Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliakutatással foglalkozó...

A bibliakutatással foglalkozó tudósoknak mi a megállapítása, tény vagy mítosz Jézus?

Figyelt kérdés

Akik látták Jézust c. film ezt írja, nem mostan ia film, kb. 20 éves:


A közelmúltig azt gondoltuk, hogy a Jézus életéről tanúskodó négy evangéliumot jóval a halála után írták, és a történetek generációkon át öröklődtek. De az Oxfordi Egyetem könyvtárában talált Jézus korából származó papiruszok rácáfolhatnak erre. Dr. Carsten Thiede német kutató a napvilágra került papiruszdarabok vizsgálata alapján azt a megdöbbentő dolgot állítja,

hogy Máté evangéliumát olyan emberek írták, akik saját szemükkel látták Jézust. A bibliakutatással foglalkozó tudósok véleménye szerint a holt-tengeri tekercsek megtalálása óta nem történt ilyen áttörő erejű felfedezés...


2022. febr. 17. 23:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Az én véleményem ez:


Flavius írásában 2 Jézusra vonatkozó szakasz van. A hosszabbról mindenki elismeri, hogy (legalább részben) keresztény hamisítvány. Az igaz, hogy vannak érvek amellett, hogy Flavius eredeti szövegében is volt szó Jézusról - gondolok itt most az arab fordítasra - de ez nem mondd semmi konkrétat Jézus tanításairól, így nincs igazolva, hogy az evangéliumok a történelmi Jézus hiteles tanításit adnák tovább. Ráadásul az sem világos, hogy Flavius honnan vette a forrást.


Tacitus röviden nyilatkozik Jézusról, de nem is ezen a néven, csak Krisztusként emlegeti, ráadásul szerinte a kereszténység veszedelmes babonaság. Tacitus talán csak hallott a kereszténységről, annyit tud róla, hogy valamilyen Krisztusnak nevezett személyt Pilátus alatt kivégeztek, ebből keletkezett az új vallás.


Nagy Sándorról voltak korabeli források, de ezek elvesztek. Azonban Plutarkhosz még ismerte őket, és alapján írta meg az életrajzát, a 2. században. Ellenben Jézusnak senki sem írta meg az életrajzát. A legfontosabb dokumentumok vallási szövegek, a nem keresztény szerzőknél néhány utalás van csak rá.


Ez alapján létezhetett egy történelmi Jézus, DE ő nem biztos, hogy azonos az evangéliumi névrokonával, sőt szerintem nem. A történelmi Jézus lehetett egy valóságos történelmi személy, de az evangéliumi Jézus, a meghaló és feltámadó istenfiú egy mítosz.

2022. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
14:16-os: a helyzet nagyon hasonló Arthur királyhoz, akiről szép lassan kezd kiderülni, hogy egy észak-walesi nem túl jelentős kis uralkodó volt, és a sztori többi része mind középkori hozzáköltés :)
2022. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

#12


Nos, hasonló lehet a Jézus mítosz is. :)


Egyébként Nagy Sándor személyéhez is kötődtek legendák. Csak ő tényleg letett valamit az asztalra, ezért inkább a történelmi tetteiről beszélnek. Vele kapcsolatban ugyanis számos adatot hitelesnek látnak a történészek.

2022. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Flavius és Tacitus történetírók voltak, nem történészek. :-)


Egyébként szinte bizonyos, hogy létezett és élt Jézus, mint történelmi személy (ember). Ateista tudósok közül is szinte mindenki így tartja. Számtalan bizonyíték áll rendelkezésünkre.

2022. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor Nagy Sándor sem létezett mert később írtak róla???
2022. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!