Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha akaratlanul követünk el...

Ha akaratlanul követünk el bűnt az is bűnnek számít?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 22:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha bunt elkovetsz (benne a van a bun szo) tehat ha akaratlanul is koveted el az meg bun marad legfeljebb ennyhebb a buntetes! Azon okos embereknek akik balesettel jottek pl kilepnek eled fektavolsagon belul es elutod stb stb na az nem szamit bunnek mert ott az hibazott aki kilepett eled fektavon belul tehat sem szandekosan sem veletlenul nem kovethetsz el BUNt!!!!


Bumt valamilyen cselekedettel kozrejatszassal lehet elklovetni ez lehet vetlen vagy szandekos attol meg bun marad a buntetes merteke meg fugg attol milyen minosegben es mekkora rahatassal okoztal (nem szandekos) buncselekmenyt pl epitkezesen rossz utasitast ad a muvezeto es meghal 1 munkas, vagy villanyszereloknel gyakori az eset de volt pelda legiiranyitoi rossz dontesre is stb stb stb ezek munkakorben elkovetett buncselkemenyek hiszen ha egy ember meghal mas hibajabol az buncselekmeny vagy a szulo aki miatt meghal a gyereke mert valamit elolhagyott es a 2 eves gyerek emiatt meghal (ugye a szandekossagnak a legaprobb jele sem lelheto fel) na akkor is van eljaras buncselekmeny cimen stb lehetne sorolni a peldakat de ugye mindnekinek vallania kell a tetteert a felelosseget ha akarattal csinalt a ha nem...

2010. szept. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ez sztem kevés infó.
2010. szept. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az erkölcstan megkülönbözteti a gyönyörködtető jót (bonum delectatione), a hasznos jót (bonum utile), és az erkölcsi jót (bonum morale). Egy emberi cselekedet sohasem anyagi okában (causa materialis) „jó” vagy „rossz”. A rossz nem princípium, hanem léthiány. Egy cselekedetet az teszi bűnössé, ami hiányzik belőle. Egy emberi cselekedet akkor bűnös, ha a cselekvés tárgyi célja (finis operis) és a cselekvő alanyi célja (finis operantis) között disszonancia van.
2010. szept. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kérdező mit értesz "akaratlan bűn" alatt?
2010. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Először tisztázni kellene mi a bűn: jogi, erkölcsi, társadalmi, vallási és egyéb szempontból.


Ha a vallásira gondolsz akkor nincs bűnöd, mert Jézus 1977 évvel ezelőtt az összeset elvitte az Atyához, azaz megváltott bennünket! Ha ez nem így van akkor a papok óriásit hazudnak. Tehát ha elkövetsz valamit, akkor azt magadnak kell eldönteni, hogy bűn vagy nem bűn.


Társadalmi szempontból a törvények szándékos be nem tartása a bűn, de fogadsz egy jó ügyvédet és az mindenből "kimos", ugyanis ebből élnek.

2010. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14:40

Most így hirtelen gyerekes példa jutott eszembe..pl. ha akaratlanul rálépek egy kisebb állatra és ezzel megölöm.

2010. szept. 14. 14:52
 17/21 anonim ***** válasza:

érdekes,nekem is pont ez a példa jutott eszembe:-)

na akkor kifejtem:-)

kezdjük ott,hogy nem lehetsz jó.nincs jó ember,egyáltalán mi az,hogy jónak lenni? nem,nem bűn ha rálépsz egy kis állatra,úgy,hogy ha nem veszed észre.miért kellene emiatt bárkinek is bűntudatot éreznie,ha azt sem tudja,hogy miért történt? bízz a teremtőben:az életben vannak események amiket senki nem tud megmagyarázni:miért halt meg ez vagy az az ember,kinek a hibája,hogy nem élhetett volna még 10 évet? az orvosé? vagy a feleségéé,aki kikészítette idegileg és ezért kapott infarktust? vagy a sok a belvárosban belélegzett szénmonoxid-gáz amitől tüdőrákot kapott? vádolni lehet bárkit,bármit,bűnöst,bűnbakot mindig lehet találni.

egy dolog számít ebben a kérdésben:megérteni a dolgokat,tudatossá válni,és nem ártani szándékosan egy élőlénynek sem.persze ehhez hosszú az út.de olyan események miatt ne érezz bűntudatot aminek még az összefüggéseit sem érted.

2010. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nincs bűn csak tudatlanság.

De sajnos a tudatlanság nem mentség...

2010. szept. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az a bűn(gátló effekt), amit akaratból teszel meg, és önző megnyilvánulás. Tehát ha van lehetőséged választani a cselekmény megtétele előtt, és a "rosszat" választod, akkor bizony bűnről beszélünk...ha nincs választásod, mint a példádba, hogy egy kis állatot eltaposol...nos nem rendelkezel komoly szinten kifinomult érzékszervekkel, hogy mindent észlelhess, szóval ez így belefér...de ha látod, és nem foglalkozol vele, csak taposol...nos ott "gondok" vannak. :)

A figyelmesség természetesen hozzátartozik a pozitív oldalhoz, de nem vagyunk olyan fejlettségben még, hogy mindent érzékelhessünk...ez nem azt jelenti, hogy nagyítóval kell járni az utcán, és mindenhova benézni, nehogy valamire rálépj(egyébként poratkából elég sokat megölünk naponta). Egyszerűen annyi, hogy ne a gonosz szándék vezéreljen, ha tudsz jól(önzetlen szeretetből) dönteni, akkor tedd meg. ;)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 F erii ***** válasza:

Öszegezve:

-Bűnt szándékosan lehet elkövetni, gondatlanságból

-az nem bűn, hogyha akaraton kívűl követsz el, bűnt

Jó példa volt ez az Kisállatos sztori


Ferii

2010. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!