Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, írtok bizonyságo...

Keresztények, írtok bizonyságot a megtérésetekről, hogy hogyan találtátok meg Istent és milyen az új életetek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 24 éve tértem meg, és azóta is boldog és teljes az életem!


Kisgyermekként református nevelést kaptam, konfirmáltam is, de Istennel nem volt személyes kapcsolatom, és csak azért hittem benne, ha esetleg mégis létezne belépőm legyen a mennybe. Aztán 15 évesen elkerültem egy táborba, ahol egy lelkész arra biztatott, hogy forduljunk bátran imádságban az Istenhez, Ő válaszolni fog. Ez meg is történt, és Isten megszólított a Biblián keresztül. Azóta folyamatosan tanulmányozom a Szentírást, és naponta kapok útmutatást az Istentől!


Ezután 4 évig még református körökben éltem, de ahogyan jobban megismertem a Bibliát váltanom kellett. Jelenleg a gödöllői Bibliaházba járok, közben elvégeztem egy teológiát, hogy eredeti nyelveken is képes legyek olvasni a Szentírást, a mélyebb megértés érdekében. Isten megajándékozott egy szép családdal, és remélem gyermekeim is hasonlóan követni fogják Jézust.


Üdv. Péter

2010. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szep bizonysag volt Peter!

Isten aldjon meg csaladoddal es gyermekeiddel egyutt!

2010. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység nagyon tág fogalom. Ami a sok keresztény irányzatot összeköti, az Jézus személye. De én a szkíta kereszténységnek vagyok a híve és nem a zsidó-kereszténységnek. Ez utóbbit a zsidó egyház, a Vatikán, a Habsburg Birodalom és egész Árpád előtti Európa demagógiájának tartom. A szkíta kereszténység történelmileg is helyre teszi Jézus kilétének a kérdését. Sok (nem magyar, hanem amerikai tudós) jutott el addig, hogy Jézus a Pártus Birodalom Edessa Királyságának trónörököse volt, aki a Kr.e. 721-ben eltűnt 10 zsidó törzset kereste (akiket az asszírok elhurcoltak, ld. Verdi: Nabucco)és szerette volna újra egységes államban egyesíteni, jóllehet Jézus nem volt zsidó, hanem galileus (Galilea = galil am goim = gojok földje). Mindez nagyon súlyos provokáció volt a 10 zsidó törzset eláruló Judea (Salamon és Benjámin törzsek)felé. Ők gyilkolták meg a pártus Jézust, politikai okokból. Jézus tehát a zsidók királya volt, de nem volt zsidó (ez leginkább János Evangéliumából jön elő), de nem ellenük, hanem értük. Izrael Állam megszűnt 200 év után, Kr.e 721-ben. Csak tudnám, hogy a mai Izrael miként bitorolhatja az Izrael nevet Judea helyett. Ezek történelmi dolgok, nyilvánvaló, hogy nem ezekről szerettél volna kérdezni. Magam sem vagyok antiszemita, de a judeai történelemhamisítást nagyon elítélem. Ha nemcsak hinni szeretnél, de megvilágosodni is, bármikor állok rendelkezésedre. Tel: 06209562513, vagy drelekcsaba@gmail.com
2010. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!