Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A megkeresztelkedés után...

A megkeresztelkedés után hogyan lehet megszentelődni és teljes szívből hinni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt még előtte kéne, különben minek a keresztség?
2022. márc. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuper kérdés ez is!

Kezdjük előről! Ha hiszed a szívedben, hogy Krisztus az Isten Igéjének megtestesülése, ha hiszed, hogy a bűneidét meghalt és feltámadt a megigazulásodért és elutasítod a benned lévő bűnt, akkor szellemileg máris újjászülettél, megkaptad Isten azaz Jézus szellemét a Szent Szellemet és üdvösséged van!!! Ez egy nagyon jó dolog, emiatt legyen hálás a szíved és erre a halálra alapozva elindulsz az életed végéig tartó megszentelődésben, ami alatt fokozatosan tisztulsz a bűntől, érzéked lesz a jó és a rossz tökéletes megkülönböztetésére, azaz fokozatosan krisztusivá válsz.

Ha életed végéig kitartasz Krisztusban, akkor meg is marad az üdvösséged.

Ha újjászülettél, akkor már tartsd úgy, hogy bűntelen vagy, ez tovább segíti a megszentelődésed.

Nagyon fontos, hogy Pál apostol gyakorlati leveleit megértsd.

1. Római levél

2. Galata

3. 1 Korintus

Ezek az alapozó levelek


Sok sikert, sok áldást! Sikerülni fog, mert Krisztus dolgozik benned. Ha bűnt követsz is el, akaratod ellenére, ne ragadj bele, azonnal fordulj Krisztushoz. Ne feledd, hogy ő minden bűnödért megkínoztatott és megfeszíttetett!

2022. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy, hogy kimegyek pisilni a WC-re.

Rengeteg idő kell hozzá és gondolkodás Isten dolgairól és szeretet.

A mai világban mindenki úgy gondolkozik, mint te is, hogy pici munkával milliomos akar lenni és ezért tart itt ez a világ. Hosszan tartó nagy munkával nem akar senki foglalkozni. Esetedben is valahogy így van a hittel.

2022. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne az apostoli levelekkel kezdd, főleg ne Pál leveleivel! Nagyon könnyen tévútra lehet menni vele. Nehezen érthetőek - ezt Péter apostol is megmondta.


Jézus szavaira építsd az életedet! A magvető példázata legyen az első! Szánj rá pár hetet csak erre az 1 példázatra, és meg fogod érteni, hogy miért mondom. Azután a hegyi beszéddel folytasd, illetve Jézus példázataival és tanításaival.


Egy ház építését nem lehet a tetővel kezdeni. Jézus az alap, és az Ő szavai. Jézus első tanítványai körülbelül 3 és fél éven keresztül Jézussal voltak, Őt követték, Tőle tanultak. Péter a hívő életének elején úgy indult, hogy egy csoda után azt mondta Jézusnak: "Eredj el tőlem, mert én bűnös ember vagyok, Uram". Azután pár év múlva az utolsó vacsora környékén már azt mondta nekik Jézus, hogy "ti már tiszták vagytok ama beszéd által, amelyet szóltam nektek". Jézus szavai által (az Ő beszédének befogadása és megtartása által) megtisztultak még Jézus kereszthalála előtt! Ez kicsit rombadönt sok népszerű tanítást.


Az örök élet beszédei JÉZUSNÁL vannak. Olvasd végig az evangéliumokat, és nézd meg, hogy Jézus mit tanított arról, hogy kinek van örök élete. Ne csak 1-2 kiragadott verset, hanem az összeset, ami erről szól. Legyen ez az alapod!


De mindenekelőtt fontos, hogy rendes, bibliai módon újjászülessél. Ajánlom David Pawson tanítását a témában (nem hallottam még mástól ennyire jól összefoglalni a témát):


https://www.youtube.com/watch?v=s-wo4XVzSXo


George Summernek azt a tanítását meg mindenkinek javaslom, aki újjászületett hívőnek gondolja magát:


https://www.youtube.com/watch?v=4rhQno4b3-c


Ez is nagyon jó, a tökéletesség és szentség fogalmát teszi helyre:


https://www.youtube.com/watch?v=4tFHwhFubgA


De, ami a legfontosabb, hogy ismerd meg Jézust, ismerd meg az Ő hangját! Rengeteg más hang van, ami hasonlít az Övéhez. Ne bízd az életedet egyetlen tanítóra sem! Ismerd meg Jézust, és legyél engedelmes az Ő szavainak!


Amiket fönt leírtam, hosszú idő eltelt, mire Isten visszavezetett ehhez, és megmutatta, hogy nagyon rosszak voltak az alapjaim. A megtérésem után nagyon gyorsan átugrottam Jézus szavairól az apostoli levelekre, mondván, hogy Jézus szavait már ismertem, mert korábban olvastam azokat. Hatalmas hiba volt, és erre senki nem hívta fel friss hívőként a figyelmemet! Pedig Jézus megparancsolta a tanítványainak, az utolsó szavainak egyike volt, hogy akiket megkeresztelnek és Jézus tanítványaivá tesznek, meg kell tanítaniuk nekik, hogy megtartsák mindazokat, amiket Jézus parancsolt!


Isten áldjon!

2022. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindig óvakodj attól, aki Pál leveleitől, azaz a Biblia fontos teológiai magyarázó részétől el akar támtorítani.


Amúgy sem azt írja Péter apostol, hogy minden nehezen érthető Páltól, hanem azt, hogy egyes, nehezen érthető részeket a rosszakarók elferdítik.


Az alapozó levelekben nincs mit félreérteni, olyan egyszerűen kell felfogni, ahogy le van írva. Pál mindent meg is magyaráz.


A 4-es hozzászóló azért veszélyes, mert Jézus szavait ő akarja magyarázni, tetszése szerint. Jézus nem véletlenül jelölte ki erre Pál apostolt. Szerintem sokkal hitelesebb, hogy maga a magyarázó teológiát is tartalmazza a Biblia, nem pedig mindenféle "jöttment" magyarázgat tetszése szerint


Szóval David Pawson tanítása helyett Pál tanításait javaslom

2022. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vajon Pál mely tanításai azok, amelyek bárki vesztét tudnák okozni (2 Pét 3:16)?! Ami nem üdvösség kérdés, az nyilván nem játszik szerepet. Bárki vesztét csakis az üdvösséggel kapcsolatos tanítások okozhatják, vagyis pont az alapok!!! Péter ezekről mondta, hogy nehezen érthetők. Erre kellene építeni? Nem gondolom. Nagyon félre lehet így siklani. Tudom, mert engem is így tanítottak. De Isten kihozott ebből. Hogyan? Visszairányította a figyelmemet Jézus szavaihoz!!! Elmondom röviden, mi volt az első lépés ehhez. Mielőtt Isten elküldte az Ő Fiát ebbe a világba, küldött egy prófétát, akit Bemerítő Jánosnak hívtak. Tudtad, hogy mind a 4 evangélium elején ott van János? Mind a 4 evangélium elején ott van egy hangos kiáltás, mind a 4 evangélium egy kiáltással kezdődik. Márk az evangéliumát így kezdi:


"A Jézus Krisztus, az Isten Fia evangyéliomának kezdete" Márk 1:1


Javaslom, hogy keresd ki, nézd meg, mivel folytatja. Nem Jézusról beszél. Jézus eljövetele előtt még volt valami, amit meg kellett hallani. (Ma is egyébként ugyanez a helyzet, de ez egy más téma). Szóval eljött Bemerítő János, és a teljesség igénye nélkül megmutatom miket hirdetett:


1. Hirdette a megtérés üzenetét (Máte 3:7)

2. Hirdette a bűnbocsánat üzenetét (Lukács 1:77)

3. Hirdette Isten haragjától való megmenekülés üzenetét (Máté 3:7)

4. Elvárta a gyümölcstermést, a megváltozott életet! (Máte 3:8)

5. Az üdvösség ismeretére vezette az embereket (Lukács 1:77)

6. A szolgálata során sokak megtértek Istenhez (Lukács 1:16)

7. Az atyák szívét a fiakhoz térítette (Lukács 1:17)

8. Engedelmességre vezette el az engedetleneket (Lukács 1:17)

9. Hirdette a megigazulás üzenetét, az igazak bölcsességére vezette a követőit (Lukács 1:17)

10. Már a szülei is igaz emberek voltak, akik az Úr minden parancsolataiban és rendeléseiben feddhetetlenül jártak (Lukács 1:6)

11. Tökéletes népet készített Istennek (Lukács 1:17)

12. A követői imádkozó, böjtölő, Istenkereső emberek voltak (Lukács 5:33,11:1)

13. Sok évvel később Pál apostol a követőiről azt hiszi, hogy keresztények (Csel 19:1-2)

14. Sok évvel később az ő követőit nem kellett sokáig győzködni, könnyen befogadták Isten Igéjét (Csel 19:4-6 vö 19:8-9)

15. Sok évvel később Apollós Ige ismerő, és szellemben buzgó ember volt, aki hirdette Isten Igéjét (evangelizált!), pedig ő csak János keresztségét ismerte (Csel 18:24-25)


Érdemes megfigyelni, hogy egy halott feltámasztása, betegek gyógyítása, vakok szemeinek megnyitása után melyik üzenetre tértek meg az emberek: Lukács 7:11-29!


Őszintén szólva, engem sokkolt mindez. Hogy miért? Mert mindez Jézus kereszthalála előtti üzenet! Olvasd el ennek tudatában még egyszer a fenti listát! János csupán út készítés volt Jézus eljövetele előtt. Ez egy hatalmas fordulópont volt az életemben, mert elgondolkoztam azon, hogy az elmúlt X év alatt mégis mit hirdettek nekem "evangélium" címszó alatt?! Lehet, hogy elmondjuk, hogy meghalt Jézus a kereszten a bűneinkért. Oké, de akkor a fenti pontokkal mi van? Miért van az, hogy én itt vagyok a kereszt után, és mégis nagyon távol vagyok a kereszt előtt elhangzott üzenetektől?! Egyszerűen az ennek az oka, hogy Jézus kereszthalála, és az evangélium üzenete nem volt több, mint némi INFORMÁCIÓ Jézusról. Ezzel szemben Pál azt mondta az evangéliumról, hogy az az ISTEN EREJE!


De hol a valódi megtérés, a gyümölcstermés? Hol van Isten beszédének a befogadása és megtartása? Hol az engedelmesség? Hol az imádság, a böjt, a valódi Istenkeresés? Hol a buzgóság? Hol a szentség, a feddhetetlenség? A tökéletességet már meg se merem kérdezni.


Pált akarjuk idézgetni, és magyarázni az írásait, miközben még Jánost sem hallottunk meg? Pált idézgetjük, miközben még Jézust sem ismerjük? Nagyon-nagyon nem jó az alap. De mindenki úgy építkezik, ahogy akar.


Volt egy démonizált asszony, több napon keresztül ezt kiabálta:


"Ez követvén Pált és minket, kiált vala, mondván: Ezek az emberek a magasságos Istennek szolgái, kik néktek az idvességnek útját hirdetik." Csel 16:17


Ezt pedig maga az Atya mondta:


"Ez az én szerelmes Fiam, akiben én gyönyörködöm: ŐT hallgassátok." Máté 17:5


Ha megismered Jézust, meg fogod érteni Pált is. De aki Pállal kezdi, szinte biztos, hogy nem az ajtón megy be, hanem tolvaj és rabló. Akinek baja van azzal, hogy Jézus beszédére, az örök élet beszédére építsük az üdvösséggel kapcsolatos hitünket, attól csak egy dolgot kérdezek: gondolkoztál-e már azon, hogy hogyan fér hozzá a sátán a szívünkhöz, hogy kikapja onnan Isten Igéjét? Érdekelne, hogy mit tanított neked erről Jézus. Nekem azt tanította, hogy valamit eddig nagyon nem jól csináltam, és ideje lenne újrakezdeni...

2022. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés az előzőhöz.


Ján 12:37-50


Jézus világosságul jött a világra, hogy senki se maradjon a sötétségben, aki Őbenne hisz. Sokan állítják, hogy hisznek Jézusban, de ezzel van egy aprócska probléma. Nem mindegy ugyanis, hogy mit jelent Jézusban hinni. Jézus ebben a részben elmondja. Sőt, nem csupán elmondja, hanem nagyon különleges ez a rész, ugyanis az evangélium szerzője kiemelt valamit: Jézus amit mondott, KIÁLTOTTA! Nagyon kevés ilyet látunk az evangéliumokban. Jézusról így szólt a prófécia:


"Ímé az én szolgám, akit gyámolítok, az én választottam, akit szívem kedvel, Szellememet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek. Nem kiált és nem lármáz, és nem hallatja szavát az utcán." Ésa 42:1-2


Itt mégis kiáltott - talán azért, mert fontos az üzenete (van még pár ilyen, érdemes kikeresni, és meghallani). De miről beszélt (kiáltott) itt Jézus? Figyelmesen olvasva, elmondja az Őbenne való hit definícióját:


"Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, aki én bennem hisz. És ha valaki hallja az én BESZÉDEIMET és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot. Aki megvet engem és nem veszi be az én BESZÉDEIMET, van annak, aki őt kárhoztassa: a BESZÉD, amelyet SZÓLOTTAM, az kárhoztatja azt az utolsó napon. Mert én nem magamtól SZÓLTAM; hanem az Atya, aki küldött engem, ő PARANCSOLTA nékem, hogy mit MONDJAK és mit BESZÉLJEK. És tudom, hogy az ő PARANCSOLATA örök élet. Amiket azért én BESZÉLEK, úgy BESZÉLEM, amint az Atya MONDOTTA vala nékem."


Az Őbenne való hit van szembeállítva azzal, hogy "hallja az Én beszédeimet, és nem hisz", illetve azzal, hogy "megvet Engem és nem veszi be az Én beszédeimet". Nagy betűkkel kiemeltem fent, ebben a rövid szakaszban 12-szer utal Jézus az Ő vagy az Atya beszédére. Az Őbenne való hit nem választható szét attól, hogy hiszek az Ő beszédeinek, befogadom azt, és megtartom. Úgy utal rá Jézus, hogy az Ő beszéde az Atyának a parancsolata, és ez az örök élet! Könnyű azt mondani, hogy hiszek Jézusban, de akkor az Ő beszédeiben is hinni kellene - különben megcsalja magát az ember, és az utolsó napon az Ő beszéde kárhoztatni fogja. Aki pedig befogadja, és megtartja az Ő beszédeit, annak örök élete van - ezt jelenti hinni Jézusban.


A Ján 8-ban ugyanerről beszélt Jézus, az "Én vagyok a világ világossága..."-tól eljut oda (az ide vezető utat is érdemes végignézni, ahogyan vallásos, semmit sem értő "hívőkkel" beszélgetett Jézus), hogy:


"Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké." Ján 8:51


Majd pár verssel később elmondja, hogy mit is jelent ismerni az Atyát:


"... ismerem Őt, és az Ő beszédét megtartom." Ján 8:55

2022. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!