Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éltek valaha olyan hitben élő...

Éltek valaha olyan hitben élő emberek akik megölték magukat miután elérték céljaikat? Pl.: A dolgom bevégeztetett, ideje tovább állni. Vagy valami hasonló gondolkodás, remélem értitek. Regen keleten voltak ilyen vallások vagy mik.

Figyelt kérdés
Ilyen vagy ehhez hasonló hitvallás érdekel.

2022. ápr. 9. 08:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Mintha csak azért "küldték/érkeztek" volna a földre hogy elvégezzenek pár dolgot, és miután megvan végre szabadon távozhatnak.
2022. ápr. 9. 08:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű igen, a Tavasz, Nyár Ősz, Tél... és Tavasz filmben így lehet értelmezni. A mester átadta a tudását a tanítványnak, megöregedett és bevégeztetett, nincs már dolga a Földön, nem várja meg a természetes halált. Távol keleten valahogy az öngyilkosság teljesen természetes velejárója az életnek, elég csak a szamurájokra gondolni, vagy a koreai nyugdíjasokra akik inkább megteszik, hogy ne legyenek terhükre a családnak, japánban az öngyilkosok erdeje a reménytvesztetteknek stb. Ahol az egyén követ el bűnt, ezért nincs bűntudat érzés, pokollal való fenyegetőzés a hitrendszerükben.
2022. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megnézem a filmet. Köszönöm a válaszod
2022. ápr. 9. 11:30
 4/8 hgwell válasza:

Én ezt tervezem. Ha megvagyok akkor mar nincs dolgom. Addig viszont meg teszek egy par dolgot kozben es ha kibujtam az elso reszbol ami a feladatom volt teljesen mindegy hogy meddig jutok a tobbivel mert mar nem szamit.a fö kotelessegem teljesitettem az idom es eletem pedig nem eri meg hogy tovabb is vigyem. Erre mondják , hogy elég volt.

Ez a keleti főrendbeli egység.

Lelket adnak a viragnak nem kitepik azt ha harapos akkor megprobalnak nem kozel menni hozza de ha harapos es feleje fut akkor szembeszall vele.

Magyar honban van aki iranyitja a haraposat es akkor engedi hogy fusson feled hogy megharapjon ha o ugy latja jonak.

A 'jo' szo az elvi alapon hagyomany. Ez a szo idehaza csak érdek szimbolizalas.

Van aki akkor is megteszi , hogy tovabb induljon ha tudja magarol jo ember de nem birja tovabb mert sanyar mod volt az elete es nem lat ertelmet a megnyugvasara.

Keleten az ongyilkossag a megnyugvas es sanyar elet utolso lehelete valamint önelégedettség. Nem ismerik el hibajaikat csak csiszoljak azt es ha megtortenik a hiba inkabb meghalnak minthogy szegyenben eljenek habar ez nagyon sok naívságot rs hirtelenseget bizonyít.

Kivétel az idősebb korosztaly aki önelégedettségből megy tovább örök nyugalomért.

Fiatalok nem ölik magukat pusztán önelégedettségből.

Én például gombának látom az összes embert, olyanik mint a fertőzés, szaporodó hamis képek akiket ha mérgesek kikerülik ha többen vannak akkor letapossak, nem ertekelik azt miert van az ott es miert lett olyan merges azon a helyen a gomba.csak ugy latjak nem jo.pedig megcsak nem is fut feled szabjaval meg hegyes fogakkal a sotetben.csak ott van es kesz.

2022. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"A halálos böjtöt a hindu, a buddhista és a dzsain aszkéták és a háztartások használják az öngyilkosság rituális módszereként, amelyeket a hinduizmusban Prayopavesa néven ismernek; Sokushinbutsu történelmileg a buddhizmusban, és mint Sallekhana a dzsainizmusban. A katárok a consolamentum szentség befogadása után is böjtöltek, hogy erkölcsileg tökéletes állapotban haljanak meg." - [link]
2022. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A buddhista vallás indiai alapítója is gombamérgezésben halt meg, inkább ostobaság volt a halála, mint öngyilkosság.
2022. ápr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezek rituálék nem? Valami isten félének áldozzák fel magukat. Jól értem?
2022. ápr. 15. 15:59
 8/8 hgwell válasza:
kigombazzak magukat. bemegy majd kijon aztan mintha nem tortent volna semmi csak fustol tovabb a reggeli utan. ne ketelkedj buddhaban. nem ember volt. fuggo. szoktam vele talalkozni a szamaritanus gyulekezetekben. jo ember csak kicsit neha megmakacsolja magat aztan 2hetig meg sem mozdul csai nez elore csukott szemmel hiaba beszelsz neki. ahogy hallottam nem is elo valaki.
2022. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!