemet, a barátaimat. Megköszönöm, ha tudtam valamin nevetni a napomban, mert volt időszak, amikor csak sírni tudtam volna és hála Istennek, most már nem azokat a napokat kell élnem.

Ez nem Istennek fontos, hanem nekem, azért, hogy tudjam és átérezzem, hogy megbízhatom Istenben. Olyan, mint egy jó szülő.

Ami nagyon fontos és ezt szerintem nagyon jól jegyezd meg: Ne aggódjál, mert az nem segít, maximum ront mindenen. Ne sóhajtozzál a jövő év, a jövő hónap, sem a jövő hét problémái miatt. Ha ilyeneken el kezdesz agyalni, koncentrálj a mai nap eseményeire. Neked mindig csak a mai napot kell átélned, neked csak a mai nappal van dolgod. A hólnapi nap hülyeségeivel majd foglalkozz holnap.

Az ember amik miatt aggódik, annak 90 %-a be sem következik. Ez tény. Szóval ezzel a ténnyel már én is elvettem a problémád 90 %-át.

Nincs mit, ne köszönd.

További tények: Egy év 365 napból áll. Ha csak 1 nap problémáinak a megoldásaira fókuszálsz, csak a mai napéra, akkor annak a megmaradt 10 %-nyi problémádnak is már csak az 1/365 része marad meg. Magyarúl az eredeti nehézségeidnek csak a 0,0273972602739726%-a

Ugye, milyen egyszerűen eltüntettem a problémád legjavát. Nincs mit, ne köszönd. És számodra ezzel még nincsen vége, ugyanis egy napnak még a legkeményebbek is átalusszák a negyedét. Ez azt jelenti, hogy az eredeti nehézségeidnek már csak a 0,0205479452054795%-a az,ami miatt addódni kelljen. Tehát kettő a tízezerhez az esélye annak, hogy valami balúl sül el. Tehát gyakorlatilag egy kis matekkal szinte teljesen problémamentesítettelek.

Szóval a humor is nagy segítségedre lehet. Istennek ugyanis van humorérzéke, sőt a legjobb humorérzéke neki van, csak nekünk kell kicsit több idő, amire leesik a poén. De erre majd te magad is rájössz.

Isten az embernek hatalmat adott. Olyat, amely képes elvezetni az örökéletbe is. Csupán hinned kell benne, hogy képes rá.

Végül leszögezném, hogy minden egyes sort teljes komolysággal írtam le. Isten átveszi a nehézségeket, gondokat, problémákat éppen úgy, ahogy egy apa a kisgyermek elromlott játékát. Ugyan azt teszi, mint egy szülő. Vagy megjavítja neked vagy megmutatja, hogy hogyan javítsd meg magad vagy elveszi, míg elég nagy nem leszel, hogy játszál vele.

De van az úgy, hogy a kisgyermek is játéknak gondol nagyon is komoly dolgokat. Értse, akinek értenie kell.

És van az úgy is, hogy isten egy embert küld vagy egy levelet, ami megjavítja az elromlott dolgokat vagy jóra tanítja a rossz gyerekeket. Mert Isten hatalma mindenható, mindenen átható, korlátlan. Csak te vagy képes lekorlátozni a hatalmát az életedbe. Szerintem leírtam mindent.

Tündinek üzenném! A tojást elfelejtetted.

2022. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kereszténység, Jézus hirdette Isten gondviselő Isten. Felvehető vele a kapcsolat, Jézusban való hit által.


Olvasgasd a Zsoltárok könyvét, Jézus tanításait és az apostolok írásait, hogy többet tudj meg a gondviseléséről.


Ha most gondolkodsz a hívővé váláson, ajánlott könyvek:

John Maisel: Isten-e Jézus?


C.H. Spurgeon: Mi a hit és hová vezet?

[link]


Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó)

2022. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hívőként Isten megígéri, hogy az alapszükségleteidről gondoskodik (nem úgy, hogy helyetted keres munkahelyet, vagy dolgozik!), és neveli a személyiségedet a körülmények által.


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”

2022. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rábízod, hogy oldja meg.

Nem úgy, hogy keres neked munkát vagy elmegy helyetted ügyintézni, bevásárolni. Hanem megkönnyíti a folyamatot, és neked lelkierőt ad hozzá. Megbízol benne, hogy nem lesz semmi baj és sikerülni fog.

2022. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!