Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy a buddhizm...

Hogy lehet az, hogy a buddhizmus és több másik vallás is az (erős) egót károsnak, vagy nem előrevezetőnek, de fontosnak tartja az önbizalmat?

Figyelt kérdés

Buddha a 14 figyelmeztetésében mind a kettő megjelenik. A 2. figyelmeztetés szerint "Az ember legnagyobb bukása az önteltség", az hetedikben pedig arról beszél a Buddha, hogy: "Az ember legsajnálnivalóbb tulajdonsága az önbizalmának a hiánya".


Ezt hogy érti a Magasztos? De ez sok másik vallásban is megjelenik.


Hogy lehet valaki egó nélküli, ha közben van önbizalma?



2022. máj. 17. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az egó szónak több definíciója van, minó az isten szónak.


Remélem érted.

2022. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#10.

Ez nem igaz.

Egy időszak volt a japán történelemben, amikor üldözték a keresztényeket, akkor is a császár miatt, aki inkább volt valami babonás szemléletű, nem tisztán sintó hitű, mint buddhista. Ő végeztette ki Miki Szent Pált, aki egy szamuráj család sarja volt és buddhista szerzetesből lett keresztény szerzetes.

2022. máj. 17. 20:32
 13/18 A kérdező kommentje:
Amúgy Japánnal példálózni elég nagy butaság. Felhívnám a figyelmed, hogy Japánban a harmadik legnagyobb vallás a kereszténység. Japánban két irányzat népszerű a kereszténységen belül: a római katolikus, illetve az ortodox. A japán társadalom rendkívül elzárt volt, csakúgy mint korábban a kínai, vagy még azt megelőzően a mongol és a hun is. A nyugati ember nem igazán tudja felfogni, ami ott volt régebben. Az erőszak nem volt elítélendő, ahogy a rendkívül kegyetlen kínzás és kivégzés sem. A hűség mindenek felett állt. Japánban ez nem is volt olyan régen. Elég csak a harckultúrára gondolni. Röviden és tömören a japánok, miután elterjedt köztük a kereszténység másként értelmezték a tanokat, és bizony a japán keresztények is rendkívül kegyetlenek voltak. Hasonlóan az első magyar keresztényekhez, akik szintén vallásilag keresztények voltak, de szemléletükben lemoshatatlanul ázsiaiak. Japánban elég Amakusa Shirōra gondolni, aki egy japán szamuráj és nem utolsó sorban keresztény volt. A lázadása során szinte válogatás nélkül fejeztette le az ellenfeleit. Ez ott nem volt kegyetlenség. Ez nem vallás, hanem szemlélet kérdése.
2022. máj. 17. 20:41
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

#12

Olyan keresztény szerzeteseket is megöltek, akik nem japánok voltak. Több, mint 40 ezer keresztényt végeztek ki a buddhisták Japánban, nagyon sokat kegyetlen kínzásokkal. Ha ez nem kegyetlenség, akkor nem tudom mi. Az irtózatos kínzás valószínűleg Japán szemmel is kegyetlenség volt, nem véletlenül alkalmazták, hanem elrettentésként.

[link]


Ezen felül sok mai buddhista országban is elnyomják, vagy üldözik a keresztényeket. A buddhista országokban semmivel se jobb keresztényként élni, mint sok iszlám országban.

Néhány példa is, Bhutánban a katolikus papokat, püspököket börtönbe zárják koholt vádakkal. Laoszban papokat gyilkolnak meg, büntetlenül sokszor, templomokat rombolnak le. Mianmarban szintén üldözik a keresztényeket, de mellettük a muszlim kisebbséget is. Ezek mind buddhista országok.

2022. máj. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#14.

A szövegben, amit mellékeltél sehol nem szerepel a buddhizmus szó. :-)


Japánban ebben az időszakban az emberek többsége sintóista, illetve ősi vallások (pl. ainu vallás) követője volt.


Burma kő kemény katonai diktatúra, a fasizmushoz eléggé közel áll. Szerintem álszentség befeketíteni a burmai buddhistákat, úgy, hogy nekünk is volt egy Prohászka Ottokár püspökünk, egy Pius pápánk stb.

2022. máj. 18. 19:14
 16/18 A kérdező kommentje:

Ezenfelül Japánt nem lehet felfogni nyugati ésszel. Bármennyire is próbálod, nem tudod. Ott teljesen természetes és bevett gyakorlat volt a nyilvános lefejezés, kerékbetörés, illetve a fejek karóba húzása még a 20. században is, egészen az amcsi megszállásig. És bizony ám a római katolikus keresztény, illetve ortodox keresztény japánok sem kifogásolták. Sőt, több szamurájcsalád áttért a keresztény vallásra a buddhizmusról.


Japánban a 20. század elején még tök hétköznapi volt a harakiri és volt olyan szamuráj, aki keresztényként is megtette, mivel nem tartották öngyilkosságnak. Úgy hitték, hogy ez egy dicsőséges halál, ami a tisztesség kimutatása. Nem is éreztek félelmet. A szamurájok sem éreztek megbánást, amikor valakit lefejeztek az utcán, csupán mert nem ment át valaki az út túlsó felére.


A modern pszichológiát azzal is szokták kifogásolni, hogy túlságosan a nyugati, modern mintákra épül.

2022. máj. 18. 19:20
 17/18 A kérdező kommentje:
*tisztelet, hűség kimutatása
2022. máj. 18. 19:22
 18/18 A kérdező kommentje:
Meg dühöt sem éreztek. Egyszerűen ok-okozati összefüggés volt.
2022. máj. 18. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!